14 ZEELAND Oud-wereldtopper naar Arnemuiden Goes treft na derby weer Zeeuwen Veel vraagtekens voor start seizoen Rick Harthoorn (20) uit Krabbendijke droomde ooit van de Formule 1. Het liep echter anders. De jonge Zeeuw racet nog steeds, maar dan op twee wielen. „Mijn ouders wisten niet dat ik een motor gekocht had." WEGRACEN RICK HARTHOORN A Het open tennistoernooi van LTC De Schenge in Arnemuiden mag zich verheugen op de komst van Mike Bauer. De in Duitsland woonachtige Amerikaan stond in zijn hoogtij dagen nummer 28 op de ATP-wereldranglijst. Bauer speelt vandaag om 11.00 uur een de monstratiewedstrijd tegen clubtrainer Jasper Smit en de lokale clubkampioen Carlo Smol ders. De 61-jarige Bauer won in de jaren tachtig en negentig drie ATP-titels in het enkelspel en negen in het dubbelspel. Hij verblijft momen teel op een vakantiepark in Arnemuiden en is goed bevriend met een toerist-lid van LTC De Schenge. Voor derdedivisionist Goes staat vandaag het derde oefenduel van de voorbereiding op het programma. Enkele dagen na de derby tegen Hoek (1-3-nederlaag) treft de ploeg van trainer Kevin Hollander het Zeeuws getinte Baronie. Bij de formatie uit Breda is Jurriaan van Poelje de trainer. Hij heeft met Mark Schuit, Bjorn Quartel en Aart Veldhof drie provinciegeno ten onder zijn hoede. Het duel in Breda begint deze ochtend om 11.00 uur. Dan is Hoek al een halfuurtje aan het voetbal len. Die ploeg treft op eigen veld het Belgische Winkel Sport. Voor Hoek is dat het tweede treffen van de voorbereiding. Herstart Beker Terugkeer De landelijke schaakcompetitie start komend seizoen pas op 31 oktober. Normaliter is dat medio september. De verlate start geeft de clubs de gelegenheid of ze wel of niet kunnen meedoen aan de landelijke schaakcompetitie. Met nieuwe regels probeert de schaakbond de competitie van komend seizoen wel door te laten gaan. Het is de vraag of de Zeeuwse clubs allemaal meedoen. Vaandeldrager Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft de vraag bij de spelers neergelegd. Daaruit moet blijken of het eerste team zal aantreden in de meesterklasse of mogelijk niet op volle oorlogssterkte start. Quote van de dag stapjes zetten.' 'Dat is nog ver weg. Nu moet ik eerst kleine START In het pand achter het huis van de familie Harthoorn in Krabbendijke hangt het motorpak van zoon Rick aan de muur. De beschadi gingen aan de outfit verraden dat de motorsport een hobby is van vallen en opstaan. „Ik ben vaak gevallen", vertelt de coureur. „Dat hoort erbij. Ik voel me com fortabel op de motor, omdat ik durf te vallen." Ruim twee jaar geleden zag de toekomst van de jongeling er heel anders uit. Jarenlang was hij te vinden op de kartbaan. Als vijf tienjarige werd hij derde op het Nederlands Kampioenschap bij de junioren en een jaar later flikte hij hetzelfde bij de volwassenen. „Toen heb ik mijn haar paars ge verfd, omdat ik het niet verwacht had", lacht hij. Na de successen op het NK be gon Rick vol goede moed aan Formula Karting, een competitie in Nederland, België en Duitsland. Al snel stag neerde zijn ontwikkeling. „Ik verloor mijn interesse, omdat ik niet meer vooraan mee reed. Ik zag geen vooruit gang en ging daarom min der trainen. Daardoor presteerde ik minder." Volgens moeder Lies- beth had haar zoon 'geen doel' meer. „Het was zo'n grote klap voor hem. Hij is daarom terughouden der geworden met het stellen van doe len." Schoonvader Per toeval kwam de inwoner uit Krabbendijke eind 2018 voor het eerst in aanraking met de motor sport. Een vriend no digde zaterdag 8 augustus 2020 GO TENNIS VOETBAL Voor Jeremy de Nooijer gaat morgenavond het voetbalsei zoen in de tweede divisie van Qatar weer van start. Met Al-Shamal speelt hij om 18.15 uur het uitduel met Al- Markhiya. Hoofdplaat doet toch niet mee aan het toernooi om de districtsbeker. Daardoor be staat groep 3-08 nog maar uit drie ploe gen. Dat zijn de Zeeuwse teams Philip pine en RIA W. en het Bra bantse Grens wachters. 2 Beeld uit de derby. foto johan van der heijden SCHAKEN Het tweede elf tal van Hoek krijgt er voor komend sei zoen een extra speler bij. Jens Beresole keert per direct terug op het oude nest. Hij zou overstappen naar Terneu- zense Boys, maar ziet daar van af. - Rick van Drongelen ver telt in gesprek met de Ham burger Morgenpost dat hij in januari of fe bruari weer volop hoopt te trainen. De Axelse verdediger van HSV kampt met een kruisbandblessure. 'Ik voel me comfortabel, omdat ik durf te vallen' Len Wolters Krabbendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42