Wereldster werd uitgesproken niche-artiest D Madonna hint op film over haar leven HOE IS HET NU MET? 22 MEDIA CULTUUR MIKA INTERVIEW IAN PAICE Neemt Deep Purple met het nieuwe album Whoosh! na al die jaren afscheid van het publiek? Drummer Ian Paice, die al sinds 1968 in de legendarische Britse hardrockgroep speelt, denkt van niet. i k Grace Kelly, Love Today, Big Girl (You Are Beau tiful)... weinig artiesten regen de successen zo aan elkaar als de Brits-Libanese zanger Mika (36) in 2007. Zijn grootste hit in Nederland, Relax (Take It Easy), was dat jaar zelfs de bestver kochte single van een buitenlandse artiest. Dankzij fan Paul de Leeuw kwam hij daarna nog wel op tv, maar hits bleven uit. Na zijn debuutplaat Life in Cartoon Motion maakte hij nog vier albums, maar de meertalige zanger richtte zijn pijlen vooral op Frankrijk en Italië. Daar groeide hij uit tot een stadionact én een tv- persoonlijkheid, met een coachstoel in de Franse The Voice, een juryrol bij X Factor én een eigen per- sonalityshow in Italië. De modefanaat ontwierp verder horloges voor Swatch en pennen voor het merk Pilot. Privé sloeg in 2010 het noodlot toe. Mika's jongere zus Paloma rookte een sigaret bij het raam van haar Londense appartement, ver loor haar evenwicht, viel vier verdiepingen naar bene den en werd gespietst op een hek. Ze was zwaargewond, maar kwam er uiteindelijk bovenop. Mika zingt erover op zijn laatste album, dat in oktober vorig jaar verscheen. My Name Is Michael Hol- brook - zijn volledige naam - is Mika's meest openhartige plaat tot nu toe. Er is ruimte voor zijn seksualiteit, waar over na zijn doorbraak vaak werd gespeculeerd. Mika, al jaren samen met filmmaker Andreas Dermanis, kwam in 2012 publiekelijk uit de kast. Sindsdien is hij een uitgesproken lid van de lhbti-gemeenschap, met een vermelding van Bill board voor een van de beste lhbti-albums van 2019. Al met al is de man van de wereldhits nu een niche-artiest, zoals hij zelf zegt. Dankzij zijn vroe gere succes kan hij zijn 'alternatieve pop' maken. En met succes, bleek in februari nog. Zijn eerste concert in TivoliVredenburg in Utrecht was zo snel uitverkocht, dat twee data werden bijgeboekt. In de zaal stond een mix van jong en oud, van allerlei nationaliteiten. De fans vinden elkaar in het net even anders zijn. En het vieren daarvan, liefst kleurrijk uitgedost, net als Mika. Met het refrein van We Are Golden als verbindende meezingclimax: We are not what you think we are, we are golden! Sinds hij in 2012 uit de kast kwam, is hij spreekbuis voor de lhbti- gemeenschap Naima El Bezaz (46) overleden Cowell breekt rug ,,Was het maar waar. Het enige wat het me oplevert is dat als op de radio een nummer van Deep Purple wordt gedraaid, ik zeker weet dat ik erin meedoe. Het huidige Deep Purple is volledig democratisch: de meeste stemmen gelden.'' ,,Als het gaat om het reilen en zeilen van de band zijn Roger, Ian en ik het altijd wel met elkaar eens. Als het gaat om de muziek ligt dat anders. Dan wegen de stemmen van gitarist Steve Morse en toetsenist Don Airey echt even zwaar.'' ,,Ik begon op mijn vijftiende met drummen, op mijn zeventiende We gaan nu niet een jaar zitten niksen. De kans is groot dat we nóg een keer de studio in gaan werd ik professioneel muzikant en op mijn negentiende trad ik toe tot Deep Purple. De vroege jaren 70 wa ren een muzikaal heel opwindende periode voor me. In Deep Purple speelde ik met muzikale zwaarge wichten als gitarist Ritchie Black- more en toetsenist Jon Lord. Hun talent bracht ook mij veel verder, die twee stimuleerden me enorm. En als je jong bent leer je heel makkelijk, ik maakte in korte tijd grote sprongen.'' ,,Zulke dingen gebeurden vaker in die tijd, maar meestal als wij de zaal al hadden verlaten. Zeker in Duits land, waar je toen een heel fanatieke radicaal linkse beweging had, kon het er wild aan toegaan. Dan werd er geëist dat we gratis concerten zou den geven en zo. In Heidelberg kon den we een keer net op tijd uit de ramen van de kleedkamer springen, toen we werden belaagd door zulke types. Dat concert in Amsterdam lf Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: zanger Mika. Leon van Wijk maandag 10 augustus 2020 PC BOEKEN De Marok kaans-Neder landse schrijf ster Naima El Bezaz, bekend van haar roman Vinexvrouwen, is overleden. Dat bevestigde haar uitgever. De NOS meldt dat ze zelf een einde aan haar leven maakte. TELEVISIE Simon Cowell heeft zaterdag zijn rug gebro ken bij een val met een fiets. Het X Factor jurylid maakte een testrit met een nieuwe elektrische fiets in zijn woon plaats Malibu, meldt People. Hij is inmiddels geopereerd. 3 "U 4) Onverwoestbaar het enige bandlid dat altijd in Deep urpe speede Peter van Brummelen U bent het enige lid van Deep Purple dat deel uitmaakte van alle bezettingen. Geeft dat u een speciale positie binnen de band? Vormen u en de andere twee oud gedienden, bassist Roger Glover en zanger Ian Gillan, dan niet altijd een meerderheid ten opzichte van de andere twee? Hoe kwam u in 1968 bij de band? 44 Herinnert u zich het optreden van Deep Purple in 1973 in de Oude RAI in Amsterdam waarbij het publiek de zaal en jullie installatie kort en klein sloeg? Madonna (61) lijkt haar mu- ziekcarrière op een laag pitje te zetten. Ze is wel weer bezig met een nieuwe film, zo liet ze doorschemeren op Instagram. Ze werkt samen met Diablo Cody, de Oscarwinnende scenarioschrijver van Juno. 'Als je vastzit in huis met meer dere blessures, wat doe je dan? Een filmscript schrijven met Diablo Cody over...' schrijft Madonna. Ze plaatste er een kort clipje bij waarin de twee de carrière van de zangeres lijken te bespreken. Het gesprek leidt online tot ge ruchten dat de twee misschien bezig zijn met een biopic over het leven van Madonna. In de afgelopen jaren werden films over Freddie Mercury (Bohemian Rhap sody) en Elton John (Rocket- man) al grote hits. Momenteel zijn ook films over Aretha Franklin en Whitney Houston in de maak. Madonna regisseerde tot dusver twee films: Filth and Wisdom in 2008 en W.E. in 2011. Daarnaast was ze ook als actrice te zien in talloze speel films, zoals Desperately See- king Susan uit 1985 en de hit Evita uit 1996. Vóór de coronacrisis was Madonna bezig met haar Madame X- tournee. Deze werd geplaagd door onheil. De zangeres moest meer dan vijftien concerten in ver schillende steden afzeggen vanwege blessures. Ook kampte ze met technische proble men en begonnen meerdere shows daardoor veel te laat. In mei werd Madonna aan haar knie geopereerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22