i VIND JE NIEUWE LAPTOP OP 'Grootste nachtmerrie' YouTube- ster Nikkie 10 NIEUWS Stijgende coronacijfers zetten bijna een streep door de introductieweken in de universiteitssteden, maar onder voorwaarden mogen ze toch. Studenten in Leiden kregen gisteren als eersten een rondleiding door hun nieuwe stad. J3 3 mm. Mark den Blanken Uden De Jager, beter bekend als beau- tyvlogger Nikkie Tutorials, woont in een vrijstaand huis aan een wat afgelegen straat in Uden. Meerdere gewapende mannen drongen de woning binnen. Na de overval gin gen ze er in een beige auto vandoor. Of en wat ze ontvreemd hebben, is niet bekendgemaakt. 'Een van mijn grootste nacht merries is werkelijkheid gewor den', reageert De Jager op sociale media. 'Dylan en ik werden aange vallen, maar zijn lichamelijk in orde', vervolgde ze, verwijzend naar haar verloofde Dylan Dros- saers. 'Maar mentaal is het een heel ander verhaal.' Ze deelde het be richt om te laten weten dat ze veilig en naar omstandigheden 'oké' is, maar liet verder nog niets los. 'Be dankt voor jullie begrip, ik neem de komende dagen voor mezelf.' De politie meldde eerst dat een bewoner van Nikkies woning 'op pervlakkige verwondingen' had opgelopen bij de overval. De ver dachten zouden een getinte huids kleur hebben en hoodies dragen. De Jager werd wereldberoemd als make-upgoeroe Nikkie Tutorials. Ze heeft 13,5 miljoen abonnees op YouTube. De politie heeft niet be kendgemaakt of de verdachten wis ten dat ze de woning van De Jager overvielen. Haar woonadres is be kend, verschillende websites deel den luchtfoto's van de villa toen het stel de woning in 2017 kocht. Een halfjaar geleden maakte De Jager bekend transgender te zijn. Dat feit had ze jarenlang verborgen gehouden. Na haar onthulling werd ze vanuit de hele wereld overstelpt met steunbetuigingen, ze wordt nu als rolmodel gezien. Koen Voskuil Leiden Een beetje onwennig is het wel, zondagmorgen op de Lammer markt. Enkele tientallen aanko mende studenten kijken elkaar vanaf anderhalve meter aan. Een praatje maken op die afstand wil nog niet lukken. Toch zijn de stu denten blij dat ze een deel van hun medestudenten eindelijk in levenden lijve zien, na dagen al leen virtueel te hebben kennisge maakt met het Leidse studenten leven. Het coronavirus maakt alles an ders aan de traditionele EL CID- week, de eerste duik in het Leidse studentenleven, die traditioneel bol staat van muziek en uitbun dige feesten. Voor de studenten die de week organiseren, was het een helse klus om de 4000 nieuwe studenten een aangepast programma aan te bieden. ,,In maart konden al onze draaiboe ken de prullenbak in'', zegt Mirte Haanappel, voorzitter van het EL CID-bestuur. ,,Dat maakte alles superchaotisch en druk. Maar het is ons gelukt.'' De commissie liet een digitaal platform bouwen, waar studen ten kunnen kennismaken met de universiteit, de studenten- en studieverenigingen en met de stad. Veelgebruikt was de Match functie - al snel de Tinderfunctie genoemd - waarmee studenten op basis van interesse aan elkaar worden voorgesteld. ,,Ik heb zo al best veel mensen leren kennen'', zegt Danielle Otten. ,,Ook spreek je elkaar tijdens de virtuele spel letjes die we speelden, zoals het Crazy 88-spel. Het is een aparte kennismaking, maar toch is het leuk.'' Videoscherm Op een groot videoscherm stelt het EL CID-bestuur zich voor en heet het de studenten welkom op de fysieke kennismakingsdag. ,,In één dag leer jij Leiden kennen. Voor je het weet ken jij Leiden op je duimpje en behoort de Leidse rrr tot je vocabulaire.'' Drie dagen eerder was het na gelbijten voor de organisatoren van introductieweken. Door de stijgende besmettingscijfers za gen Mark Rutte en Hugo de Jonge zich genoodzaakt tot het geven van een persconferentie. De vraag was of de introductieweken volle dig geschrapt zouden worden. ,,We wachtten het met spanning af. Het was een rollercoaster, maar steeds kwam er goed nieuws'', zegt Haanappel. ,,We hadden onze introdagen al heel klein schalig ingedeeld. Eigenlijk hoef den we niets aan het programma te veranderen.'' Ze moet zich even excuseren als het traditionele EL CID-dansje begint. Sommige nieuwelingen hebben - duidelijk online geoe fend Het is wat minder feestelijk dan normaal, maar ik ben er blij mee en doen mee. Zelfs die bewegin gen, inclusief handenwassen, zijn geïnspireerd op het allesoverheer sende coronavirus. Rector magnificus Carel Stolker van de Leidse universiteit komt met zijn duimen omhoog aanlo pen. „Geweldig georganiseerd", zegt hij. Stolker noemt het virus ellendig voor de studenten. ,,Je moet toch kennismaken met el kaar. Studeren draait om contact hebben, debatteren. We proberen ons fysieke onderwijsprogramma daarom juist te richten op de eer stejaars, zodat die niet alleen ach ter de computer zitten.'' Groepen van circa twintig stu denten trekken één voor één door de stad. Langs de studentenver enigingen aan het Rapenburg en langs een markt waar studie- en sportverenigingen zich presente ren. Onderweg doen ze spelletjes. ,,Gezellig, zo doe je toch iets met elkaar'', zegt aankomend ver pleegkundig studente Lotte Mooij. ,,Het is allemaal wat min der feestelijk dan normaal, maar ik ben er blij mee. Ik heb al vier mensen leren kennen van mijn nieuwe studie. Dat is een mooi begin.'' TWEAKERS.IMET/BACKTOSCHOOL tweakers maandag 10 augustus 2020 GO 'Ik heb al vier mensen leren kennen van mijn studie' M Nieuwe studenten doen het traditionele introductiedansje in Leiden. FOTO MARCO OKHUIZEN xST'.TTTT. r De politie is nog op zoek naar de vier mannen die ervan worden verdacht afgelopen zaterdag middag YouTube-ster Nikkie de Jager te hebben overvallen in haar huis in Uden. De mannen drongen haar woning binnen en bedreigden haar en haar ver loofde 'met getrokken pistool'. - Lotte Mooij, studente BAGK TO SCHOOL? BACK TO TWEAKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10