Unilever heroverweegt vertrek om wetsvoorstel 10 NIEUWS Welkom Hoe makkelijk Deze drie koppels zaten een maand geleden nog in de put, zonder zicht op her eniging. Nu zijn ze weer bij elkaar. Eén stelletje is zelfs verloofd. CORONA RELATIES ËlCM Hoe weet je of energie V jp écht groen is? dinsdag 11 augustus 2020 DEN HAAG Als het wetsvoorstel van GroenLinks - dat multinatio nals die uit Nederland willen ver trekken tot een vertrekbetaling wil verplichten - wordt aangenomen, kost dat Unilever 11 miljard euro. Het bestuur heeft daarom besloten dat een vertrek uit Nederland 'niet in het belang van Unilever, zijn aandeelhouders en andere belang hebbenden zou zijn', indien de wet wordt aangenomen. GroenLinks wil met de initiatief- wet, die met terugwerkende kracht in werking zou treden, voorkomen dat de Nederlandse staatskas mil jarden euro's misloopt door multi nationals die vertrekken naar een land zonder dividendbelasting. Be drijven moeten dan geld betalen aan de Belastingdienst ter compen satie van misgelopen belastingin komsten. De onderneming stelt dat de ini- tiatiefwet in zijn huidige vorm strijdig is met de Europese wetge ving, het Brits-Nederlandse belas tingverdrag en het Europees Ver drag voor de Rechten van de Mens. Unilever kondigde de versimpe ling van de bedrijfsstructuur in juni aan. Nu bestaat Unilever nog uit een Brits en een Nederlands be drijf, met elk hun eigen aandelen. Unilever verwacht in november op papier volledig Brits te worden. De onderneming wil wel haar beurs notering in Amsterdam behouden en opgenomen blijven in de AEX- index. Van een eventueel fysiek vertrek is geen sprake. Op 21 september wordt er ge stemd in een buitengewone aan deelhoudersvergadering voor de Nederlandse 'nv', 12 oktober verga deren de Britse aandeelhouders. In zogeheten Nederlandse nv-aande- len van Unilever kan waarschijnlijk op vrijdag 20 november voor het laatst worden gehandeld. advertentie O ij het kiezen van een energieleverancier let je op Dde prijs, maar ook op de kwaliteit van de energie. Is het géén groene stroom of groen gas? Dan gewoon niet doen, als je een bewuste consument bent. Groene stroom wordt opgewekt met zonnepanelen, windmolens, verbranding van biomassa of water krachtcentrales. Deze bronnen zijn aangesloten in het Europese netwerk. Voor de stroom die ze opwekken, krijgen ze certificaten: hiermee kun je de afkomst van de duurzame energie aantonen. Welkom Energie levert standaard gecertificeerde stroom van windparken uit Europa. Groen gas betekent dat de C02-uitstoot van jouw gas verbruik wordt gecompenseerd met certificaten. Deze zijn uitgegeven voor initiatieven die aantoonbaar de C02-uitstoot verminderen. Het Gold Standard-certifi- caat is hierin de norm, ook bij Welkom Energie. Helpt dat dan wel? Jazeker! Het verkopen van deze certificaten stelt exploitanten in staat om het opwek ken van de energie succesvol te kunnen financieren. Om een wind- of zonnepark te bouwen. Of misschien wel een groot bos aan te leggen of mensen te stimule ren om minder te vervuilen. In tegenstelling tot veel andere energieleveranciers levert Welkom Energie zowel groene stroom als groen gas standaard, zonder extra kosten en zonder enige moeite voor jou. Zo draag je eenvoudig een steentje bij." - Jaap Bakker kan het zijn Ellen van Gaaien Rotterdam rie stelletjes - elk bestaand uit een Neder landse en een buitenlandse geliefde - ver telden vorige maand over hun wanhoop. Al maanden mochten de buitenland se wederhelften door corona Nederland niet in, omdat ze niet met hun Nederlandse beminden getrouwd zijn en buiten de Euro pese Unie wonen. De regels zijn inmiddels aangepast: ook de verre liefdes mogen weer naar Neder land reizen. Al was het soms tot op de lucht haven spannend, het is deze stel len gelukt: ze zijn weer bij elkaar, in Nederland of - via een omweg - op Aruba. Maar hoe blij ze ook zijn, ze maken zich zorgen over de anderen die hun buitenlandse ge liefden nog niet in de armen kon den sluiten. Ze krijgen bijvoor beeld geen visum omdat ambassa des dicht zijn of ze hebben hun Nederlandse vriend of vriendin niet lang genoeg gezien voordat corona uitbrak, waardoor ze alsnog niet aan de regels voldoen. De gelukkig herenigde stellen hopen dat het snel goedkomt voor 'hun lotgenoten', zodat ze allemaal weer van elkaar kunnen genieten. ,,Het is helaas maar voor een kleine club heel fijn nu'', aldus Maud van Leeuwen. tv v- GO De een hier, de ander daar - en nu weer samen 'r 1 .-•••••- IS - l Sr v _**W PR IVÉFOTO'S, MONTAGE AD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10