LEES ALTIJD EN OVERAL MET DWARSLIGGER In Ransdaal raak ik ongemerkt toch even de Mergellandroute. Op de binnenplaats van een monumentale vierkantshoeve serveert Tiny Habets al veertig jaar koffie en vlaai aan haar gasten. ,,De Mergellandroute? Die komt hier voor de deur langs! We hebben de boer derij destijds helemaal opgeknapt en zijn met horeca begonnen. Welke vlaai wil je? Die met kruisbessen is heerlijk hoor.'' Na de koffiepauze wandel ik terug naar mijn motor die uitblinkt in eenvoud. Het is geen toerbuffel waarmee je naar Zuid Europa en de hoogste Alpenpassen rijdt. Hoewel dat best kan, ontbreekt het comfort van bijvoorbeeld een ruit en lange veerwe- gen. Maar dit is wel echt motorrijden. Op de kale Moto Guzzi V7 III Stone S voel je de wind, de weg, de vering en de snelheid. Afdalend naar het zuiden komt er meer reliëf in het landschap. De weggetjes wor den spannender. Regelmatig rijd ik over een keienstrook die amper een auto breed is, met aan beide kanten een hoge aarden wal. Op dit soort holle wegen hoop je dat er geen tegenligger aankomt. Soms eindigt zo'n traject op een verbodsbord voor ge motoriseerd verkeer - landbouwvoer tuigen uitgezonderd - maar vaker opent de tunnel van groen en ontvouwt zich een fraai panorama. Na een steile klim vanuit Eys bereik ik tussen de weilanden een vijfsprong. Welke weg is de beste optie? Op goed geluk steek ik schuin over voor een afdaling die in Nijs willer eindigt. Stoppen en even nadenken. Tot nu toe heb ik zonder navigatie en kaart gereden. Maar om met een omweg naar het mooi gelegen Vijlen te gaan, is de hulp van Google Maps nodig. Even kijken. Mechelen aantikken en daarna binnendoor naar het oosten. Oké. Het terrein boven Mechelen en de Kleine Geul is verrassend leuk. De smalle wegen gaan omhoog, dalen af, blijven op hoogte en trakteren me telkens op een nieuw verge zicht. Het dichtbegroeide Elzetterbos wordt gevolgd door een klim en eindigt in Vijlen voor de deur van A Gen Kirk, een van de gezelligste cafés van Zuid-Limburg. Helaas kan ik geen ambachtelijk speciaal- bier drinken, maar een blik op het interieur is voldoende voor een opgewekte geest. Het Volledige boeken in handzaam formaat t/m 30 september 3 halen 2 betalen "Reisverslag van een kat Bekijk het aanbod dwarsligger.nl 40 Uit in Nederland •Terstraten Brommelen Wijnandsrade tansdaal Nijswiller 's-Gravenvoeren Kasteel van Beusdael -Martens-Voeren Sint-Pieters-Voeren ADVERTENTIE Eerst griipt HELEN F Hiro Arikawa [op op] ook in de boekhandel TL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 120