16 ECONOMIE Kort 'Registratieplicht horeca werkbaar' Voor horecabedrijven zijn de aangescherpte registratieregels voor klanten die het kabi net vorige week aankondigde, werkbaar. Dat melden horecabedrijven en vakverenigin gen. Wel zijn er nog vragen in hoeverre de privacy van klanten die hun contactgege vens achterlaten, gewaarborgd is. Consu menten zijn niet verplicht om mee te wer ken, bedrijven zijn wél verplicht om de ge gevens te vragen. Het extra registreren is wel lastig, hoort Robèr Willemsen, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). De registratie kost tijd en daardoor extra manuren. Toename aantal incidenten in vliegtuigen Sinds het vliegverkeer weer op gang is geko men, is het aantal meldingen over passagiers die zich misdragen in vliegtuigen flink toe genomen. Dat meldt de Inspectie Leefomge ving en Transport (ILT) op basis van een analyse. Naar schatting gaat 60 procent van de meldingen over passagiers die zich niet (genoeg) aan de coronamaatregelen houden. Bedrijf achter Buienalarm neemt Weeronline over Infoplaza, het bedrijf achter Weerplaza en Buienalarm, neemt Weeronline over. Daar door groeit het bedrijf naar eigen zeggen uit tot het grootste weerplatform van de Bene lux. De sites en apps zijn bij elkaar goed voor meer dan 10 miljoen bezoekers per maand. Volgens Infoplaza is de deal mede mogelijk gemaakt door investeerder Bolster Invest ment Partners. Die verwerft een belang van 42,5 procent. Hoeveel geld er met de over name is gemoeid, wordt niet naar buiten ge bracht. Het uit 2008 stammende Infoplaza levert weersvoorspellingen aan onder meer De Telegraaf, de NOS, de Volkskrant, NU.nl. en deze krant. Weeronline werd in 2000 opge richt door weerman Gerrit Hiemstra. ABN Amro Pharming Prosus Bam Winkels in Amsterdam en Rotterdam die sinds vorige week woensdag een mondkapjesplicht kennen, hadden de afgelopen dagen een stuk minder klandizie. Niet alleen als gevolg van de hittegolf. Ook de mondkapjesplicht speelt een rol, denkt branchevereniging Detailhandel Nederland. ,,Het is eigenlijk geen doen'', re ageert een Bijenkorf-medewerker op de mondkapjesplicht. Ze wil niet met haar naam in de krant, maar haar ervaringen van de afgelopen dagen wil ze best delen. Dat de maatregel is ingevoerd, be grijpt ze wel. Ze ervaart dagelijks aan den lijve dat het almaar lastiger is om de 1,5 meter afstand te bewa ren, op straat en in de winkels. ,,Maar om dan vervolgens een hele dag zo'n mondkapje op te heb ben, dat voelt echt onprettig. Zeker nu het zo extreem warm is'', vat ze samen. ,,Mijn bril beslaat vaak, ik kan moeilijker ademhalen en ben aan het eind van de dag vermoeider dan normaal.'' Ze is niet de enige die klaagt over het kapje. Bij een woonwinkel op de Hoogstraat in Rotterdam is de medewerker die achter de kassa staat ook niet be paald gelukkig met het kapje. Door het tropische weer en de glazen pui is het al erg warm in de winkel, het mondkapje doet daar nog eens een schepje bovenop, vertelt hij. Hoewel winkelmedewerkers dus begrijpen dat het dragen van een mondkapje vervelend is, storen ze zich ook aan klanten die hem niet dragen. ,,Sommige mensen zetten hem op als ze worden aangespro ken maar er zijn klanten die je met een de wind van voren geven als je er iets van zegt'', weet de Bijenkorf medewerker. De koepelorganisatie van winke liers, Detailhandel Nederland, her kent de geluiden. Van het ongemak dat het personeel en klanten erva ren tot de klachten over bezoekers die juist geen kapje dragen. Volgens directeur Hester Duursema van Detailhandel Nederland hebben de meeste ondernemers begrip voor de lokale maatregelen - 'ze hebben ONDUIDELIJKHEID OVER PRIVACY CORONAMAATREGELEN GROOTSTE WEERPLATFORM VAN BENELUX O 41% Het bankcon cern komt mor gen met zijn kwartaalcijfers. 40% Het biotechnolo giebedrijf zag het aandeel hard stij gen dankzij posi tief nieuws over een mogelijk co ronamedicijn. 40% De techinves- teerder zakte na het Amerikaanse verbod om zaken te doen met het Chinese techbe- drijf Tencent. De bouwer heeft van de banken wat financiële lucht gekregen na tegenvallers. dinsdag 11 augustus 2020 Detailhandel tegen invoering landelijke mondkapjesplicht Natasja de Groot Amsterdam O E o c O O lil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16