5 In Aan de Kust heb ik ook dingen over Zeeland geschreven die niet heel positief zijn, maar die vervolgens breed omarmd werden Hotel Zomerlust is Volgens Sonja van der Voet van de VVV kwamen de Belgen al naar Zoutelande, maar dan vooral voor een dagje. die bleven korter dan voorheen. Bierens en Van der Voet merken wel dat er ook meer volk van bo ven de rivieren - onder de rivie ren wisten ze het plaatsje altijd al uitstekend te vinden - in Zoute- lande rondloopt. Niet alleen door Bl0f, ook vanwege de gecancelde buitenlandse vakanties in ver band met corona. ,,Ik verwacht vroeg of laat wel een straatnaam of iets van een plein in Zoutelande", grijnst Pe ter Slager. ,,Even serieus: wij had den natuurlijk nooit verwacht dat het deze omvang zou aanne men. We hebben weleens eerder een hit gehad, maar de impact van Zoutelande was voor ons ook ongekend. We speelden ineens in uitverkochte Belgische zalen, waar we twintig jaar lang geen deuk in een pakje boter schop ten." Vlakbij de Zoutelandse Molen zijn nog een paar parkeerplaatsen vrij. Patricia uit Lokeren heeft er ook een gevonden. Samen met dochters Amélie en Orelie en hond Nala stapt ze de vrolijk de auto uit voor een middagje ter ras, winkeltjes en strand. ,,Waar is het centrum precies?" Peter Slager schreef de tekst van het nummer Zou telande en vroeg zich even af of hij dat het dorp wel kon aandoen. FOTO'S LEX DE MEESTER De afgelopen jaren nam het aantal Belgische kente kens aan de Zeeuwse kust met bijna 20 procent toe. van het succes van Zoutelande in Vlaanderen valt toe te schrijven aan de samenwerking met 'hun eigen' Geike Arnaert, voormalig zangeres van het populaire Hooverphonic. Wat het aantal Nederlandse toeristen in Zeeland betreft - het nummer stond immers ook bij 'ons' twee maanden op nummer i - was er niet veel van welk ef fect dan ook te merken. Welis waar kwamen drie procent meer landgenoten deze kant op, maar Kees Bierens, voorzitter van de ondernemersvereniging in Zoutelande: ,,De Bel gen helpen het seizoen breder maken." GO ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 Peter Slager Wv Zoutelaiht,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53