IN DE REGIO 4 Opname is het beste medicijn voor verdachte MIJN DORP, MIJN STAD Zestig kilometer afzetlint is er sinds juni al doorheen gegaan bij de Animatie Compagnie. Bij het bedrijf op Vrijburg in Vlissingen worden honderden jongeren uit het hele land klaargestoomd om op 140 vakantieparken en campings in Nederland en overig Europa vakantiegangers te vermaken. Coronaproof. Na een grondige verbouwing van de al lang leegstaande au toshowroom, werkplaats en magazijnen aan de Bedrijfsweg trok ken de Animatie Compagnie, oplei dingsbureau Jelloo en attractiever huurder Qui-Vive er in januari in. Het samenstelsel van loodsen en loodjes op het Middelburgse bedrij venterrein Arnestein voldeed niet meer. ,,We geven elke vrijdag tot zondag trainingen aan jongeren in animatie- werk. Vroeger brachten we die onder op de Stadscamping in Middelburg. Nu kunnen er per weekeinde vijftig mensen overnachten in dit com plex", zegt directeur Bram Minnes. ,,Ik vind het belangrijk dat het bedrijf er fatsoenlijk uitziet. Met betere trai ningsaccommodatie ben je overtui gend een betrouwbare organisatie. Dat is ook belangrijk voor de familie van de jongeren." Half maart moesten de trainingen worden opgeschort door de corona crisis en viel ook de evenementen- verhuur stil. Sinds juli is maar de helft van de slaapplaatsen in gebruik om voldoende afstand te kunnen houden. De trainingen zijn geïnten siveerd: 25 mensen per dag. ,,Een in haalslag," zegt Minnes. ,,Ik wil de mensen zien voor ze gaan werken. Met videosollicitaties krijgen we een eerste indruk. Dat houden we erin. Ik zie in vijftien mi nuten dat iemand niet geschikt is voor dit werk. Ik vind het niet fair ie- Ouders hebben begrip, als de kinderen het maar naar hun zin hebben mand dan naar Vlissingen te laten reizen." Een animatiemedewerker is crea tief, leuk met kinderen, kan goed met mensen omgaan, durft voor groepen te staan, heeft enthousiasme en lef. En wil best in het pak kruipen van de parkmascotte, neem Koos Konijn van Roompot. Daar zit overigens geen medewerker van Minnes in. Minnes: ,,Dat pak lijkt erger dan het is. Die pakken zijn goed geventileerd. Er zit bijvoorbeeld een ventilator bovenin de kop van het pak. Dan is een kwar tier optreden te doen." Samen dansen lastig bij afstand houden „Normaal heb ik tot 300 jongeren te gelijk aan het werk. Nu 250, omdat er minder Nederlanders in het buiten land op vakantie zijn." Minnes houdt de regelgeving in landen als Duitsland en Frankrijk nauw in de gaten. De co ronaprotocollen zijn al drie keer her schreven. Wat blijft: afstand houden, in elk geval van volwassenen. ,,Geluk- kig niet meer tot de kinderen. Dan is samen dansen heel ingewikkeld. Alles gebeurt zonder ouders." Die hebben daar begrip voor, merkt Minnes. ,,Als de kinderen het naar hun zin hebben is het goed. Op de campings gaat het best wel oké. Medewerkers gaan met bakfietsen vol attributen en muziekinstallatie van veld naar veld." ,,Als iemand verkouden wordt, gaat die tijdelijk naar huis. Dat is inmid dels bij 35 mensen gebeurd. Binnen 24 uur hebben we een invaller ter plekke. Als de coronatest negatief is én er wordt niet geniest of gehoest, kan de medewerker terugkomen. We willen geen geroezemoes over onze medewerkers. Gelukkig hebben we geen besmettingen gehad. We blij ven voorzichtig. We doen met zijn allen té normaal." De vaste klanten willen inmiddels weer springkussens voor hun gasten. ,,Kinderen krijgen een tijdvak om te springen. Dat houden we erin. Vroe ger stond je lang in de rij. Nu hebben kinderen de ruimte en je kunt het beter in de gaten houden." MIDDELBURG De 40-jarige A. H. uit Middelburg die september vorig jaar een begeleider van Emergis met een mes te lijf ging, moet worden ontslagen van rechtsvervolging en tbs met dwangverpleging krijgen. Dat vindt officier van justitie Wil fred Suijkerbuijk. De zaak tegen de man, die wordt verdacht van doodslag, diende gisteren voor de rechtbank in Middelburg. Hij wordt verdacht van poging doodslag. Op 19 september vorig jaar