Klem tussen Ridouan Taghi en familie van liquidatieslachtoffer 13 Nabil B. is kroongetuige in het liquidatieproces tegen de bende van Ridouan Taghi, dat aanstaande dinsdag wordt hervat. Waarom liep hij over? Reconstruc tie van de nasleep van een vergismoord. De afgelopen weken was Nabil de schaduw van Imo YELLE TIELEMAN Het is rustig in de PC Hooft- straat in Amsterdam. De exclusieve winkels in de duurste straat van de hoofdstad zijn al uren gele den op slot gegaan. Een tijd geleden liep hij hier ook al, om in een hotel even verderop met een Cana dees te praten over het maken van een deal met het smokkelen van cocaïne. Maar nu heeft hij een heel andere deal in zijn hoofd. Op aanraden van zijn advocaat laat hij zich vanavond, zaterdag 14 januari 2017, aanhou den door de politie. Met een pistool in zijn binnenzak belt hij de politie. Niet veel later zit hij geboeid in een politieauto. Nog die zelfde avond spreekt hij tegen de recher cheurs een zin uit die verstrekkende gevolgen zal hebben. Voor hemzelf, en voor een paar grote spelers in de internationale cocaïnem- affia. ,,Ik ben betrokken bij liquidaties. Ik wil kroongetuige worden.'' Twee dagen eerder. In de Utrechtse wijk Overvecht zit Nabil B. in de shishazaak Plati num Lounge en speelt met zijn vrienden het bordspel Parchi, de Marokkaanse variant van Mens erger je niet. De Platinum Lounge is niet zomaar een shishazaak, maar is eigen dom van enkele belangrijke compagnons van Ridouan Taghi. De Platinum Lounge is daar mee een belangrijke criminele hotspot in Utrecht. Nabil en zijn vrienden zijn al uren aan het spelen, tot een van zijn maten even van tafel loopt om een telefoontje aan te ne men. Aan zijn gezicht dat langzaam vertrekt, ziet Nabil dat het geen goed nieuws is. Dan begint zijn maat te schreeuwen. ,,Ze hebben Hakim Illie te pakken. Hakim is doodgescho ten.'' Nabil weet meteen om wie het gaat. Illie is de bijnaam van zijn voormalige buurjon gen Hakim Changachi. Samen met zijn maat rijdt Nabil naar de Faustdreef, waar Hakim met zijn zwangere vrouw woont. Wat is hier gebeurd? Hakim is een jongen van de straat en telg van een be kende en beruchte criminele Utrechtse fami lie. Maar een echte boef met grote problemen in de onderwereld? Nee, dat is hij niet. Rond het portiek vechten verdriet, chaos, paniek en woede om voorrang. Een broer van Hakim is buiten zinnen van woede. Een paar jaar eer- satie heeft doorgespeeld aan een criminele rivaal. De afgelopen weken was Nabil de schaduw van Imo. Waar hij ook gaat, Nabil volgt hem. Gaat Imo naar zijn favoriete shishalounge Pa scha, aan de rand van het Utrechtse stads centrum? Nabil volgt hem op afstand en maakt foto's. Zit Imo in Le Scenario, zijn an dere favoriete stek? Nabil is erbij en stuurt Imo's bewegingen door met zijn versleutelde PGP-telefoon aan zijn opdrachtgevers. Die staan vervolgens weer in contact met de 'heads', een groepje schutters dat klaar staat om een onderwereldmoord uit te voeren. En dat is niet het enige. Nabil heeft ook een ge stolen Audi A5 geregeld, die gebruikt zou worden voor de moord. der is hij al een broer verloren die omkwam bij de vlucht na een plofkraak in Duitsland. Nabil en zijn vrienden blijven een paar uur hangen rond de Faust- dreef. In zijn ooghoek ziet hij wel nog de Audi A3 van Imo de straat inrijden. 'Jij leeft dus nog', denkt hij. ,Hij is een dead men wal king.' Nabil weet dat Imo niet lang meer te leven heeft. Al dagen is hij, in opdracht van Ri- douan Taghi en zijn rechterhand Saïd Raz- zouki, bezig met het observeren van Imo. Die is door Taghi op een dodenlijst gezet omdat hij volgens Taghi informatie over zijn organi- GO ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 Hoe Nabil B. kroongetuige werd door een vergismoord LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61