I - VENETIË IJS k SCHELDESTRAAT 68, AMSTERDAM - GEOPEND IN 1935 I Op zwoele zomerdagen zoeken bewoners van de Rivierenbuurt verkoeling bij Venetië IJs, volgens eigenaar Roberto Da Rin (52) de oudste ijssalon van Amsterdam. „Velen zeggen dat zij de oudste ijssalon hebben, maar ik heb de bewijspapieren hier liggen! Mijn grootouders stonden in 1933 al op de Nieuwendijk hun ijsjes te verkopen vanuit kleine karretjes.'' Twee jaar na hun komst opende de familie Da Rin de inmiddels befaamde ijssalon. Sinds zijn 23ste zwaait hun kleinzoon Roberto hier de scepter. ,,Het mooiste zijn de vaste klanten, zoals de oude dame die hier al zeventig jaar over de vloer komt voor één smaak. 'Jouw chocolade-ijs proeft exact hetzelfde als dat van je opa', zei ze laatst. Prachtig. Ze heeft nog gelijk ook; ik gebruik zijn recept nog steeds. Het heeft allemaal te maken met de juiste hoeveelheid suiker en de beste ingrediënten." Mocht Roberto het stokje ooit overdragen, dan blijft zijn salon bij voorkeur in handen van zijn familie. „Anders keert mijn opa zich om in zijn graf. Mijn kinderen zijn pas 8 en 9 jaar, dus ik moet nog even geduld hebben. Tot mijn dood blijf ik mij bemoeien met deze zaak.'' Tot die tijd geniet Roberto volop van zijn jaarlijkse vakanties in Italië. ,,In oktober ben ik weer weg. Ik ben een echte Amsterdammer, maar na een halfjaar hard werken mis ik de ber gen en de rust van mijn dorp in de Dolomieten. Er wonen vijfhonderd mensen en stoplichten en stress bestaan daar niet.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 94