Miwp 19 Racisme Formule 1, 2 en 3 wennen aan coronabubbel rl V3 'Ik zie mezelf niet als een spitsentrainer' Kort Bertens niet naar New York Kiki Bertens (foto) doet niet mee aan de US Open. Ze slaat ook het toernooi van Cincin nati, dat dit jaar in New York wordt ge speeld, over. Bertens vindt het vanwege het coronavirus niet verantwoord naar de Ver enigde Staten te gaan. ,,Ik zou na terugkeer twee weken in quarantaine moeten en dat zou mijn voorbereiding voor de graveltoer nooien in Rome en Parijs verstoren.'' 'Jakobsen komt terug' Fabio Jakobsen ademt zelfstandig en kan al zijn ledematen bewegen. De vice-directeur van het Poolse ziekenhuis waar de renner na zijn crash van woesdag ligt, is ervan over tuigd dat Jakobsen ook terugkeert op de fiets. ,,Als hij zo'n val overleeft, dan komt hij zeker terug in de sport'', zei Pawel Gruenpe- ter tegen Poolse media, nadat Jakobsen uit zijn kunstmatige coma was gehaald. ,,We zijn heel tevreden met hoe het gaat.'' Van Rouwendaal verhuist Sharon van Rouwendaal (foto) verhuist van Frankrijk naar Duitsland. De olympisch kampioene van Rio 2016 in het open water breekt met haar Franse coach Philippe Lu cas. Ze gaat in Maagdenburg trainen onder de Duitser Bernd Berkhahn. ,,Het laatste jaar begon ik te vaak en te sterk te twijfelen aan de samenwerking met Philippe'', zegt Van Rouwendaal. Puntenaftrek Racing Point Racing Point raakt 15 punten voor het WK kwijt en moet een boete van 400.000 euro betalen, omdat het onderdelen van Merce des zou hebben gekopieerd. Het concurre rende team van Renault diende de afgelo pen weken drie keer een protest in bij ste wards van de autosportfederatie FIA. Racing Point houdt vol niets fout te hebben gedaan. Kuip Kroeg Het zou een feestelijk weekend moeten zijn op Silverstone. De '70th Anniversary Grand Prix' had bol moeten staan van de festivitei ten, met een paddock vol krasse kampioenen en machtige bolides uit vervlogen tijden. Maar dit bi zarre sportjaar heeft ook de 70ste verjaardag van de Formule 1 ge transformeerd tot een sobere aan gelegenheid op de volgepropte in- haalkalender van 2020. Lang stond de autosport op co rona-pauze, maar sinds zes weken is de poort weer open en dendert het circus in moordend tempo door. Onopgesmukt, zonder pu bliek. En daarin schuilt een gevaar, alsof alle decors inwisselbaar zijn. ,,Alsof we alleen maar naar de cir cuits trekken om te racen, niet om een show op te voeren'', merkt McLaren-coureur Lando Norris. ,,Ik mis de mensen, de sfeer.'' Opstapklassen Natuurlijk is dit vreemde, Europees georiënteerde seizoen langs lege tribunes noodgedwongen geboren uit lijfsbehoud. Voor Formule 1, maar ook voor de opstapklassen. Ook Formule 2 en Formule 3 draaien hun vijfde raceweekend in zes weken tijd op Silverstone. ,,Een spartaans schema'', aldus Sander Dorsman, die als teammanager van het Nederlandse MP Motorsport de laatste zes weken twee dagen thuis is geweest. ,,Maar we wisten alle maal dat dit er zo aan zat te komen. Het is even doorstampen nu. Maar een alternatief hebben we niet. Ja, niet racen, maar dat is geen optie.'' Het formuleracen sprankelt wat minder dit jaar, zonder mensen massa's langs de kant. Maar als pure tv-sport blijven de formats eenvou dig overeind. Het product staat nog als een huis en ook commercieel blijft de autosport in zware tijden interessant met zoveel exposure. Dus nemen monteurs, coureurs en teambazen alle zware protocollen wel voor lief. Mondkapjes