II Klus Nieuwe Sluis:12.000kuub onderwaterbeton gestort 5 WINKEL 15.000VOLGERS OP INSTAGRAM Van planten- en poezenfoto's op Instagram naar een echte winkel in Oostburg. Hanneke Vermeirssen durfde het aan. Met succes. sta-account huisje.plantje.beestje. Zo'n drie jaar geleden raakte ze verslingerd aan planten. Ze begon met het stekken van planten en voor ze het wist, stonden er tweehon derd exemplaren in haar huis. ,,Ik begon toen ook met Insta- gram, gewoon omdat het leuk is om te doen." Hanneke (29) postte creatieve foto's van de kamer planten in haar huis. Daar werd enthousiast op gereageerd en toen poes Poekje er bij poseerde, zag ze het aantal volgers nóg meer toenemen. Hanneke wilde een restaurant beginnen maar het idee voor een eigen planten winkel begon langzaam te groeien. Jungle De zaak is inmiddels niet meer weg te denken in de Burgemees ter Erasmusstraat in Oostburg. Buiten staan er allerlei planten uitgestald en binnen waan je je in een jungle. Die is letterlijk aan het groeien, al vijf maanden zijn Hanneke en haar vader in het pand aan het klussen. ,,Vanachter in de winkel komt een lichtkoe pel. Het is nog veel werk, we doen alles zelf." Sinds mei is het voorste gedeelte van de winkel al open. ,,Ik wilde eerst wachten tot de winkel helemaal klaar was, maar ik dacht: waarom eigenlijk? Mensen kunnen nu wel een plant gebruiken." Ze merkt dat mensen in coronatijd meer bezig zijn met het opfleuren van hun huis. ,,Planten geven sfeer." Illustrator Hoe je planten in leven houdt, demonstreert ze in haar gezellige winkel. Ze werkt ook samen met andere ondernemers. ,,Ik probeer bijzondere dingen te zoeken." Zo staan er opvallende bloempotten, verkoopt ze werk van illustrator Ferdy Remijn en macramé plan- tenhangers van Middelburgse makelij. Haar planten stekt ze nog steeds veelal zelf. ,,We gaan Mensen kunnen in coronatijd wel een plant gebruiken hier ook een 'stekkamer' maken." Als de winkel klaar is, wil Han- neke ook workshops gaan geven. ,,Over hoe je stekt. En hoe je planten in leven houdt", lacht ze. Ze leerde zelf alles door te doen. ,,Als een plant dood gaat, moet je niet meteen besluiten om die soort nooit meer te kopen. Je leert door uit te proberen." De ca- ladium, een tropisch uitziende plant met groen-roze bladeren, is daar een goed voorbeeld van. ,,Die kun je met pot en al in de kast zetten als die uitgebloeid is. Het jaar daarna bloeit hij op nieuw." Volgers op bezoek Hanneke verkoopt veel planten die niet overal te verkrijgen zijn, zoals de caladium, en krijgt ook Instagram-volgers op bezoek. ,,Er zijn via Instagram al mensen uit bijvoorbeeld Brussel of Zierikzee geweest, die graag een bepaalde plant willen hebben of de winkel willen zien." Poes Poekje loopt er nu nog niet rond, maar dat is wel de bedoeling. Hanneke gaat uit eindelijk boven de winkel wo nen. ,,De poes wordt dan de shopmanager, want door haar kreeg ik succes op Instagram." Huisje.plantje.beestje is te vol gen op Instagram en Facebook. De winkel is op woensdagen open. Andere openingsdagen deelt Hanneke op sociale media. Betonmixers reden sinds dins dagochtend zes uur af en aan op het bouwterrein van de Nieuwe Sluis. Af en toe ont stond een wachtrij, omdat het beton kennelijk niet zo snel kon worden verwerkt als het was aangevoerd. Het werk had gisterochtend om zes uur af moeten zijn, volgens het draai boek. Dat bleek te optimistisch. Gisteren aan het begin van de middag zat al het beton erin. Een woordvoerster van de Vlaams-Nederlandse Schelde- commissie (VNSC), de op drachtgever, had een simpele verklaring voor de lichte ver traging. ,,Al werkende weg kan de planning altijd iets wijzi gen." Bijzondere problemen hebben zich niet voorgedaan. Niet niks Het is ook niet niks, wat er is uitgevoerd. Het buitenhoofd van de Nieuwe Sluis, de in- en uitgang aan de Westerschelde- zijde waarin later onder meer de sluisdeuren komen, is eer der uitgegraven tot op 22 meter onder Normaal Amsterdams Peil. Daarop is één meter on- derwaterbeton aangebracht, wat volcontinu moest gebeu ren om een mooie, gladde vloer te krijgen. Bulkwagens Het beton is gemaakt in de twee betoncentrales ten zui den van het bouwterrein, zo'n 160 kubieke meter per uur. Het cement daarvoor is aangevoerd met bulkwagens uit België, het benodigde zand en grind is met binnenschepen aangeleverd. Over twee weken moet het beton uitgehard zijn, waarna het leegpompen van het bui- tenhoofd kan beginnen. Begin september moet dit karwei ge klaard zijn, waarmee de bouw van de Nieuwe Sluis een nieuw hoogtepunt of eigenlijk diepte punt heeft bereikt. zaterdag 8 augustus 2020 Hanneke is verslingerd aan planten Sophie Stockman Oostburg Het aantal is duizeling wekkend: bijna vijf tienduizend volgers heeft Hanneke Ver meirssen op haar In- Hanneke Vermeirssen opende plantenwinkel huisje.plantje.beestje. in Oostburg afgelopen mei. Als ze er zelf ook gaat wonen, wordt poes Poekje de shopmanager. foto anne hana - Hanneke Vermeirssen, Huisje.plantje.beestje Mooi lijnenspel boven het buitenhoofd van de Nieuwe Sluis bij het storten van onderwaterbeton. foto anne hana Met enige vertraging is het gelukt, het storten van 12.000 kubieke meter on derwaterbeton in één van de toegangspoorten tot de Nieuwe Sluis in Terneuzen. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 134