Zo voorkom je strepen bij het ramen lappen Kalm aan Stadswandelingen gratis Buitenkansje van de PZC! POETSEN 9 MARJA MIDDELDORP Get, wat zijn de ramen vies, dat denkt iedereen toch weleens?" zegt Marja Middeldorp. ,,Hoe je die ruiten schoon krijgt zonder strepen? Laat dat nou een van mijn hobby's zijn. Ik zie soms mensen op een trap staan en dan denk ik: mens, dit wordt niks. Met mijn tips komt het goed.'' Benodigdheden Emmer, lauw water, afwasmiddel, ammonia, een ui, trappetje, washandje ofschoon doekje, theedoek, trekker. Ui ,,Jemig, da's een ouderwetse tip, zullen mensen denken. Ja, omdat-ie wérkt! Snijd een ui in vier stukken. Je kunt de schil er gewoon omheen la ten zitten. Gooi die stukken in de emmer water. Verder nodig voor dit sopje: een paar druppels afwasmiddel en een scheutje ammonia. Echt, je ramen zullen blinken.'' duik, met theBlu. Voor VR-begrippen al een oudje, deze titel uit 2016, maar het moment dat er opeens een reusachtige walvis op je af zwemt is nog steeds imponerend. Deze ervaring krijgt zelfs David Attenborough of de mooiste 4K- televisie niet voor elkaar: het gevoel van verhoudingen als je oog in oog staat met een dier van bijna 25 meter lang. Klimsimulator Minder indrukwekkend zijn de 360 gra den Beach-video's van Atmosphaeres, maar dat is ook de bedoeling. Voor 80 cent kun je over de zee uit staren terwijl je het strand voor jezelf hebt. Voor wat meer adrenaline en duize lingwekkende uitzichten kun je het beste The Climb opstarten. Met deze klimsimulator grijp je met je linker- en rechterhand uitsteeksels aan virtuele wanden om zo een pad naar de top uit te vogelen. Datfreeclimben in de huiskamer vergt echt wat lichaamsbeweging. Ander voordeel: stort je naar beneden, dan kom je er zonder kleerscheuren (of erger) vanaf. Lang Leve de zomer! Wij verrassen je dagelijks met kado's en zomerse artikelen! ZoaLs gratis e-books, korting op tijdschriften, gratis wandeLtoohten, noem maar op Het kado van vandaag is een boekje met wandeLroutes. JE KADO STAAT NU KLAAR OP PZC.NL/BUITENKANSJES Trap „Natuurlijk is een trappetje prettig. Ik zet hem wel zo neer dat je er met je volle lijf tegenaan leunt, met je buik om precies te zijn. Als er iets gebeurt, dan kun je je vasthouden voor de veiligheid. Niet vanaf de zijkant zemen, dan kun je eraf vallen en zit je zo in het gips." Dan nog twee bonustips: ,,De binnenkant van de ramen worden helemaal niet zo snel vies als je thuis niet rookt. Ze lappen is niet altijd nodig. Je kunt ook een oude sok uit de kast pakken en de boel daarmee droog opwrijven. Dat gaat een stuk sneller en geeft een prima resultaat!" Washandje ,,Dan wil ik wat kwijt o Marja. ,,Zeg eerlijk, wie r sponzen", vervolgt aakt z'n spons of zeem schoon na het ramen lappen? Ik heb er niks mee. Het liefst gebruik ik een was handje of een schoon doekje. Dat gooi je daarna in de was. Met de washand ga je twee keer over het raam heen. Dan weet je zeker dat het vuil goed loskomt." Trekker ,,Dan gebruik ik een goede trekker, een middellange. Een lange werkt niet goed, want je moet toch de druk verdelen met je hand. Neem niet de goedkoopste, maar eentje met twee rubberen kanten. Ik droog 'm even met een theedoek voor de volgende trekbeweging. En nu zal ik vertellen hoe je strepen voorkomt. Zeem het raam aan de binnenkant in een andere richting dan buiten. Dan kun je precies zien aan welke kant de strepen zitten. Pak er een schone en droge theedoek bij en je kunt ze zo wegvegen." 'Een washand werkt net zo goed als een spons' PC MAANDAG 10 AUGUSTUS 2020 Schoonmaakgoeroe Marja Middeldorp geeft elke week een handige schoonmaaktip. Voor iedereen die snakt naar rust in plaats van een adrenalinestoot, bouwden de makers van de Assasin's Creed videogamereeks vreedzame rondleidin gen in: de Discovery Tour-modus. In Origins kun je zo op je gemak en zonder vrees het oude Egypte verken nen en met een gids de Grote Piramide op én in. In Odyssey werkt dat hetzelfde, maar wandel je door het oude Griekenland. De Discovery-modus zit als gratis extra in het spel, maar is op de pc ook los te koop. Dat kost 20 euro per deel; aan een echte gids ben je doorgaans meer kwijt. De Discovery Tour: de Akropolis in vogelvlucht. beeld ubisoft Je kan ook low budget op virtuele vakantie. Voor You- Tube heb je geen dure gadgets of speciale apparaten nodig. En tussen de kattenvideo's en tu torials vind je er ook toeristische films, die je het gevoel geven er even uit te zijn. Een obscuur genre dat in de lock- downperiode een nieuw publiek vond is de zogeheten wal king video. De ene youtuber houdt het puur bij een regis tratie, in één lange, ononderbroken take, een ander ont popt zich tot en thousiaste stadgids die lekker monteert en op de geluids- track wetenswaar digheden over be zienswaardigheden uitlicht. Youtuber Rambalac doet er zelf het zwijgen toe wanneer hij je op sleeptouw neemt door de straten van Japan. Zijn reporta ges zijn kijkcijfer kanonnen, goed voor soms meer dan 2,6 miljoen views. The Watched Wal ker opereert vanuit Londen en heeft een dikke 100.000 mee lopers (lees: abon nees). Ben je meer van vakantie in eigen land, dan moet je eens de wandelingen van de Nederlandse Wandering Thomas proberen. -STEFAN TEN TEIJE Marja Middeldorp brengt haar Schoon maaktip van de Week ook in video's, te zien op de site van deze krant /wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37