Nabil had gehoopt dat Taghi de schuld op zich zou nemen... Nabil B. heeft in een Utrechtse coffeeshop een goed contact opgebouwd met een Marokkaanse man: Ridouan Taghi 'Stress bro. Ze zoeken me. Auto die gister is gebruikt ze herkennen hem' Wie het op straat over Taghi heeft, maakt met zijn handen een T. Dan weet de ander genoeg 14 Zijn ouders vertrokken in de jaren 70 vanuit Marokko naar Nederland en kwamen in Utrecht terecht. Nabils vader werkte jarenlang in de Vrumona-fabriek en tot zijn trots slagen zijn kinderen in de maatschappij. Een van zijn zoons groeit uit tot partner bij een groot ac countantskantoor, een andere zoon tot ge slaagd ondernemer. Alleen met Nabil wil het niet vlotten. Zijn mbo-studie komt niet van de grond en hij zoekt zijn heil op straat. Op zijn 19de handelt hij in zo'n beetje alles waar hij zijn brood mee kan verdienen. Een van de zaken waar hij veel geld mee binnenhaalt, is het kweken van wiet. Het ver dient goed. Maar er zitten ook risico's aan, bij voorbeeld als criminele rivalen je illegaal op gezette kwekerij leegroven. Zo komt Nabil te zitten met een schuld van ongeveer 80.000 euro. Uiteindelijk weet hij die schuld in te los sen, ook al doordat hij de overstap maakt van de softdrugs naar de harddrugs. Nabil durft die stap te zetten, omdat hij in een Utrechtse coffeeshop een goed contact heeft opgebouwd met een kleine man van Marokkaanse af komst, die altijd zorgt voor gezelligheid in de coffeeshop. Het is Ridouan Taghi. De twee kunnen het goed vinden en spelen een potje schaak. Het is dan 2009. Hoewel Taghi voor politie en justitie dan nog een grote onbe kende is, kent Nabil zijn reputatie als drugs handelaar. Hij besluit in te gaan op Taghi's voorstel om mee te helpen bij een drugsdeal. Zo rolt Nabil langzaam dieper en dieper de onderwereld binnen. Rond vier uur die nacht komt Nabil thuis. Op zijn telefoon zoekt hij naar nieuws over de liquidatie van Hakim. Wie zou daar achter zit ten, vraagt hij zich af. Dan ziet hij een bericht over een autobrand op de Pallas Athenedreef, ongeveer een kilometer van de plek waar Ha kim is doodgeschoten. Op de foto ziet hij een Audi, maar doordat de motorkap openstaat, kan hij niet goed zien wat voor model het is. Het is overduidelijk dat de Audi is gebruikt als vluchtauto na de schietpartij bij de Faustdreef. Het zit Nabil niet lekker en hij kan de slaap niet vatten. Hij blijft wakker en struint het in ternet af naar andere foto's of videobeelden van de uitgebrande auto. Dan ziet hij een vi deo van de Audi. Hij herkent het model met een en weet: die auto heb ik geleverd. Het zit hem dwars, maar uiteindelijk valt hij toch in slaap. Vijf uur later wordt Nabil wakker. Als hij onder de douche stapt, ziet hij op een van zijn telefoons dat hij tien gemiste oproepen heeft van Omar el A. Die zegt dat hij direct met Na bil wil praten. ,,We hebben hoofdpijn'', zucht Omar. Nabil heeft meteen een slecht gevoel. Hij heeft namelijk de uitgebrande Audi ge kocht van Omar, die op zijn beurt de auto weer heeft gekocht van een groep Utrechtse autodieven. Zonder te ontbijten, stapt hij in zijn auto en rijdt naar de Utrechtse Staatslie denbuurt, waar ze zijn opgegroeid. Daar aan gekomen steekt Omar direct van wal en zegt dat de familie Changachi de uitgebrande auto heeft herkend. Volgens Omar zou één van de familieleden hem en Nabil in die auto hebben zien rijden. Hoewel Omar het niet toegeeft, weet Nabil het direct: Omar heeft hem bij de familie Changachi verraden. En dan begint de ellende voor Nabil pas echt. Nabil stuurt met zijn PGP-telefoon een be richt aan Saïd Razzouki en vertelt dat de Audi die hij heeft geleverd, is gebruikt voor liquida tie van Hakim. Ook stuurt hij zijn beste vriend Mohammed Razzouki, de broer van Saïd, een bericht. 