Mobach snakt naar de koers II ZEELAND 15 zaterdag 8 augustus 2020 De koers leek lange tijd van zelfsprekend voor Jarno Mo bach, maar dat is het niet meer. Vorig jaar mistte hij een groot deel van het seizoen wegens overtraining Tot overmaat van ramp gooit dit jaar de corona crisis roet in het eten. ,,Ik heb nog nooit zo veel naar de koers verlangd als nu", is Jarno Mo- bach stellig. Job de Feijter Philippine Je zou voor minder je geduld ver liezen. Na een lange periode zon der competitie was Jarno Mobach in het najaar van 2019 pas weer koersfit. Hij startte in twee wed strijden, maar toen brak de winter al aan. ,,Dat is natuurlijk verve lend, want ik was eigenlijk nog maar weer net begonnen", om schrijft Mobach de situatie tref fend. ,,Ik was op die manier wel in staat me in alle rust voor te berei den op het nieuwe wielerjaar en ik had de indruk dat het goed was gelukt." De 21-jarige renner had zin om erin te vliegen, maar vooralsnog is de Ster van Zwolle zijn enige wed strijd van dit seizoen geweest. ,,Het was wennen na die lange pe riode zonder koers. De Ster van Zwolle is een lastige wedstrijd en dan merk je dat je koersritme mist. Ik kwam in de verkeerde waaiers terecht, maar kon zelfs nog geregeld terugkeren. Het ge beurde echter te vaak en op den duur was het op. Ik heb de koers dus niet uitgereden." Het deerde Mobach niet. Het goede gevoel was terug en mooie koersen lagen nog in het verschiet. ,,Ik zou nog een etappekoers in Kroatië rijden en vervolgens bij de profploeg een kans krijgen in No- kere Koerse en de Brabantse Pijl. Schitterend natuurlijk, maar he laas is het nooit zover gekomen. Kort voor de etappekoers in Kroa tië ging het volledig mis door co rona." Hij stond op het punt te ver trekken toen de Istrian Spring Trophy, de etappekoers in Kroatië, geschrapt werd. ,,Dat was natuur lijk al een eerste teken aan de wand, maar ik zou kort daarna als vervanger de Ronde van Drenthe kunnen rijden. Dat is natuurlijk een mooie wedstrijd tussen de profs ter compensatie. Ook die wedstrijd werd echter afgelast." Het domino-effect was een feit. Nokere Koerse was de eerste Bel gische eendagswedstrijd die ge annuleerd werd, maar de rest zou volgen. ,,Erg vervelend natuurlijk, want ik had er enorm naar uitge keken. Je beseft echter tegelijker tijd dat het serieus is, want in het nieuws werd over niets anders ge sproken dan corona. De situatie was kritiek." Net als het jaar voordien werd Mobach dus veroordeeld tot lou ter trainen zonder te weten wan- Ik heb de achterstand zo volledig kunnen goedmaken - Jarno Mobach neer hij weer in competitie zou kunnen treden. ,,Het klinkt mis schien gek, maar ik had er in het begin niet echt moeite mee. Inte gendeel zelfs, volgens mij heeft het me alleen maar goed gedaan. Ik heb zo de achterstand die ik vo rig jaar had opgelopen volledig kunnen goedmaken en ik voelde me met de week sterker worden." Blokken Het aangepaste trainingsschema van zijn ploeg Development Team Sunweb hield hem mentaal sterk. ,,We werken met blokken. Drie weken van duurtrainingen wer den afgewisseld met een week training op hoge intensiteit en een week van decompressie. Dat werkte voor mij uitstekend. De tijd ging snel voorbij, maar eerlijk is eerlijk; ik snak nu naar de koers." Hoewel de profs weer in gang zijn geschoten, blijft het pro gramma van Mobach nog een groot vraagteken. ,,Ik had mijn laatste jaar als belofterenner na tuurlijk heel anders voorgesteld. Het is extra zuur dat juist in dit jaar het merendeel van de belof- tenwedstrijden wegvalt. De profs kunnen voorlopig vooruit, maar voor alles daaronder is de situatie wel problematisch." Jarno Mobach tijdens een training. foto team sunweb Rick Harthoorn op een motor; dat lag aanvankelijk mei helemaal in de lijn der verwachting, fotos cynthia cats hem uit om te gaan kij ken bij het Circuit van Spa-Francorchamps in België. „Ik vond het ge lijk leuk", stelt Rick, elektricien van beroep. „Vooral de technische bezigheden spraken me aan." Moeder Liesbeth en va der Jaap had den di rect door dat hun zoon een nieuwe passie gevonden had. Maar dat Rick binnen enkele maanden een motor zou kopen, hadden ze niet verwacht. „Van de ene naar de an dere droom", omschrijft de racer zijn ontdekkingstocht. Eind februari 2019 zat hij voor het eerst op een motor. Zijn talent werd direct opgemerkt. „Veel dingen zijn hetzelfde als bij kar- ten. Wedstrijdinstinct had ik al. Ik kan goed inschatten hoe hard ik een bocht kan insturen. Het enige verschil is dat ik nu twee wielen minder heb." De coureur wordt begeleid door meervoudig Belgisch kampioen en vice-Europees kampioen En durance Alain Kempener. „Mijn schoonvader", lacht Rick. Vorig jaar werden ze samen Belgisch kampioen Endurance. Bij het onder deel sprint legde de jon geling beslag op de derde plek. „Niet slecht voor een rookie", grapt hij. Assen Momen teel rijdt de ex-karter wedstrijden voor het Nederlands Kampioen schap (KicXstart Yamaha R125 Cup). Een aantal weken geleden was de eerste race. Hij werd zesde. „Ik was best gespannen", bekent de coureur. Ook vader Jaap voelde de adrenaline door zijn lijf stro men. „Alle toeschouwers zijn ge spannen bij de start." Vanwege de coronacrisis ver vielen enkele races. Ook zijn er wedstrijden verplaatst. Hierdoor miste Rick het tweede weekend van het NK. Samen met zijn schoonfamilie vertoefde hij in Zuid-Frankrijk. „Het was niet mogelijk om terug te vliegen." De Krabbendijkenaar zakte in het klassement naar plek dertien. „Ik heb er geen spijt van. Maar dat kan na het kampioenschap anders zijn." Volgend raceseizoen wil Rick overstappen naar de 300CC. Om de financiering rond te krijgen, is hij op zoek naar sponsoren. Als dat lukt, is de kans groot dat hij bin nen afzienbare tijd op het TT Cir cuit in Assen rijdt. Verder kijkt de Belgisch kampioen niet. Want werken naar een einddoel laat hij tegenwoordig wel uit zijn hoofd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43