La Venezia Yentl Schieman Roberto Da Rin Sarina Schaafsma Pietro Talamini Antonino Cosentino Cora Burggraaf Elske Doets Frank Jansen Jan en Monique des Bouvrie Friso Wiersma Bertram Koeleman Ronald Giphart de Hamersma's Joost Prinsen DEZE WEEK VOORWOORD Elk jaar in maart gebeurde er in Utrecht een klein mirakel. Dan bleek de pop-upkleding- winkel, destijds bij mij om de hoek, van de ene op de andere dag omgebouwd tot klassieke Ita liaanse ijssalon. Weg waren de rekken met bloe metjesjurken en corduroy broeken, die hadden als bij toverslag plaatsgemaakt voor sierlijke ta feltjes en stoeltjes in een decor van Venetiaanse gondels. La Venezia bij de Neude was een begrip. Als de deuren weer opengingen, kon de lente beginnen. Onze seizoensaftrap vond plaats met een citroenspoom met prosecco en een paar blaadjes munt. Als je geluk had, kreeg je de sor bet geserveerd door Carlo de Lorenzo zelf, de charmante eigenaar met een vleugje Italiaans in zijn accent, altijd gekleed in onberispelijk wit. De Lorenzo had de kneepjes geleerd van zijn vader Guido. Zoals veel van zijn generatiegeno ten was ook hij naar het noorden getrokken om een boterham te verdienen. Eerst met een ijskar, later in salons die de Hollandse pot verrijkten met gelati en zuidelijke vrolijkheid. Honderd jaar later zijn ze er nog, de ijsmakers Cosentino, Talamini, de familie De Rin, nazaten van die eerste Italiaanse pioniers. Fotograaf Din gena Mol en verslaggever Ryan Claus zochten hen op en het ijs, zo werd hen bezworen, smaakt nog hetzelfde als honderd jaar geleden. Carlo de Lorenzo stopte in 2011 met zijn salon, een zwarte dag voor iedere ijsliefhebber in Utrecht; hij ging terug naar Italië. Maar het avon tuur bleef trekken en de maestro keerde terug, ditmaal naar Arnhem. Hoog tijd om weer eens te proeven hoe zijn citroenspoom met prosecco en drie blaadjes munt te genwoordig smaakt. COLOFON-Chef a.i. Mark Roos Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Sandra Donker, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Hans Avontuur, Shody Careman, Ryan Claus, Suzanne Eijgenraam, Ronald Giphart, Karin en Harold Hamersma, Joost Hoving, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Noëlle Meijer, Dingena Mol, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Marcel Prins, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Marijn Scheeres, Jitske Schols, Peter Sierksma, Peter Henk Steenhuis, Studio Ski, Pam van der Veen, Aart-Jan Venema, Nathan Vos Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine Instagram ad_nl 29 BV De Liefde 30 Lezen 34 Gipharts 5 36 Eten drinken 38 Uit in Nederland 43 Joost 44 Puzzelen Sandra Donker Groeten uit... Schoolvoorbeeld Thomas Erdbrink IJsfamilies Fijn spul Elske Doets Design ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83