'Ik denk 's ochtends: Wow, ik ben er echt, dat is zo fijn' - 'We stonden elkaar eerst een minuut aan te gapen' EUWS 11 MaudV Kevin (VS) Rutger V Jessica (Mexico) v. *K2 S 1 '*0 :c - Het is midden in de nacht als Maud van Leeuwen op een appje ant woordt. Ze heeft groot nieuws. Woensdagavond is ze op Aruba ten huwelijk gevraagd door haar Ameri kaanse vriend Kevin Hoogenboom. ,,Ik had gisteravond nogal een leuke avond waardoor ik niet kon slapen'', schrijft ze. Ze stuurt een foto erbij waarop ze glundert en haar hand ophoudt. ,,Zijn aanzoek heeft al mijn meis jesdromen overtroffen. We gingen uit eten en kwamen op een super- romantische plek, echt zo'n hutje op het water. Toen wist ik al hoe laat het was'', vertelt Maud. Tussen het hoofdgerecht en het toetje ging haar geliefde op zijn knieën. ,,Hij vroeg in We gingen uit eten op een superromantische plek, echt zo'n hutje op het water. Toen wist ik al hoe laat het was het Nederlands of ik met hem wilde trouwen. Ik zei natuurlijk ja. De ring is echt geweldig.'' Via Facetime had Kevin haar ouders om Mauds hand gevraagd. Zo is de hereniging van Maud met haar Kevin een sprookje op Aruba geworden. Ze reizen door naar de Verenigde Staten, overigens eerder dan gepland, omdat het aantal be smettingen op Aruba oploopt. De student hoopt tot half oktober in Amerika te kunnen blijven. ,,Het onderwijs is toch online. Dan moet ik misschien af en toe 's nachts op staan voor een college, maar dat heb ik er wel voor over.'' Alles is beter dan weer zo'n lange tijd haar grote liefde niet te kunnen zien, zegt ze. ,,Ik ben bang dat we straks weer niet naar elkaar toe kun nen omdat het aantal besmettingen stijgt. Dan blijf ik liever wat langer nu het is gelukt om bij elkaar te zijn.'' De hele week voor vertrek was Jes sica Ruiz nerveus. De Mexicaanse had gehoord dat meerdere landge noten die naar Nederland wilden afreizen, op de luchthaven waren tegenhouden. ,,Het personeel wist niets van de nieuwe regels, dus die mensen konden weer naar huis, zonder dat ze de kosten vergoed kregen. Ik was zo zenuwachtig.'' Maar gelukkig waren de regels op de luchthaven beter bekend toen ze zelf vorige week maandag op het vliegtuig stapte. „Eigenlijk verliep de reis vrij gemakkelijk. Ik had allemaal foto's van ons samen geprint, formulieren ingevuld, een kopie van zijn paspoort meegeno men, maar ze vroegen op Schiphol bijna nergens naar.'' En dus zit Jessica nu bij haar vriend Rutger Hazelhoff in huis, in Leeuwarden. Ze komt de deur bijna niet uit, omdat ze twee weken in quaran taine moet blijven. Maar dat kan haar niet deren. Jessica volgt nog een studie en kan in Leeuwarden online verder leren. Ze blijft tot eind oktober. Eigenlijk wilde de Mexicaanse proberen een partnervisum te krijgen, zodat ze vanaf januari een of twee jaar in Nederland kon blij ven, maar dat loopt door corona ook anders. ,,Ik moet daarvoor een inburgeringsexamen afleggen op de Nederlandse ambassade in Mexico, maar die houdt nu geen examens. De ambassade gaat mis schien zelfs dicht, omdat het aan tal besmettingen stijgt. Ik mag het examen niet in Nederland doen.'' Voor nu geniet ze dus maar van de tijd die ze met Rutger heeft. ,,Ik ben zo blij dat ik er ben. Al is het ook nog een beetje raar. Als ik 's ochtends naast me kijk en Rut ger zie liggen, denk ik: wow, ik ben er echt. Zo fijn.'' Stephan V Tetiana (Oekraïne) t Zijn mond viel open toen Stephan het nieuws op televisie hoorde: de grenzen zouden opengaan voor zijn Tetiana. ,,Ik heb letterlijk