gingen de begeleider en zijn col lega naar de Beatrixstraat in Middelburg, de woning van H. Het ging niet goed met hem. Eenmaal binnen en de situatie overziend besloten ze dat H. dringend hulp nodig had en acuut moest worden opgeno men. Op dat moment liep H. naar zijn slaapkamer, pakte twee aan elkaar gebonden messen en stak daarmee zes keer in de buik en borst van het slachtoffer. Zijn collega wist tijdig te ontsnappen. Bij de politieverhoren zei H. niemand te hebben gestoken, maar dat hij de machtigste man van Middelburg buiten de deur probeerde te zetten. Het slacht offer vertrok met spoed naar het ziekenhuis waar een geperfo reerde lever werd geconstateerd. Bij de aanhouding van H. loste de politie een schot, waardoor hij zelf ook gewond raakte. De gedragsdeskundigen con stateerden dat H. lijdt aan schi zofrenie en psychoses en medi- cijnontrouw is. Zodra hij geen medicijnen inneemt, gaat het fa liekant mis met hem. Zowel de psycholoog als zijn advocate vin den dat de zogeheten zorgmach- tiging, een variant van de afge schafte 'verplichte opname in een inrichting', eigenlijk een be tere oplossing voor H. is, maar de uitvoerbaarheid daarvan blijkt weer problemen op te leveren. Uitspraak 21 augustus. AAGTEKERKE Expositie Bert Breman Repair Café in De Kruitmolen Wandelingen door de Manteling Zaterdag Zondag zaterdag 8 augustus 2020 Naar huis bij verkoudheid WA Claudia Sondervan Vlissingen u Directeur Bram Minnes van de Animatie Compagnie in het nu goeddeels leegverhuurde magazijn voor de animatieactiviteiten en de spelattributen van verhuurbedrijf Qui-Vive. foto lex de meester -Bram Minnes, directeur Animatie Compagnie Vandaag, zaterdag, is de laatste dag dat de wandobjecten van Bert Breman kunnen worden bewonderd. Deze expo sitie in Galerie Bank en Aagtekerke duurt tot en met vandaag. Van 13.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. De toegang is gratis. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag, zaterdag een Repair Café gehouden. De werkzaamheden vin- den plaats tussen 10.00 en 15.00 uur in De Kruit- molen. Er worden reparaties verricht aan onder meer laptops, tablets, kleding, fietsen, koffiemachine's en stofzuigers. Enkel de kostprijs dient afgere kend te worden. De re paraties zelf zijn gratis. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer houdt wandelingen door bos- en duingebied de Man teling op 10, 24 en 31 augustus. De Manteling van Wal cheren is het bos- en duingebied tussen Dom- De Manteling. foto mechteld jansen burg en Vrouwenpolder. De wandelingen, bege leid door een gids, be ginnen om 10.00 uur vanaf Terra Maris, Duin- vlietweg 6 in Oostka- pelle. De wandeling duurt ongeveer ander- half uur en de kosten voor deelname bedra gen 5 euro per persoon, kinderen betalen 2,50 euro. Vooraf aanamelden is verplicht. Dit kan via staatsbosbeheer.nl. GAPINGE Eendekots- weg 1b, 10.00-16.45 uur: Gezondheidsdag 'Voel je Vitaal' MELISKERKE Torenstraat 8, 13.30 16.30 uur: Openstel ling Odulphuskerk MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt: De Kruit- molen, 10.00-15.00 uur: Repair café; Tuin Kloveniersdoelen, 11.00-18.00 uur: Beel denexpositie 'Gym nasten'; Galerie-T, 11.00-16.00 uur: Zo- merexpositie; Galerie Gerritse, 13.00-17.00 uur: Expositie Chris- tina de Vos met schil derijen OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.30 12.30 en 13.30-15.30 uur: Scharrelkidsclub 'Groeiers en Bloeiers' RITTHEM Fort Ram- mekens, 11.00-17.00 uur: Openstelling Fort SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweeractivitei ten voor de jeugd en expositie 'Brand weerveteranen' MIDDELBURG Koudekerkseweg 139, 14.00-17.00 uur: Gastspelers welkom bij Jeu de Boules OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.30 12.30 en 13.30-15.30 uur: Scharrelkidsclub 'Zoet en Zout water' RITTHEM Fort Ram- mekens, 11.00-17.00 uur: Openstelling Fort WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00 17.00 uur: speurtoch ten Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32