3 'Blij dat je hier bent', zingt Bl0f in het lied Zoutelande. In het hoogseizoen wordt het dorp overspoeld door toeristen. En toch krijgen die het gevoel welkom te zijn. Zeven weken lang schetst Mario Wisse een portret van het gemoedelijke plaatsje aan de Walcherse kust. Vandaag: aflevering vijf. 'Stel dat het Brouwershaven was geworden' MARIO WISSE Bl0f met Geike Arnaert bij een optreden in Ancienne Belgique in Brussel. De gezamenlijke hit Zoutelande heeft het dorp geen wind eieren gelegd. foto lex de meester Jij wist vóór Bl0f niet eens dat Zoutelande bestond", zegt Manfred uit Turnhout tegen Ha- dewych, een vriendin van zijn zoon, die een dagje is meegekomen naar het dorp uit het bekende liedje. „Klopt", geeft ze toe. ,,Ik hoorde dat nummer al wekenlang op de radio toen ik dacht: misschien bestaat Zoute lande wel écht." Fiets op een mooie zomerdag onderlangs de duinen richting het centrum van Zoutelande en tel de Belgische nummerborden van geparkeerde auto's. Toegege ven: er bestaan enerverender be zigheden, maar het maakt duide lijk dat Zoutelande niet alleen Bl0f aan een doorbraak in België hielp, maar ook het dorp zelf. Wat de uitkomst betreft: de ver slaggever komt deze dag uit op zeven van de tien. Kees Bierens, voormalig hotel ondernemer en voorzitter van de Zoutelandse ondernemersver eniging, heeft ook weleens ge teld. ,,Er kwamen al jaren steeds meer Belgen over de vloer. Maar toen Bl0f tweeënhalf jaar terug met dat liedje kwam en dat daar wekenlang op de eerste plaats stond, was de grote parkeerplaats aan de Westkapelseweg soms wel voor de helft gevuld met Belgi sche auto's. Daar kan geen pro motiecampagne tegenop. Een ca deautje is het." Kees Bierens En dan te bedenken dat Bl0f- songtekstschrijver Peter Slager in eerste instantie dacht dat hij het dorp op een imagoprobleem trakteerde. Want er zit een ironi sche kant aan de magneetwer king van de hit Zoutelande: de strekking van de songtekst. Die luidt ongeveer als volgt: op grijze dagen is er nauwelijks een mis- GO ZATERDAG 8 AUGUSTUS 2020 'Hit van Bl0f was een cadeautje' LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51