de vlag buiten gehangen en heb met mijn ouders een gat in de lucht gesprongen.'' Ondanks de vreugde was het stel er niet helemaal zeker van dat de reis in één keer goed zou verlo pen. ,,We waren redelijk nerveus of het allemaal wel zou lukken'', verklaart Stephan. Uit voorzorg nam Tetiana een map mee met zeventig pagina's vol bewijs en alle verplichte documenten. ,,Maar binnen vijftien minuten na haar landing stond ze voor mijn neus. Het was zo onwerkelijk. We heb ben elkaar een dikke minuut staan aangapen om te kijken of het wel echt was.'' Stephan besloot twee weken volledig offline te gaan om alle kostbare minuten met zijn grote liefde te kunnen doorbrengen. ,,Voor we het weten, moet ze natuurlijk weer weg.'' Op 17 augustus vertrekt ze, tot hun grote spijt. ,,Er viel zo'n ont zettende deken van vrede over ons heen, alsof we het afgelopen half jaar niet echt geleefd hebben door de afstand. Nu lijkt alles weer op z'n plaats te vallen en compleet te zijn. Vandaag spraken we tegelijk uit: 'Ik word elke dag alleen maar meer verliefd op je'.'' Bril van Gandhi onder de hamer Aantal trekvissen fors afgenomen Haar in zee moet ramp beperken dinsdag 11 augustus 2020 'Zijn ^pnzoek overtrof al mijn dromen' N.. A V. 'fop*. x K - -Y Maud van Leeuwen (23), hbo rechten, Den Haag, relatie met Kevin Hoogenboom uit de Verenigde Staten. Rutger Hazelhoff (25), eigenaar Surinaams afhaal- en bezorgres- taurant, Leeuwarden, relatie met Jessica Ruiz (26) uit Mexico. V'. -v Stephan (35), motorjournalist voor Motormedia en technisch applicatiebeheerder Windows op het Grafisch Lyceum Rotter dam, Dordrecht, relatie met Tetiana (31) uit Oekraïne maar woonachtig in Abu Dhabi. LONDEN Een Brits veilinghuis brengt een bril van Mahatma Gandhi (1869-1948) onder de hamer. Op internet is al ruim 55.000 euro geboden. De ver gulde bril werd vrijdag door de brievenbus van het veiling huis in het Engelse Bristol gepropt. Er zat een brief bij waarin stond: 'Deze bril was van Gandhi, bel me maar', aldus veilingmeester Andrew Stowe. Gandhi gaf zijn oude brillen vaker weg. De bril die nu wordt geveild, gaf hij aan de oom van de verkoper toen die voor British Petroleum in Zuid-Afrika werkte. De veiling vindt plaats op 21 augustus. GRONINGEN - De populaties van trekkende zoetwatervis sen zoals zalm, paling en hou- ting zijn de afgelopen vijftig jaar wereldwijd met 76 pro cent afgenomen. Dat staat in een internationaal onder zoeksrapport van onder meer de Rijksuniversiteit Groningen. De trekvissen hebben het vooral moeilijk door construc ties in rivieren, zoals dammen, stuwen en gemalen. De ge middelde afname is het sterkst in Europa (93 procent) en Zuid-Amerika (84 procent), en het minst in Noord-Ame- rika (28 procent). Meer dan 1400 populaties van 247 vis soorten werden onderzocht. PORT LOUIS Bewoners van Mauritius verwerken hun af geknipte haar in drijvende barrières die een olieramp op hun eiland in de Indische Oce aan moeten voorkomen. Men senhaar neemt olie op maar geen water, aldus de eigena res van een duurzaam toeris- mebureau in het Oost-Afri kaanse land. De barrières zijn een van de pogingen om de gevolgen van een olielekkage uit een tanker voor de kust te beperken. De lekkage ont stond nadat het schip een rif voor het eiland had geraakt. Mauritius heeft inmiddels de noodtoestand uitgeroepen en de voormalige koloniale macht Frankrijk heeft hulp ge stuurd. De milieugroepering Greenpeace vreest een grote ramp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11