Wilde bevers mogen in Engeland blijven scenes Canon Canon 8 NIEUWS behind your CORONA TOERISME EUROPA sabelle Legros loopt de trap op van haar hotel in Parijs. ,,Je merkt het al, hè? Er is geen klant te zien.'' In de gangen naar de hotelka mers, in de lobby op de begane grond: het is uit gestorven. Hotel Plaza Élysées ligt op steenworp afstand van de doorgaans drukke Avenue des Champs-Élysées. En het is vijf minuten lopen naar de grote en beroemde warenhuizen, zoals Galeries Lafayette. Een betere ligging kan een hotel in Parijs zich nauwelijks wensen. ,,Maar de afgelopen nacht waren maar vijf van onze 41 kamers bezet. Morgen hoop ik op zes.'' Legros is al 22 jaar de eigenaresse van het hotel. ,,Ik heb al heel wat economische crises meegemaakt. Maar zoiets als dit heb ik nog niet eerder gezien.'' In juli - normaal gesproken een topmaand - was 30 procent van de kamers bezet. ,,Als ik naar de reserveringen voor augustus kijk, zitten we maar voor 7 procent vol. En voor september is nog he-le- maal niets gereserveerd.'' Legros heeft elf personeelsleden. Acht ervan stuurde ze al naar huis. Ze kon een lening afsluiten die, speciaal vanwege corona, door de staat wordt gegarandeerd. ,,Dat is de enige reden waarom ik de zaak nog niet heb gesloten. Als ik mijn huidige inkomsten en mijn vaste lasten tegen elkaar afzet, houd ik elke maand nul euro over.'' Parijs is dezer dagen nog net geen spookstad, maar corona heeft de zomervakantie flink overhoop gegooid. Op het Place de la Troca- déro, tegenover de Eiffeltoren, staan toeristen normaal te drin gen voor een selfie. Nu lopen de verkopers van souvenirs er doel loos rond. Kwart bezet Bij het beroemde literaire Café de Flore is maar een kwart van de tafeltjes bezet. Op straat, de boulevard Saint-Germain, kun je een kanon afschieten, zo stil is het. Een lange rij taxi's staat te wachten, op niemand. 38 miljoen toeristen bezochten Parijs vorig jaar. Ongeveer de helft kwam uit het buitenland. Twee van de grootste groepen De bever werd ongeveer vierhon derd jaar geleden door intensieve jacht uitgeroeid in Engeland. In 2013 dook het dier plotseling weer op in de buurt van Devon. Waarschijnlijk hebben milieuactivisten de bevers daar vrijgelaten. De regering wilde de dieren in eerste instantie vangen en her plaatsen, maar na jarenlang actie voeren door natuurorganisaties is de minister toch overstag gegaan. ,,De dieren bevorderen de biodiver siteit en de waterkwaliteit. Daar naast hebben ze het landschap beter bestand gemaakt tegen kli maatverandering'', zei Pow. ,,Deze beslissing is een mijlpaal'', aldus de natuurorganisatie Devon Wildlife Trust. ,,Het is de eerste legaal toegestane herintroductie van een zoogdier dat in ons land is uitgestorven.'' Bevers staan bekend als dieren die hun leefomgeving flink aantas ten doordat ze dammen bouwen en bomen neerhalen met hun tanden. Voorstanders wijzen op diersoor ten die het daardoor juist beter doen in de regio. Tegenstanders noemen de dieren een gevaar voor de landbouw. De soort werd ruim tien jaar ge leden al succesvol geherintrodu ceerd in Schotland. Parijs is een van 's werelds populairste vakantiebestemmingen, maar deze zomer zijn de terrassen leeg en veel hotels dicht. In Rome, Berlijn en Barcelona hetzelfde beeld. Corona treft het toerisme hard. VANDAAG IN BARCELONA Canon EOS 80D Body Zeer complete spiegelreflexcamera met 24,2 megapixel APS-C CMOS-sensor en schiet Full HD 1080p video met 60fps Canon PIXMAIP8750 Haarscherpe afdrukken waarbij zelfs de kleinste details zichtbaar zijn, dankzij de maximale resolutie van 9600dpi vrijdag 7 augustus 2020 Frank Renout Parijs M Een bever in de rivier Otter. De diersoort is na vierhon derd jaar terug in Engeland. FOTO REUTERS Bevers die in rivier de Otter in het zuidwesten van Groot-Brit- tannië zitten, zorgen voor een grotere biodiversiteit in de om geving, vindt de Britse staats secretaris van Milieu Rebecca Pow. De eerste wilde bevers in Engeland in vierhonderd jaar mogen dus blijven. ANP Devon Toerist mijdt Even leek de stad weer op te leven. Een beetje. Toen er eind juni een einde kwam aan de lockdown in Spanje, kregen de weinige hotels in Barcelona die open waren (slechts een kwart van het totaal) weer een voor zichtige stroom van reserve ringen binnen, vooral voor augustus, dé vakantiemaand van de Spanjaarden zelf. Maar de nieuwe brandhaarden in de Catalaanse metropool hebben alles weer tenietgedaan. ,,Er is een golf van annuleringen bin nengekomen'', vertelde een woordvoerder van de hotel eigenaren van Barcelona vorige week aan het persbureau Efe. De negatieve reisadviezen die verschillende Europese landen voor Barcelona hebben gegeven of de eis om in quarantaine te gaan bij terugkeer uit de stad, zorgden voor de definitieve klap. Sommige hotels die uiteindelijk de deuren weer hadden ge opend, zijn toch weer dicht gegaan. De hotelsector vraagt de regering om steunmaatre gelen, zoals de toestemming om het tijdelijk ontslag van werknemers dat door de over heid wordt bekostigd, te verlen gen tot tenminste december. Was er nog hoop dat de uitba ters in augustus en september nog iets van het seizoen konden redden, dan is die nu volledig vervlogen. - Edwin Winkels Art.nr: 122062983 Art.nr: 12193490

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8