Politie beëindigt illegaal feest op het strand ZEELAND 3 VERKOELING Tientallen jongeren kwamen vrij dagavond tegen een uur of zes naar het strand om een feestje te vieren. ,,Ze waren aan het opbouwen toen collega's arriveerden", vertelt Al- win Don namens de politie. ,,Er was een vergunning aangevraagd bij de gemeente, maar die was niet verleend. Dus mocht er niet gefeest worden. Dat hebben we ter plekke besproken." Nadat de dj-set was afgebroken en de agenten weg waren, werd het feest alsnog in gang gezet. Alcohol vloeide en er klonk harde muziek. ,,Om half elf zijn we weer gekomen, omdat er meldingen waren van ge luidsoverlast'', zegt Don. ,,Op het strand waren inmiddels zo'n 200 jongeren. In overleg met de organi satie is het feest beëindigd en ging iedereen weg. Volgens mijn col lega's gebeurde dat in goede sfeer en is alles netjes achtergelaten.'' Meerdere strandhokjeshouders denken daar anders over. Zaterdag ochtend troffen zij een hoop rom- mel aan. ,,Lege flessen, sigaretten peuken, stukken glas, condooms, en er is tegen hokjes geplast", zeg gen huurders van zo'n hokje. Ze willen niet met hun naam in de krant. ,,We betalen grof geld om dit hokje te huren en dan krijg je dit. Dat kan toch niet? Dat moet stop pen.'' Groepjesvorming Geurt Schwietter was één van de initiatiefnemers van het feest. ,,Er is vaak groepjesvorming op het strand en elke keer blijft er afval achter. Om dat probleem op te los sen, bedachten we een feestje, zo dat alles op één centrale plek zou plaatsvinden", vertelt de 21-jarige Middelburger. Via social media werden zo'n zestig mensen uitge- nodigd, maar er kwamen er veel meer. Schwietter: ,,We hadden in derdaad geen vergunning, maar de uitnodigingen waren al verstuurd. Muziek luisteren met een speaker en alcohol drinken, is in principe toegestaan. Dus hebben we het ge woon geprobeerd. Ja, we hebben aan de coronamaatregelen gedacht. Er hing een bord om anderhalve meter afstand te houden, maar ik moet eerlijk zeggen dat niet ieder een zich daaraan hield. Toen de po litie kwam en zei dat het vanwege het geluid moest ophouden, heb ben we alles keurig opgeruimd en is iedereen vertrokken. We hebben zelfs complimenten gekregen van de Strandwacht voor het opruimen. Voor ons was het feest geslaagd." Schwietter vindt het vervelend dat er toch afval is achtergebleven. ,,Tijdens het feest heb ik omgeroe pen dat we afvalrondjes zouden houden. En na afloop heb ik men sen een vuilniszak gegeven en heb ben we opgeruimd. Dat ging goed. Maar ik ben niet verantwoordelijk voor het hele strand, en al helemaal niet voor wat mensen doen die niet bij het feest hoorden. Er waren so wieso veel mensen op het strand. Ik zag bijvoorbeeld ook lachgaspatro nen liggen, maar die zijn niet ach tergelaten door mensen die ik heb uitgenodigd.'' Volgens politie woordvoerder Alwin Don is het laatste woord nog niet gezegd. ,,Er was geen vergunning verleend, dus mocht er niet gefeest worden. We gaan daarover in gesprek met de ge meente.'' maandag 10 augustus 2020 puft, maar geniet ook Hitte maakt loom, zeker als je heerlijk ontspannen op de Kattendijksedijk bij Wemeldinge aan het water zit. En ja, dan vallen de ogen langzaam dicht. André Bostelaar (l), Francis Braam en Peter Moerland uit Goes op het Banjaardstrand. ,,Het is heerlijk hier. We heb ben een prima stek, waar je - onder het genot van een vloeibare consumptie - goed kunt zien wat er allemaal langs komt. Normaal zouden we 2000 kilometer verderop zitten, in Spanje. Dat gaat dit jaar niet door, maar hier heb je eigenlijk ook alles. Hitte? We genieten van het leven." FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Jack Huijers uit Nieuw-Vosse- meer en Teun van Nieuwenhuijzen uit Sint Philipsland proosten op hun slotweekend bij de Banjaard. ,,Wij hebben een weekje vertoefd in een huisje van een oud-tante." De waterski-kabelbaan trekt je met 30 kilometer per uur over het Veerse Meer. Vooral de start vereist enige oefe ning. Menige poging eindigt al na enkele tientallen meters. Een kwestie van terugzwemmen en opnieuw proberen. Het fietsveer tussen Kamperland en Veere is nog niet in zicht. In afwachting daarvan zoekt een deel van de toeristen de spaarzame schaduw op. Anderen trotseren manmoedig de hitte. De 9-jarige Lilly Franz uit Frankfurt wordt gelanceerd in het Aquapark op de Schotsman. ,,We vinden het geweldig hier", zegt haar vader Joern. „Zeker met deze hitte. Elke twee minuten lig je in het water. Dat is heel verfrissend." Een likeurfles, kratje bier, braak sel, gebruikte condooms en een urinelucht. Het stuk strand in Dishoek, vlakbij de strandwach- tenpost, nodigde zaterdagoch tend niet uit tot een dagje ple zier. De troep bleef achter na een feest dat vrijdag werd ge houden. ,,We betalen grof geld om hier te genieten en dan tref je dit aan. Dat kan toch niet?'' Eldridge Pentury Dishoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31