De nieuwe vriend van een vriendin heeft voortdurend het hoogste woord Een tattoo laten zetten op je 75ste? Ik vind mijn vrouw onverstandig JOOST MAG 'T WETEN Erg handig kan ik u niet noemen. Iemand om zeilen door af te spreken in een openbare gelegen heid, driemaal raden hoe slim dat is. Een smoesje bedenken om die vriend even op stal te zetten, is toch niet zo moeilijk: een sauna voor dames, bij u thuis met de mededeling dat u onder vier ogen een dameskwestie te bespreken hebt, bij de schoonheidsspecialist en daarna samen ergens koffie drinken, hoe moeilijk kan het zijn? Overigens moet u zich over de verkering van uw vriendin niet te veel zorgen maken. Hoelang houdt zij het zelf nog vol met haar opperspreekstalmees- ter? Hoelang duurt het nog voor zij hem elders zijn praatjes laat verkopen? En, worstcasescenario, ze trouwt met hem. Dan zijn daar de schoonheidsspecialist, de sauna en het maandelijkse gesprek als meneer Weetal naar zijn werk is. Allemaal niet zo moeilijk. Weet u wat moeilijk is? Verborgen houden voor uw vriendin dat zij volgens u een klootzak aan de haak heeft. Want onvermijdelijk komt het moment dat zij vraagt: 'En, zeg eens eerlijk Annemarie, wat vind je van mijn Kees?' En wat zegt u dan zonder haar te kwetsen? Gelukkig hoefik die vraag niet te beantwoorden. Ik dacht aanvankelijk dat iemand dit probleem verzonnen had. Op die leeftijd nog aan een tattoo be ginnen, ik kende uit mijn familie- en kennissenkring geen vergelijkbaar geval. Terwijl ik toch barst van de 70-jarige familie en kennissen. Het leek mij zoiets als de vraag: je hebt een mil joen gewonnen in de Lotto, wat doe je met dat geld? Iedere bejaarde begint te stotteren bij het antwoord. Verder dan een studiepotje voor de kleinkinderen, eindelijk het dak isoleren en een reis naar de verre nicht in Australië komen de meesten niet. Waarbij die reis vaak nog wordt uitgesteld. Ik wil maar zeggen, wij senioren hebben een vast patroon, ik wil het woord vastgeroest niet gebruiken, waarin voor tattoos en miljoenen eigenlijk geen plaats meer is. Maar nu hoor ik van een zus (84) van me dat zij er de laatste jaren weleens over heeft gedacht en dat één van haar vriendinnen zelfs een vlindertje heeft laten aanbrengen! Ik heb een grote afkeer van tattoos maar een veel grotere bewondering voor oude dames die de sleur doorbreken en naar Tattoo Bob durven stappen. Dames die ondanks hun leeftijd nog ergens voor te porren zijn. Australië, om maar wat te noe men. U hebt zo'n vrouw meneer! Hulde! Mijn gewaardeerd oordeel: zorg dat u haar niet kwijtraakt. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Een van mijn vriendinnen heeft een nieuwe vriend. Als ik met haar afspreek, is hij er altijd bij en voert hij het hoogste woord. Ik probeerde hem te omzeilen door af te spreken in een horeca gelegenheid. Driemaal raden: hij kwam mee en domineerde het gesprek. Wij komen nauwelijks meer aan het woord. Hoe breng ik dit ter sprake zonder haar te kwetsen? U krijgt de groeten van Joost: hij is na deze aflevering een maand op vakantie. Mijn lieve echtgenote en ik (beiden 75) hebben een klein verschil van mening: zij wil een be scheiden tattoo laten aanbrengen. Ik ben daar niet enthousiast over. Graag uw gewaardeerd oordeel. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123