Langer thuiswonen kost veel geld Eis werkstraf zestig uur wegens ongeval Geld nodig voor rand bloemen langs akkers 5 NIEUWERKERK Langs de Schouwse akkers is inmiddels ongeveer 25 kilometer aan ran den ingezaaid met bloemen- mengsels. Na volgend jaar is het budget echter op: de Stichting Zonnestraal hoopt op andere fi nanciële bronnen dan de ge meente. ,,Het zou jammer zijn als het na 2021 klaar is", zegt André Slootmaker, die één van de kar- trekkers is. Voor de akkerranden trok de gemeente Schouwen- Duiveland 150.000 euro uit, uit gesmeerd over drie jaar. Omdat de gemeente er nu krap bij zit, rekent Slootmaker niet op ver lenging. Hij hoopt daarom dat andere partijen in dat gat sprin gen. „Misschien dat regionale ondernemers willen sponso- Schouwen- Duiveland zit krap bij kas en het budget is op ren", zegt de groententeler. ,,Dat zou heel mooi zijn. En kunnen zij melden dat ze maatschappe lijk verantwoord bezig zijn." Een ander idee is om te begin nen met zogeheten plukbonnen, zoals op Noord-Beveland en Walcheren al wordt gedaan. Bloemenliefhebbers kopen a 15 euro zo'n bon en mogen dan zelf een boeket bij elkaar zoeken in de akkerrand. Op die manier steunen ze ook het akkerrand project. Dat zal wel aan moeten slaan wil het genoeg geld ople veren. ,,Voor een opbrengst van 45.000 euro moeten drieduizend bonnen verkocht worden", re kent Slootmaker voor. ,,We had den er dit jaar al mee willen be ginnen, maar vanwege de corona is het niet van de grond geko men. Bovendien zijn de akker randen nog maar net aan het bloeien." „Mensen moeten langer thuis wo nen", zegt wethouder Dirk Ver burg van Reimerswaal. Dat is dan ook volgens hem een belangrijke reden dat de kosten ieder jaar op lopen. Met andere woorden: er wordt vaker een beroep gedaan op de Wmo-voorzieningen. Denk bijvoorbeeld aan het lenen van een po-stoel voor iemand die tijdelijk de trap niet af kan naar de wc. Of dagbesteding voor iemand die licht dementeert. Ook wat meer definitieve oplossingen, zoals een Er wordt vaker een beroep gedaan op de Wmo- voorzieningen traplift, maken het voor veel men sen mogelijk om langer thuis te blijven wonen. Allemaal zaken waarvoor de gemeenten de porte monnee moeten trekken. SWVO heeft van de gemeente- raden de opdracht gekregen om te onderzoeken waar het goedkoper kan. Een extern bureau heeft de opdracht gekregen om het hele proces van aanvraag tot toeken ning van een voorziening door te lichten. Kan het efficiënter? Krij gen mensen misschien onnodig lang hulp? SWVO heeft eerder zelf ook wat acties in gang gezet waar door kosten worden bespaard. Vernieuwing van activiteiten bij voorbeeld. De indicatieloze dagbe steding in Reimerswaal. Door de verplichte indicatie af te schaffen worden veel (administratieve) kosten bespaard. Mensen hoeven niet meer beoordeeld te worden, er worden geen zorgplannen meer gemaakt die vervolgens bewaakt, beschreven en uitgevoerd moeten worden worden. Voor het veroorzaken van een ern stig verkeersongeval is gisteren in Middelburg tegen de 63-jarige R. V. een taakstraf van negentig uur waarvan dertig voorwaardelijk ge ëist. Ook vindt officier van justitie dat hij een halfjaar niet mag rijden. Begin december reed V. met zijn echtgenote over de N59 en bij Nieu- werkerk ging het mis. In een flauwe bocht kwam V. met zijn auto op de andere weghelft terecht en botste daar frontaal op een tegenligger. De inzittenden van die wagen liepen zwaar lichamelijk letsel op. Ook de vrouw van V., die naast hem in de auto in slaap was gesukkeld, raakte met ernstige botbreuken en her senletsel zwaar gewond. Hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren was ook voor V. een raad sel. ,,Ik kwam pas weer bij kennis toen de hulpverleners al bezig wa ren. Misschien ben ik even wegge vallen''. Volgens een getuige zou V. vlak voor het ongeval naar beneden hebben gekeken, maar dat ont kende hij. V.'s advocaat Alfons Bals was van oordeel dat zijn cliënt hooguit de overtreding van 'verkeer in gevaar brengen' kon worden ver weten en dat een voorwaardelijke straf beter op zijn plaats zou zijn. zaterdag 8 augustus 2020 BE SINT-ANNALAND Justin Elenbaas (12) beproeft zijn geluk in de schietkraam op de kermis van Sint Annaland. Op veel plekken is een streep ge trokken door de kermissen, maar in Sint-Annaland niet. Daar kan iedereen die de ker mis een warm hart toedraagt zich al een paar dagen uitleven. Zoals overal is het ook op de kermis een beetje aanpassen dit jaar. Zowel de kermisexploitanten als de boa's van de gemeente letten erop dat de coronaregels wor den nageleefd. En voor wie na vandaag nog nog geen genoeg heeft van de kermis is er goed nieuws: van 26 tot en met 29 augustus strij ken de attracties neer in Tho- len-stad. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Reimerswaal is meer geld kwijt aan het uitlenen van hulpmid delen. Daarnaast zijn meer trapliften geplaatst en ook de kosten voor begeleiding zijn in 2019 weer gestegen. SWVO (die dit soort zaken regelt voor de gemeenten in de Ooster- schelderegio) onderzoekt of het goedkoper kan. Melita Lanting Kruiningen Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 132