Zeeuws een-tweetje bij primeur FORMULE 1: GP GROOT-BRITTANNIË 21 Graauw is zijn nieuwe trainer nu al kwijt De Bruyn komt er het dichtst bij GRAAUW Nog voordat hij zijn eerste training als nieuw komer bij Graauw heeft ge leid, is trainer Dimitri Goos- sens opgestapt. De Belgische oefenmeester nam dat besluit na een bewogen bijeenkomst met de selectie, waarin hij zijn plannen voor komend seizoen ontvouwde. De spelersgroep kwam in op stand, nadat Goossens tijdens dat overleg in het bijzijn van zijn assistent-trainer Edy de Witte en keeperstrainer Sjaak Stoffijn had laten weten bei den niet nodig te hebben. De Witte en Stoffijn zijn al jaren vaste krachten in de techni sche staf. Voorzitter Jos de Block zegt een dubbel gevoel aan het vertrek van Goossens te heb ben overgehouden. Hij spreekt over een ambitieuze trainer. ,,Maar we misten het 'wij-gevoel', dat bij ons hoog in het vaandel staat.'' Edy de Witte leidt voorlopig de trainingen in de aanloop naar de competitie. De kop is eraf. Op een verrassend mooi, glooiend parkoers ten zuiden van Ossen- drecht won Timo de Jong de eer ste officiële KNWU-koers in coro- natijd. De Zeeuw versloeg in de eindsprint overtuigend zijn me devluchter en provinciegenoot Thijs de Lange. ,,Ik ben blij met deze zege, maar ik ben er vooral blij mee dat ze het hier aangedurfd hebben om in deze tijd een koers te organiseren. Er hoeft geen prijzengeld te zijn, als we maar kunnen rijden", zei de renner van Volker Wessels. Thijs de Lange was al net zo gre tig om na na maanden van alleen maar trainen weer te kunnen koer sen. ,,Gelukkig heb ik me op tijd in kunnen schrijven'', zei de Metec- renner. De animo was inderdaad Na alleen maar trainen is het gissen hoe je er conditioneel voor staat groot voor de eerste van in totaal vijf coronakoersen in alle kernen van de wielergemeente. Een pelo- ton van 117 renners trapte afvoor de Ronde van Ossendrecht. Dat gebeurde op een omloop ver buiten de kern van Ossendrecht. Het oorspronkelijk parkoers werd afgekeurd door de gemeente van wege het gevaar op ongewenste sa menscholing rond de horecagele genheid. ,,Dus hebben me een rondje moeten zoeken zonder cafés en terrassen eraan'', aldus organisator Niels van Elzakker. Dat alternatief bleek een schot in roos. De licht- glooiende omloop bleek tegelijker tijd snel en zwaar. De Jong en De Lange gingen er al direct in de aanval. ,,Op zo'n snel rondje kan het zo gebeurd zijn'', vond De Lange. ,,Na alleen maar trainen is het wel gissen hoe je er conditioneel voor staat. In die zin was het een gok om mee te gaan'', vulde De Jong aan. Kopgroep Samen met Stan Godrie, Arne Pe ters, Robin Lowik en een andere Zeeuw Eloy Raas maakten ze deel uit van een kopgroep die de koers grotendeels kleurde. Toen het pe loton, met daarin veel renners van naam, terug dreigde te komen. be sloten De Jong en De Lange er sa men vandoor te gaan. Ze hielden stond tot de meet. In de laatste ronde pokerde de twee vooraan, maar uiteindelijk had De Jong op de licht oplopende finishstraat geen kind aan De Lange. HOEDEKENSKERKE Wielrenner Jimmy de Bruyn uit Sint-Jansteen was er dicht bij, maar ook hij kon zaterdag de Belgische dominantie in de derde TMZ-wedstrijd bij Hoe- dekenskerke niet doorbreken. Bij de amateurs waren er diverse ontsnappingspogingen maar die werden allemaal geneutraliseerd. De eindsprint moest daardoor de beslissing brengen. De Belg Jarno Sonneville was ternauwernood de snelste, 0,039 seconden verschil met nummer twee Jimmy de Bruijn en een andere Belg, Guy Smet. De win naar van vorige week, Rowdy Reu nis uit Hulst, werd zevende. Ook in de andere twee catego rieën was er Belgisch succes: Bert de Ridder (D-cat/Sportklasse) en Da mon VanDer Plaetsen (SP) wonnen. Daphne Mesu uit Middelburg won bij de vrouwen. Wie kwalificeerde? Wie pakte de eerste run? Wie stond poleposition, en wie imponeerde er op het circuit Silverstone? maandag 10 augustus 2020 Ad Pertijs Ossendrecht -Timo de Jong In het tweede gedeelte van de koers gingen Thijs de Lange (links) en Timo de Jong er vanuit de kopgroep samen vandoor. De Jong liet zijn medevluchter in de eindsprint vervolgens gemakkelijk achter zich. foto pix4profs/iman fase Bekijk nog één keer alle Ziggo sport hoogtepunten. Ga naar pzc.nl/formulel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21