njoyhotels.nl r 8 ANALYSE CORONABELEID 239,'*. www.ertjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 exclusief eventuele toeristenbijdrage. Meer dan 500 coronagevallen erbij VS boven 160.000 coronadoden Hoe ga je als volk om met een potentieel dodelijk virus? En hoe houd je die strijd langer dan een paar maanden vol? Een verdeeld Nederland staat voor een uitdaging van jewelste. De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! Heerlijk een paar dagen alles inclusief. Tussen donderdagochtend en gisterochtend zijn 519 nieuwe coronagevallen vastgesteld. Dat is iets minder dan de 601 die het Coronadashboard van de over heid donderdag meldde, maar meer dan in de dagen daarvoor. De regio Rotterdam-Rijnmond is de grootste brandhaard. Daar steeg het aantal besmettingen met 111. Amsterdam-Amstelland meldde gisteren 80 nieuwe be smettingen, de helft van de 160 positieve tests van donderdag. In Haaglanden kwamen er 58 ge vallen bij, in de provincie Utrecht werden 51 mensen posi tief getest en in Midden- en West-Brabant 45. De regio Zuid Holland-Zuid meldde gisteren 34 nieuwe besmettingen in Dor drecht en omstreken. Dat is bijna evenveel als in de vier voorgaande dagen bij elkaar. Een andere snelle stijger is de gemeente Gouda, waar in de af gelopen twee weken 80 nieuwe coronabesmettingen aan het licht zijn gekomen. In de afgelopen week zijn in Ne derland 3200 nieuwe besmettin gen vastgesteld. Introductie kan doorgaan Geen handhaving van avondklok door hitte Het aantal coronadoden in de Verenigde Staten, het land dat door de pandemie qua doden en qua besmettingen het hardst is getroffen, is gisteren de 160.000 gepasseerd. Dat meldde zowel de Johns Hopkins University als persbureau Reuters. De doden in de Verenigde Staten maken bijna een kwart van het wereldwijde dodental uit. Het longvirus is voor zover be kend bij bijna 4,9 miljoen men sen in de VS vastgesteld. Volgens de gegevens van Reuters stijgt het dagelijkse aantal doden in 23 staten en stijgt het dagelijkse aantal besmettingen in 20 staten. De laatste 10.000 doden in de VS vielen in slechts negen dagen. Veel van de sterfgevallen zijn in de staten Californië, Florida en Texas. Deborah Birx, de coördinator van het coronateam van het Witte Huis, waarschuwde dat het in de steden Boston, Chicago, Detroit en Washington D.C. de ver keerde kant op gaat. Steeds meer mensen daar testen positief. Experts van de Universiteit van Washington voorspelden eergis teren dat het Amerikaanse do dental op 1 december op bijna 300.000 zal staan. Zij schatten dat dat er 70.000 minder kunnen zijn als Amerikanen in het openbaar allemaal mondkapjes dragen. Het is geen hogere wiskunde. Nu is het coronavirus nog redelijk onder controle. Maar elke barbecue, elke ge zellige avond in de kroeg, iedere ver jaardagsvisite kan potentieel gevaar lijk zijn. Leeft iedereen voluit zijn of haar leven, zonder rem, dan zal het land de rekening betalen. De zieken huizen stromen voller en voller, een tweede lockdown komt steeds een stapje dichterbij. Het is een trauma tisch vooruitzicht. We bevinden ons in een toneel stuk waarvoor we niet hadden gere peteerd. Hoe gaan we de strijd aan met een virus dat potentieel dodelijk is? En hoe houden we het langer dan een paar maanden vol, zonder al te veel kleerscheuren? Kunnen we dat eigenlijk wel? In het voorjaar herontdekte Neder land zichzelf als een lief land. Neder landers deden de voordeur open om hartverwarmend te applaudisseren voor de zorg, maar bleven verder vooral gedisciplineerd binnen, om samen het virus klein te krijgen. ,,De meesten van ons doen dat niet voor zichzelf, maar voor het grote doel, het algemene belang. En dat lukt ons ei genlijk heel goed'', zei Denker des Vaderlands Daan Roovers in een in terview met deze krant. ,,Mark Rutte mag echt tevreden zijn.'' Het is eigenlijk niet eens meer een vraag of de premier nog steeds zo te vreden is over de Nederlandse bevol king. Donderdag sprak hij de natie tijdens de eerste coronapersconfe rentie in lange tijd vermanend toe, over het steeds lossere coronagedrag dat wordt vertoond en over het stij gende aantal besmettingen. Het moet Rutte ook zijn opgeval len dat het land niet meer zo eensge zind is. Er is veel gemopper en cha grijn, na maanden leven onder de donkere coronawolk. Zestigers spre ken schande van twintigers, die de duinen intrekken voor illegale fees ten waarbij ze alle coronaregels aan hun laars lappen. Twintigers irriteren zich weer net zo gemakkelijk aan ou deren, die in de supermarkt te dicht bij komen, of die elkaar bij verjaar dagsfeestjes onbekommerd staan af te lebberen, alsof er nooit een virus is geweest. Protestgroepen Maar er is veel meer verdeeldheid. Aanhangers van protestgroepen als Viruswaanzin - tegenwoordig heet die Viruswaarheid - bagatelliseren de ernst van corona en ontkennen het nut van welke regel dan ook, tot afgrijzen van mensen die juist doodsbang zijn van het virus. Opi niepeiler Maurice de Hond en zijn Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie Hotel Marleen zaterdag 8 augustus 2020 GO DEN HAAG ANTWERPEN De algemene introductieweek voor nieuwe studenten in Gro ningen, de KEI-week, kan doorgaan met het sterk aange paste programma dat in de af gelopen weken is samenge steld. Dat bleek gisteren na een overleg tussen de ge meente Groningen, het bestuur van de KEI-week, studenten verenigingen en de Groningse onderwijsinstellingen. Over de kennismakingsweken van de afzonderlijke studentenvereni gingen is nog geen uitsluitsel. ANTWERPEN Wie in de provincie Antwerpen buiten is tussen 23.30 en 06.00 uur, wordt vanwege de aanko mende hittegolf tijdelijk niet be straft. Omdat code rood is afge kondigd, wordt de avondklok voorlopig niet gehandhaafd. Dat maakte gouverneur Berx gisteren bekend. Het samenscholingsver bod blijft wel van kracht en wordt gehandhaafd. Ook de mondkap jesplicht geldt onverkort. De avondklok werd vorige week van kracht om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. WASHINGTON Rutte moet volk goede kant op zien te krijgen Chris van Mersbergen Rotterdam v Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v 4 x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet v 4 x Warme lunch of lunchpakket v 4 x Driegangenkeuze menu Koffiecorner: koffie en thee gehele dag GRATIS Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS v Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn v Avondvullende entertainment programma's v Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd v GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek Sauerland - Siedlinghausen - Winterberg V.A. SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 12, 20,24,28 augustus 1, 5, 9,13,17, 21,25, 29 september 3, 7,11,15,19 okt 23,31 oktober 259,95 p.p. 259,95 p.p. 239,95 p.p. Aankomstdata en prijzen 2020 12, 20 augustus 21, 25, 29 september 3, 7,11,15, 23 oktober 27, 31 oktober 4 Geen boekingskosten Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op Aiie fouten voorbehouden en 4 Geen aanbetaling 1Geen toeslag 1-persoonskamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8