JOL GOUDPRIJS STIJGT NAAR RECORD HOOGTE VERKOOP NÜ UW GOUD! Lage druk bij te grote vraag 94-jarige Jan Hoek Walcheren Is de WK-titel nog mogelijk voor Verstap pen? »P23 De waarschuwing geldt voor Fries land, Groningen, Drenthe, Overijs sel, Gelderland, Flevoland, Utrecht, Noord-Holland en Limburg. Alle drinkwaterbedrijven in deze pro vincies roepen mensen op om geen tuinen te sproeien en geen grote zwembaden te vullen. Zeker niet nu Nederland 'de warmste week ooit' doormaakt. En 2020 staat al in de top 10 van droogste jaren ooit. Iedereen moet zuinig zijn met drinkwater, anders worden de voorraden schaars Vitens (5,9 miljoen klanten) waarschuwde zaterdag al dat 'Ne derlanders moesten stoppen met tuinen sproeien en opblaasbadjes vullen', anders ging de waterdruk in delen van het land nog diezelfde avond omlaag. Dat is uiteindelijk niet nodig gebleken, zegt een woordvoerder. ,,Vooral in de avond uren nam de piek af, blijkbaar sproeiden mensen hun tuin niet meer massaal. Daardoor hadden we 's nachts meer tijd de voorraden aan te vullen. Maar onze waarschu wing blijft van kracht.'' Vitens was dit voorjaar al een keer gedwongen om de druk op de waterleiding te verlagen in enkele regio's. In een interview met deze krant zei minister Van Nieuwen- huizen (Infrastructuur en Water staat) twee maanden geleden al dat het kabinet werkt aan een nood maatregel om bij extreme droogte onze drinkwatervoorziening te kunnen inperken. Het ministerie komt naar verwachting eind van dit jaar met een voorstel. De waterbedrijven vullen elke dag reservoirs met een grote hoe veelheid drinkwater. Als iedereen tegelijk de kraan openzet om grote hoeveelheden water te tappen, krij gen aansluitingen aan het eind van de leiding geen water meer. Water bedrijven lossen dat op door de druk op de leiding te verlagen, maar daardoor krijgt iedereen minder of helemaal geen kraanwater meer. Zeeland Evides heeft geen problemen met de levering van drinkwater, zegt een woordvoerder. ,,De productie noch de levering is in gevaar. Het zou ook een beetje raar zijn als je bij vijf dagen hitte al in de problemen komt." Door alle toeristen die er vertoeven en omdat Zeeuwen zelf ook vaak thuis blijven, neemt Zee land een kwart meer drinkwater af dan normaal in deze periode. Evi- des levert in haar werkgebied - Zeeland en de regio Rijnmond - ge middeld bijna 3,5 miljard liter water per week» P3 en ZEELAND 2 raakt gevoelige snaar met brief aan jongeren *P4 dinsdag 11 augustus 2020 Nieuwsmedia MÊm Frank Faes bedacht zich zondag avond geen moment toen hij tij dens zijn zwemtocht bij Cadzand zag dat een meisje dreigde te ver drinken. De 52-jarige zeezwemmer uit Sluis was in een paar slagen bij haar en wist haar na een ultieme krachtsinspanning uit de zee te redden. ,,Ik zag de paniek in haar ogen'', vertelt Faes een dag later geëmotioneerd. zeeland 2 TAXATIE goudwisselkantoor Water uit de kraan niet altijd meer zeker Nooit eerder was de vraag naar drinkwater zo groot als in het af gelopen weekend. Drinkwater bedrijven waarschuwen voor problemen: „Iedereen moet heel zuinig omgaan met drinkwater, anders worden de dagelijkse voorraden schaars en dat heeft gevolgen'', waarschuwen zij. Victor Schildkamp Frank Balkenende Rotterdam Waterbedrijven FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De hitte neemt zelfs extreme 35°C vormen aan pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Piet Heinstraat 2b T 0113 - 21 76 66 www.goudwisselkantoor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1