f W^Ê Jé 'Past helemaal in mijn filosofie: niet alleen geld sturen, maar mensen ter plaatse helpen' 7 Wi PASPOORT Ze werkte vanaf haar 19de als on derwijzeres in Vlissingen en Til burg en later als sociaal-maat schappelijk werk ster in Venlo. Omdat het hotel haar nodig had, ging ze terug naar Middelburg, waar ze het - eerst nog samen met haar moe der- runde tot de verkoop eind jaren 70. In de winters ging ze als au pair naar Frankrijk, Schot land en Spanje. Ze werkte in Honduras een paar jaar voor SOS Kinderdorp en dreef daarna tien jaar een klein hotelletje in Sluis. Na haar pensioen hielp ze ondernemers in ontwikkelingslan den over de halve wereld. Ook op haar 87ste is ze nog druk in de weer, met onder meer allerlei vrijwilli gerswerk. ,,Ik voelde me te jong om niets te doen en Le Provencal was een aardig etablissement, met acht kamers. Ik heb het helemaal verbouwd en het zo'n tien jaar uitgebaat voor ik het weer verkocht. Achter de geraniums zitten, is niet zo aan mij besteed, dus sloot ik me aan bij de vrij willigersorganisatie PUM (Programma Uitzen ding Managers, red). Die stichting zendt ge pensioneerde managers en zakenlieden uit om ondernemers in ontwikkelingslanden te hel pen bij het doorlichten van hun bedrijf. Past helemaal in mijn filosofie: niet alleen geld stu ren, maar mensen ter plaatse helpen een be drijf op te zetten of beter te laten renderen, zo dat ze zelf in hun levensonderhoud kunnen voorzien." ,,Met mijn kennis van Frans, Spaans en Engels en mijn ervaring in het hotelwezen kon ik naar veel plaatsen worden uitgezonden. Ik ben naar een reeks landen in Midden-Amerika en Afrika geweest, maar heb ook in Indonesië geholpen. Meestal hielp ik in het hotel- en restaurantwe zen. Vaak met tips over inkoop en bedrijfsvoe ring, maar soms ook met voor de hand liggende zaken. Zo liepen de energiekosten van een ho- tel in Mexico de spuigaten uit. Kwam ik er na een dagje observeren achter dat de kamermeis jes na het schoonmaken de lichten in alle ka mers aanlieten en de ramen open." ,,Ik geniet van mijn oude dag, maar niet vanuit een leunstoel. Ik houd me bezig met activitei ten voor de kerk, vastenacties, de Soroptimis- ten en vooral het lokale bestuur van de Katho lieke Bond voor Ouderen. Mijn hart ligt ook bij Feest der Herkenning, middagen voor demen terenden, die weer terug in hun jeugd zijn door oude muziek, nostalgische spelletjes en samen koffie drinken. Uitrusten doe ik ook liever ac tief. Zo kocht ik onlangs een fietskar om mijn tent en kampeerspullen makkelijk mee te kun nen nemen. Vorige maand was ik een weekje op een camping bij Aardenburg." Lachend: ,,Kon ik mooi de omgeving verkennen, omdat ik daar in tien jaar Sluis niet echt tijd voor had." ,,De meeste mensen zijn wel eens eenzaam; al leenstaande ouderen zeker. Leeftijdgenoten die zeggen dat ze nooit eenzaam zijn, geloofik niet. Op het moment dat je het vraagt mis schien niet, maar op andere tijdstippen wel. Ik vraag altijd wanneer iemand zich eenzaam voelt. Voor de een is dat 's morgens bij het ont bijt, voor een ander 's middags alleen aan een kopje thee. Zelf overvalt het me 's avonds af en toe. Dat ik om een uur of negen denk: 'Zou toch leuk zijn om met iemand een praatje te maken en een wijntje te drinken'." GO ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 Stilzitten is niks voor Ger van Waegeningh (87). Zo trok ze met haar fietskar naar Aardenburg om daar te kamperen en de omgeving te verkennen. foto peter nicolai -jM r Ger van Waege ningh werd op 11 december 1932 in Middelburg geboren als tweede dochter in een gezin met zeven kinderen. Vader en moeder dreven Hotel Du Commerce, te genover het sta tion. Waar ging u naartoe en hoe kon u helpen? Vier jaar en vele uitzendingen later bent u dan toch in uw appartement in Middelburg neergestreken. Om lekker uit te rusten? Ook op uw 87ste nog druk, druk, druk. Nooit eens eenzaam?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55