II 3 dagen Den Bosch 3 dagen Drenthediner (4* City Hotel De Jonge) 22 WIELRENNEN MILAAN-SAN REMO Milaan-San Remo is vandaag in veel opzichten anders dan normaal. Voor debutant Mathieu van der Poel is alles nieuw. Behalve één ding: Wout van Aert is een grote concurrent voor de zege. Dumoulin en Roglic in vorm Ongeveer een halfuur nadat Ma thieu van der Poel woensdagavond naar de dertiende plek in Milaan- Turijn sprintte, vond in Polen de weerzinwekkende valpartij van Fa- bio Jakobsen en Dylan Groenewe- gen plaats. De gebeurtenis werd ui teraard ook besproken binnen Al- pecin-Fenix, de ploeg van Van der Poel. ,,Wat er met Jakobsen is ge beurd, is iets heel ernstigs", zegt Christoph Roodhooft, ploegleider van het pro-continentale team. ,,We hebben er die avond uitge breid over gesproken." De valpartij voedt de discussie over de veiligheid in het wielren nen en het gevaarlijke karakter van de sport. ,,Het is aan de mensen die het beleid voeren om daarover na te denken", oordeelt Roodhooft, die ook toegeeft dat Milaan-San Remo een wedstrijd is waar het gevaar op de loer ligt. Niet in de laatste plaats vanwege de nervositeit die in het peloton heerst in aanloop naar de Cipressa, de eerste van de twee beklimmin gen in de finale, waarop de koers jaarlijks losbarst. ,,Milaan-San Remo is een risicovolle wedstrijd, Een sprint zal het niet worden. Daarvoor wordt er te hard omhoog gereden op Cipressa en Poggio zeker nu de wegen grotendeels on bekend zijn. Aan de andere kant rij den er alleen maar volwassenen mee. De belangen zijn groot, maar dat hoeft niet te betekenen dat er ongelukken gebeuren. Wij moeten gewoon weer mee in de waan van de dag." Veel gemeenten langs de traditi onele route wilden niet dat de Ita liaanse wielerklassieker ook dit jaar door hun stad of dorp kwam, waar door de renners niet langs de kust, maar door het binnenland van Mi laan naar San Remo rijden. Het ge volg is een race zónder de Passo del Turchino en de drie capo's die aan de Cipressa en de Poggio vooraf gaan. Daarvoor in de plaats krijgen de renners de Niella Belbo en de Colle di Nava in aanloop naar de twee traditionele slotklimmetjes. Beklimmingen ,,Het ligt aan wat de teams willen of die parcourswijziging een rol gaat spelen", zegt debutant Mathieu van der Poel, bij wie vragen over de val partij van Jakobsen bewust zijn weggehouden door zijn ploeg. ,,Misschien gaan sommige teams die beklimmingen gebruiken om de koers hard te maken. Een massa sprint zal het niet worden. Daar voor wordt er te hard omhoog gere den op de Cipressa en de Poggio. Maar een sprinter als Caleb Ewan kan ook goed bergop rijden, hem zie ik wel overleven." Waar de monumentale koers met meestal ruim 290 kilometer altijd al een lange zit is, krijgt het peloton er dit jaar nog eens ruim tien kilome ter bij. Inclusief de neutralisatie leggen de renners vandaag bijna 310 kilometer af. Die afstand is volgens oud-wielrenner Maarten Tjallingii hetgeen waar Van der Poel het meest voor moet uitkijken. ,,J e weet nooit hoe je lijf reageert na 280 ki lometer", zegt Tjallingii, die in 2014, 2015 én 2016 in de vroege vlucht zat tijdens de Primavera. ,,Elke trap die je onderweg te veel doet, krijg je in de finale terug. Ik zou Mathieu als tip willen meegeven dat hij goed naar de andere favorieten moet kij ken en zijn wedstrijd op hen moet afstemmen. Bijvoorbeeld op Phi lippe Gilbert. Dat is een sluwe vos, die als een duveltje uit een doosje zijn moment gaat kiezen." Meer nog dan in de lengte van de wedstrijd zien Van der Poel en zijn ploegleider Roodhooft een uitda ging in de weersomstandigheden. Want waar Milaan-San Remo nor maal gesproken eind maart het be gin van de lente inluidt, is er voor vandaag een temperatuur van tus sen de 30 en 35 graden voorspeld. En met die hitte had de Nederlan der het afgelopen week in de Strade Bianche knap lastig. ,,Maar in de Strade was het nog extremer", nu anceert Roodhooft. ,,En we zijn weer een week verder, dus hij heeft ook alweer wat langer kunnen wennen aan de temperatuur." Topgevoel Hoe dan ook heeft één van zijn grootste concurrenten al aange toond dat die hitte voor hem geen probleem hoeft te zijn. Wout van Aert won de Strade Bianche over tuigend en lijkt ook vandaag favo riet te zijn, iets wat Van der Poel zelf niet betwist. ,,Ik heb mijn topgevoel nog niet echt te pakken gehad", zegt hij eerlijk. ,,Ik denk dat er an dere renners zijn die misschien meer kans maken op de zege dan ik." RENTREE Het voordeel VANAF Dichtbij het historische centrum en de bekende Sint Janskathedraal In het centrum van Assen, omgeven door heidevelden en bossen zaterdag 8 augustus 2020 Heel lang en heel heet Marijn Abbenhuijs Rotterdam/Milaan - Mathieu van der Poel (25) Mathieu van der Poel (r) en Wout van Aert voeren het pe loton aan. De verwachting is dat ze ook in Milaan-San Remo met elkaar zullen strijden. FOTO BELGA CEYZERIAT Tom Dumoulin is met uitstekende benen te ruggekeerd in het peloton. De kopman van Jumbo-Visma eindigde in de eerste etappe van de Ronde van de Ain als vierde. Het was zijn eerste koers na 420 dagen en te vens zijn eerste in het shirt van zijn nieuwe ploeg. Dumoulins ploeggenoot Pri- moz Roglic toonde ook aan dat hij al in vorm is. De Slo- veen sleurde op het slotklim- metje naar de finish aan kop van het peloton en werd tweede. In de eindsprint was de Italiaan Andrea Bagioli van de Belgische ploeg Deceu- ninck-Quick Step de snelste. (4* Mövenpick Hotel 's Hertogenbosch) TIP! HET HUNEBED CENTRUM 2 nachten in een tweepersoonskamer Gratis wifi en parkeren (t.w.v. 12,50 per 24 uur) 2 keer uitgebreid ontbijt Beoordeeld met een 8,3! Inclusief welkomstdrankje Gratis annuleren tot de dag van aankomst 2 nachten in een Comfort kamer Gratis wifi en fietsroutes 2 keer uitgebreid ontbijt Beoordeeld met een 8,4! 1 keer een 3-gangen diner Gratis annuleren tot 1 dag voor aankomst *Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excL. reserveringskosten 20,- en toeristenbelasting 3,35 p.p.p.n. Boek op pzc.nl/zw2026 of bel Zoweg.nl 0900-9693 ,70 p.g.) *Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excL. reserveringskosten 20,- en toeristenbelasting 1,35 p.p.p.n. Boek op pzc.nl/zw2027 of bel Zoweg.nl 0900-9693 (co,7oP.g.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22