op, in de eigen bubbel blijven en alleen op de circuits en in de aangewezen hotels dineren. ,,We struinen maar niet alle restaurantjes in Milton Keynes af, nu'', grinnikt Dorsman. ,,Een be smetting binnen het team is wel het laatste wat je wil.'' Bij de F1-collega's van Racing Point weten ze er alles van. Sergio FORMULE Pérez staat na zijn in Mexico opge lopen besmetting ook dit weekend nog buitenspel. Was misschien niet zo handig, die trip naar zijn vader land. Maar is een besmetting über haupt uit te sluiten? ,,Als sport doen we het geweldig goed, met sterke bubbels. Maar ik kan het virus ook oplopen omdat mijn vriendin even naar de supermarkt geweest is'', be nadrukte Carlos Sainz. ,,Tja, je moet toch boodschappen doen Max Verstappen, die begin deze week twee dagen veilig thuis in Monaco zijn 'eigen ding' deed, staat er hetzelfde in. ,,Niks is safe nu, elk land heeft corona. Dus doe je wat je kan doen. En dat doet Formule i ge woon goed'', meent de Limburger. Wintertests De sport werkt met strikte gedrags regels en protocollen. Niet de werk omgeving waar Dorsman vroeger van droomde, maar het is nodig nu. ,,En als je eenmaal in het weekend zit, ben je zo druk dat het meeste ook allemaal langs je heen gaat'', er vaart de teammanager, die in F2 en F3 wel wat gewend is. ,,Wintertests op verlaten circuits in Spanje, daar is ook geen mens.'' Door 2020 slaat iedereen zich wel heen, wat echter niet helpt is dat dit Formule 1-seizoen sportief niet al te spannend is. De Mercedes-domi- nantie is verstikkend, niemand ver woordde het al beter dan Sebastian Vettel: ,,De vraag hoeveel races we dit jaar nog krijgen is relevanter dan de vraag wie gaat winnen.'' Hopelijk wacht Mercedes meer tegenstand in 2021 of 2022, maar of alles dan alweer normaal is in de racerij? ,,Laten we het hopen'', aldus Dorsman. ,,Maar volgend jaar klinkt voor mij nu nog wel heel ver weg. We leven echt nog van evenement naar evenement.'' Quote van de dag zaterdag 8 augustus 2020 GO TENNIS WIELRENNEN ZWEMMEN FORMULE 1 12 De Engelse voetbalbond FA verzwaart de straffen voor racisme. Een speler of trainer die zich schuldig maakt aan racisme, kan voor maxi maal twaalf wedstrijden worden ge schorst. Dat was voorheen zes duels. Feyenoord mag morgen slechts 3000 mensen toela ten voor het oefenduel met Sparta. Die moeten ook een mondkapje op. Er zouden eerst 7000 fans in de Kuip mogen. I Het Schotse competitieduel tussen Aber deen en Saint Johnstone gaat niet door. Acht spelers van Aberdeen zitten na be zoek aan een kroeg in qua rantaine. 'Niet racen is ook geen optie' De autosport buffelt door. For mule 1, 2 en 3 zijn op Silverstone alweer toe aan het vijfde race weekend in zes weken tijd. Een pittige inhaalslag, na maanden corona-vertraging. ,,Het is even doorstampen nu. Maar het enige alternatief is niet racen en dat kan niet.'' Arjan Schouten Silverstone WK-STAND NA 4 VAN DE NU 13 GEPLANDE RACES Coureurs 1. Lewis Hamilton (GBr/Mer) 88 pnt 2. Valtteri Bottas (Fin/Mer) 58 3. Max Verstappen (Ned/RB) 52 4. Lando Norris (GBr/McL) 36 5. Charles Leclerc (Mon/Fer) 33 6. Alexander Albon (Tha/RB) 26 7. Sergio Pérez (Mex/Rac) 22 8. Lance Stroll (Can/Rac) 20 9. Daniel Ricciardo (Aus/Ren) 20 10. Carlos Sainz jr. (Spa/McL) 15 O a o> Max Verstappen in de garage van Red Bull, uiteraard met mondkapje. foto bsr —Maar Robin van Persie gaat bij Feyenoord wel aan de slag met de aanvallers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19