op de vaste lasten? Intelligente piepjesparade 3 Tap ook eens uit een ander vaatje AUTOTEST 15 O cc z z O Voor minder dan €50 SUBARU FORESTER 2.OI LU O LU LU LL LU N LU —3 CC O O ruit alleen deels worden vergoed. De voorwaarden waren iets veranderd toen ik na aankoop van deze auto een nieuwe verzekering had afgesloten. Omdat ik dat niet wist, is Centraal Beheer zo coulant geweest toch de oude voorwaarden toe te passen. Daardoor hoefde ik niets voor die nieuwe ruit te betalen.'' Bovendien paste Centraal Beheer de voorwaarden meteen aan zijn wensen aan. Toen kort daarna de voorruit weer beschadigd raakte, werd deze opnieuw kosteloos vervangen. ,,Zulke goede service is mij best een wat hogere premie waard.'' Goede service Daar kan Campmans in komen: ,,Het gaat bij verzekeren zeker niet alleen om de laagste premie, maar ook om de ser vice en polisvoorwaarden. Waar voel jij je het beste bij? Centraal Beheer is in het algemeen iets duurder, maar staat bekend om de goede service en voor waarden. Het is trouwens altijd verstan dig de polisvoorwaarden goed door te nemen.'' Makkelijker gezegd dan gedaan, vindt Van den Bosch, want als leek op verzeke- ringsgebied polisvoorwaarden vergelij ken is knap ingewikkeld. Daarom heeft hij een deel van zijn verzekeringen ondergebracht bij een tussenpersoon. ,,Mijn neef werkte er. Hij was op verzekeringsgebied een vraagbaak voor me. Daarom vond ik het wel zo fair mijn verzekeringen daar onder te brengen. Nu hij er niet meer werkt, geldt dat niet meer. Ik ga daarom zeker rondkijken bij andere aanbieders.'' Overstappen van rechtsbijstandverze kering van DAS, het schrappen van een tweede, overbodige rechtsbijstandsver- zekering ('over het hoofd gezien') en overstappen van inboedel-, opstal- en aansprakelijkheidsverzekering van ASR naar SNS kan hem ruim drie tientjes voordeel per maand opleveren. Bij Cen traal Beheer zou hij een paar euro goed koper uit zijn per maand. Zijn huidige ANWB-reisverzekering onderbrengen bij SNS kost hem 66 cent per maand ex tra, met een volledig pakket en wel komstkorting in het eerste jaar, maar dan heeft hij wel automobilistenhulp in de doorlopende reisverzekering, in het bui tenland en beperkt in Nederland. Zorgverzekering Besparen op zijn zorgverzekering zal Van den Bosch niet lukken, heeft de Indepen- der-adviseur uitgerekend. Van den Bosch is, samen met zijn 11-jarige doch ter en partner, royaal collectief verzekerd bij IZA en betaalt daarvoor een relatief lage premie. ,,Dat kan niet goed koper met de aanvullende dekkingen die zij belangrijk vinden'', aldus Campmans. Dat vermoedde Van den Bosch zelf ook al. ,,Ik vergelijk elk jaar de zorgverze keringspremies, maar met een overstap ben ik altijd duurder uit. Voor mij speelt mee dat ik vanwege gezondheidsproble men de laatste jaren veel voordeel heb gehad van mijn ziektekostenverzekering. Die ruil ik echt niet zomaar in.'' De Subaru Forester is nu louter leverbaar als mild-hybride. Daardoor is hij zuiniger dan voorheen, maar trekt hij ook minder gewicht aan caravan. Waag het niet naar een haas in de wei te kijken! Wie als bestuurder van deze Subaru een paar tellen niet op de weg let, wordt onher roepelijk gecorrigeerd door de veiligheidssystemen. Het Driver Monitoring Sys tem (boven op het dashboard) volgt de richting waarin je kijkt en grijpt in zodra je blijkbaar niet alert bent. Dan klinken piepjes en verschijnen vermanende boodschappen als 'Kijk naar de weg!' of 'Blijf waakzaam'. Sensoren aan de zijkant van de Forester moni toren de dode hoeken, stereocamera's achter de voorruit richten zich op het wegdek en zo cre- eert Subaru een digitaal vangnet. Zelfs als het donker is, knippert er in de dakbekleding een rood lampje naast de knop om nooddiensten op te roepen, die verplicht is in nieuwe auto's. Het gepiep - en het lampje - wordt al gauw irritant. Je kunt de systemen uitzetten, maar na elke rit zet de Forester ze weer aan. ,,Uit veilig heidsoverwegingen'', legt een woordvoerder van Subaru uit. ,,Onze Foresterklanten zijn over het algemeen wat ouder en voelen zich juist onder steund door al deze veiligheidsvoorzieningen.'' Qua inzetbaarheid scoort de Forester als van ouds: de grote bagageruimte is prima toeganke lijk en er zijn speciale opstapjes om bagage mak kelijker op de stevige dakdragers te laden. Met de standaard vierwielaandrijving kom je goed vooruit op slecht terrein en op glad wegdek. Door de toevoeging van een elektromotor en een kleine batterij - die je niet kunt opladen - is deze Subaru een iets minder goede caravantrek ker: de vorige Forester was nog goed voor 2000 kilo geremd aanhangergewicht, bij de e-Boxer is dat 1870 kilo. Ten opzichte van de concurrentie is dit nog steeds behoorlijk. De elektrische ondersteuning blijkt minimaal van invloed op het brandstofverbruik: met zijn kleine batterij kan de Forester slechts korte stukjes volledig elektrisch rijden, waardoor het gemiddelde benzineverbruik niet snel onder onze score van 1:11,6 zal zakken. Plus Min Eindcijfer Conclusie GO VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2020 111 s Zolang er wat in het vat zit, kan er geschonken en gedronken worden op je zomerfeestje. Het gezelschap kan maar beter klein en fijn blijven, zeker met het oog op de 1,5 meter afstand, maar vooral ook omdat er 3 liter van je favoriete wijn in past. Het miniwijnvat is gemaakt van eikenhout. Gezien voor 49,95 euro. Financieel adviseurs van online vergelijker Independer vlooien op verzoek uw vaste uitgaven door - Independer is onderdeel van DPG Mediagroep, waartoe ook deze krant behoort. Het advies voor het best passende alternatieve product is een momentopname. Subaru Forester 2.0i e-Boxer (163 pk/120 kW), vanaf €39.156 - ROLAND TAMELING O Zeer ruim, comfortabel interieur. O Veel veiligheidssystemen. O Vierwielaandrijving standaard. O Veiligheidssystemen wekken irritatie op. O Niet veel zuiniger dan voorheen. O Een lager trekgewicht. Ondanks de toevoeging van een elektromotor is de Forester e-Boxer nog altijd geen écht zuinige auto, mede door de permanente vierwielaandrijving, het hoge koetswerk en zijn fikse gewicht. Wel biedt hij veel comfort, ruimte en praktisch gemak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43