'Stress bro. Ze zoeken me. Auto die gister is gebruikt ze herkennen hem.' om acht uur, is het zo ver. Nabil spreekt in zijn oude buurtje af met een neef van Ha- i kim. Zou die zijn verzonnen verhaal gelo ven? Voor de zekerheid neemt Nabil een vuurwapen mee, dat hij in de binnenzak van zijn jas verstopt. Nabil is uitgepraat over zijn 'Amsterdamse vriend', zegt Hakims neef dat hij dacht dat Nabil in de drugshandel actief was en niet in de handel met gestolen auto's. Nabil voelt nat tigheid en heeft het gevoel dat zijn leugens worden doorgeprikt, maar zegt dan dat hij be reid is om zijn fictieve vriend op te sporen door een peilbaken onder zijn auto te plakken. Ook zegt Nabil dat hij de Amsterdammer in zijn been wil schieten, zodat de familie Chan gachi precies zou weten om wie het gaat. Dat klaart de sfeer. Een ander familielid van Ha kim, die ook bij het gesprek aanwezig is, me moreert dat Nabil met de familie is opge groeid en dat hij aanwezig was bij de uitvaart van de broer die omkwam bij de plofkraak. Toch rijdt Nabil met een slecht gevoel naar huis. Hij stuurt zijn vriend Mohamed een be richt. 'Ok heb ze net gesproken bro heb me verhaal verteld maar die geloven me niet di rect dat zag ik meteen ze waren kort maar krachtig. ze zijn sceptisch en nemen m'n verhaal met een korrelzout vooral die kleine die gaf ook heel droog aan maar dat is toch niet jouw werk? In andere woorden je doet toch geen auto's weg.' Nabil twijfelt. Hij weet diep van binnen dat dat de Changachi's veel meer weten dan ze hebben laten doorschemeren. Dan denkt Nabil aan de PGP-chatgesprek- ken die Saïd Razzouki 24 uur geleden voerde met Taghi. Die vroeg of het zin had om de tus- In de Utrechtse onderwereld gonst het dan van de geruchten. Wie zit achter de moord op Hakim, lid van een beruchte criminele fami lie? Die avond spreekt hij af met Saïd en Mo hamed. Ook zij zien de moeilijkheid van de si tuatie in. Ze overleggen wat Nabil moet doen om uit de problemen te komen. Ondertussen gaat de jacht op Imo door de groep van Taghi onverdroten door. In Utrecht is al snel duidelijk geworden dat niet Hakim Changachi het doelwit was van de schutters, maar zijn flatgenoot. Die blijkt namelijk óók aan de Faust dreef te wonen. Ook Imo weet dat en heeft de politie gebeld met de bood schap dat hij het idee heeft te worden gevolgd door onbekenden. Nabil merkt ondertussen dat hij tussen twee vuren komt te staan. De familie Changachi eist dan een gesprek met Nabil, terwijl Nabil weet dat hij niet kan vertellen dat hij de auto in opdracht van Taghi heeft ge regeld. Die heeft namelijk via PGP laten weten dat Nabil verantwoordelijkheid moet nemen voor het leveren van de Audi, maar erbij moet vertellen dat hij de auto heeft verkocht aan een Amsterdamse bende waarmee Taghi juist in oorlog leeft. 'Hy moet zeggen jongen van omar neef van hoessein neus broer anders zeg my laat ik hem vandaag zometeen direct sla pen. Vraag hem of we die tussen persoon moetten opruimen.' De boodschap van Taghi kan niet duidelijker: noem mijn naam niet, betrek de Amsterdamse rivaal erbij, en als het moet, kan hij de kink in de kabel laten om brengen. Dat is slim, denkt Nabil. Op die manier kan hij de familie Changachi, met het oppoken van wraakgevoelens, zo ver krijgen om hen ook in de oorlog met de Amsterdammers te betrekken. Tegelijkertijd vindt Nabil het ver velend dat Taghi de schuld voor de vergis- moord bij hem wil leggen. Ridouan Taghi is begin 2017 voor het grote publiek nog een totale onbekende. Hoewel de inlichtingendienst van de politie geregeld meldingen over hem krijgt, is er nog geen spat bewijs. Maar in de onderwereld is hij gevreesd om zijn reputatie. Taghi is een van de grotere spelers in de internationale cocaïnehandel en niet bang voor conflicten. Sterker nog: dan al wordt gefluisterd dat hij verschillende rivalen heeft laten ombrengen. Niemand durft het echter hardop te zeggen, want roddelen kan leiden tot een kogelregen. Wie het op straat over Taghi heeft, maakt met zijn handen een T. Dan weet een goede verstaander precies over wie het gaat. De hele avond oefent Nabil met Mohamed een verhaal dat hij een dag later, vrijdag 13 maart, aan de familie Changachi zal vertellen. Het komt erop neer dat Nabil zal vertellen dat hij in het Amsterdamse uitgaansleven een jongen is tegengekomen die Danny heet en met wie hij een handeltje heeft opgezet. Op diens verzoek zou hij een Audi hebben gele verd. Nabil en Mohamed oefenen de details van het verhaal. Een dag later, vrijdagavond ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Nabil B. wordt in april 1987 geboren als jongste zoon in een groot migrantengezin. Al snel blijkt dat de familie Changachi zijn verhaal met een korreltje zout neemt. Als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62