II KR Toerist in eigen land spekt kas Walcheren OM: raadslieden namen geld aan Verstappen magistraal Hotels en campings spinnen garen 35 graden! Zie dan maar eens het hoofd koel te houden. Zeeland beleefde een van de warmste maandag 10 augustus 2020 Nieuwsmedia Een zege voor Max én de Formule 1 P16 Dat blijkt uit een onlangs verstrekt dossierstuk in het bezit van deze krant. Het gaat om de bekende strafrechtadvocaten Leon van Kleef, Christian Flokstra, Nico Meijering, Khalid Kasem en Yas- El H. heeft van mr. Kasem gehoord hoe de politie bij de box is gekomen sine Bouchikhi. De advocaten wor den prominent genoemd in een proces-verbaal dat afgelopen don derdag is gevoegd in het Marengo- proces, dat draait om een reeks li quidaties die wordt toegeschreven aan de bende van Ridouan Taghi. Het document heeft als doel ver klaringen die kroongetuige Nabil B. heeft afgelegd te verifiëren. Die heeft onder meer verklaard dat ad vocaten informatie doorspeelden ten tijde van het 26Koper-onder- zoek. Dat onderzoek gaat over een wapenvondst in Nieuwegein en is het startpunt geweest van een gro ter onderzoek naar Taghi, die toen voor politie en justitie nog een on bekende was. Garagebox In het onderzoek worden gekraakte chatberichten, verstuurd met ver sleutelde telefoons, gekoppeld aan onderzoeksbevindingen. Het OM heeft die beschuldiging nu ook op geschreven in een proces-verbaal waar alle partijen in het proces over kunnen beschikken. ,,Uit het be richt van Zakaria el H. aan Taghi kan worden opgemaakt dat El H. langs advocaat mr. Khalid Kasem is gegaan en dat hij van mr. Kasem heeft gehoord wanneer het onder zoek is gestart, wat de aanleiding voor het onderzoek is geweest en hoe de politie bij de garagebox is gekomen.'' Op het moment dat Ka sem volgens het OM deze informa tie doorgaf, golden voor het onder zoek 'nog alle beperkingen'. Dat be tekent dat de advocaat informatie die hij in verband met de verdedi ging van die verdachte krijgt, alleen met die verdachte mag bespreken. De groep rond Taghi is op dat moment in paniek door een reeks arrestaties en wil daar zo veel mogelijk informatie over. Aan het document, op gesteld door de Landelijke Recherche, zijn ook talloze passages toegevoegd waar uit volgens het OM opgemaakt kan wor den dat advocaten grote geldbedra gen van de organi satie van Taghi zouden hebben aangenomen. »P4,5&6 weekends ooit. Inwoners, toeristen en dagjesmensen trokken -■k. massaal naar de kust of zochten elders het water op. Zoals Roland Schout, die met zijn hond Mambo bij Wilhelminadorp een verfrissende duik nam. En het is nog lang niet gedaan met de .extreme warmte. De hittegolf houdt nog zeker tot het eind van deze week aan. P15 Spetterend feestje Opnieuw tropisch warm. 35°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 'Advocaten lekten geheime info naar Taghi' Het OM brengt bekende straf rechtadvocaten in verband met het lekken van geheime onder zoeksinformatie naar de crimi nele groep rond Ridouan Taghi. Ook zou er sprake zijn van con tante betalingen van duizenden euro's door die groep. Yelle Tieleman Rotterdam —Openbaar Ministerie h. - P3 EN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1