Van Kooten en Overkamp brengen spanning terug O O) CD O M Premier League meldt zich voor Jan Paul van Hecke 9 Atletiek Zeeuws-Vlaming maakt rentree op het gravel na blessure De routinier speelt deze week een hele bijzondere thuiswedstrijd. Na een zware knieblessure keert hij bij 'zijn' Smash terug op de baan. Oefenduel Na anderhalfjaar maakt Patrick Ver vaet (48) deze week zijn rentree als tennisser, op het gravel van TC Smash in zijn woonplaats Sint Jansteen. De voormalige 3-speler was lang uit de roulatie door een zware knieblessure, opgelopen in februari 2019 tijdens een ski-ongeval in het Zwitserse Quatre Vallées. Een ruimere planning van de wed strijden, handgel in de kantine, een richtingsverkeer op het tennispark, een buitenbar. Aan alles is gedacht om het De Kroon Open Smash tennis toernooi ook anno 2020 te doen sla gen. Op instigatie van voorzitter Ro nald van Remortel en wedstrijdleider Sebastiaan Millenaar maakt Patrick Vervaet zijn debuut in de toernooi- commissie. ,,Ik wil niet zeggen dat Ronald en Sebastiaan mij zaten te pushen, maar ze stelden wel voor om vanwege mijn blessure op een andere manier be trokken te blijven bij de club'', vertelt Patrick Vervaet. ,,Daarbij kwamen we al snel op de toernooicommissie uit. Er worden tot en met de finales van zondag 107 partijen gespeeld, waarbij we de coronaregels streng in acht ne men. Dus bijvoorbeeld geen high five, maar 'een handdruk' via de rackets." De sportman fietste dinsdag even van Sint Jansteen naar Terneuzen, om een sportbrace op te halen. ,,De ortho- peed heeft mij namelijk dringend ge adviseerd om er één te dragen'', zegt Vervaet. ,,Dat is vooral van belang voor de roterende bewegingen tijdens het tennissen. De achterste kruisband van mijn linkerknie was volledig af en de voorste kruisband ingescheurd. Toch is besloten om mij niet te opere ren. Na een lange periode van revali deren heb ik inmiddels al een keer 10 kilometer gelopen en 100 kilometer gefietst." Wat een kruk Vervaet maakte kort na zijn ski-onge val een carrièreswitch van facilitair manager bij de Rabobank naar staf functionaris bij de Stichting Voortge zet Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen. ,,Bij de bank was ik overtallig ver klaard, maar ik heb slechts een maand zonder werk gezeten. Die wilde ik be nutten om te klussen, maar dat viel in het niet door die blessure. Ik ging op krukken naar mijn sollicitatiegesprek. De orthopeed heeft mij dringend verzocht een sportbrace te dragen Gelukkig werd ik aangenomen, maar toen ik aan kwam zetten, moeten ze hebben gedacht 'wat een kruk is dat', haha." Na de zomervakantie speelt hij met TC Smash in de uitgestelde voorjaars competitie. ,,Daar heb ik zin in. Tennis is een leuke, sociale sport. Wel heb ik mijn doelen moeten bijstellen. Ik kom van speelsterkte 3, maar ben afgezakt naar 5. Ik dubbel in dit Smashtoernooi met de 17-jarige Kasper Tak, die ge bruik kan maken van mijn routine." Magische grens Met vijf keer een tijd onder de drie uur was Vervaet ook een gerenom meerd marathonloper. ,,Voor mijn vijftigste wil ik er weer één gaan lo pen. Ik twijfel voor 2021 tussen Rot terdam en Zeeuws-Vlaanderen. Het prachtige, maar zware parkoers van de Kustmarathon zal ik voorlopig laten schieten. Ik heb in totaal 27 marathons gelopen, waaronder die van Barcelona. Mijn beste tijd ooit is 2 uur, 54 minu ten en 59 seconden in de marathon van Utrecht in 2008. Onder de magi sche grens van drie uur gaat mij so wieso niet meer lukken." VLISSINGEN In het Run Your Own Race - Koole Sport Zomercircuit lijkt de span ning bij de vrouwen weer enigszins terug. De tot nu toe ongenaakbare Laurey van den Berge werd deze week voor het eerst geklopt. Zowel de Wageningse Annemiek van Kooten (3.02 minuten) als Mirthe Overkamp (3.04) uit Vlissingen bleken op de 1000 meter sneller dan de voormalige winnares van de Ladiesrun in Zoutelande. Met nog twee afstanden voor de boeg lijkt het daardoor bij de vrouwen zowaar nog spannend te kunnen worden in het klassement. Van den Berge blijft soeverein aan de leiding met 300 punten, maar ze is weer binnen het zichtveld van zowel Van Kooten (273) als Overkamp (270). Bij de mannen lijkt het na vier afstanden juist wel beslist. Ricardo Sint Nicolaas was met 2.42 de snelste van negen mannen die onder de drie minuten doken. De jonge Jack Krijger uit Yerseke legde met 2.47 ver rassend beslag op de tweede plaats. Voor Sint Nicolaas was het alweer zijn derde af standszege, waarmee de atleet van Flakkee 300 punten heeft verzameld in het klasse ment. Arik Burghout (256) en Bart Bleyaert (247) volgen op ruime afstand. Van 12 tot en met 19 augustus staat de vijfde afstand meetellend voor het circuit op het programma, een race over 10 kilo meter. De slotafstand kan gelopen worden tussen 26 augustus en 2 september en be draagt 4 Engelse Mijl, oftewel ruim 6,4 ki lometer. Los van het circuit werd ook een wed strijd over 15 kilometer georganiseerd. Die werd gewonnen door Erwin Harmes. BREDA De transfersoap rond voetballer Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden krijgt een nieuwe wending. De centrale verdediger van eerstedivisionist NAC Breda is in het vizier van de Engelse Premier League gekomen. De late en onverdiende 1-0-zege op hoofdklas ser Baronie, door een doelpunt van de Zeeuwse verdediger Gy- lermo Siereveld, was woensdag avond bijzaak voor NAC. Het is wachten op inkomende en uit gaande transfers. Zoals met Jan Paul Van Hecke, voor wie Brighton Hove Albion (vijf tiende in Engeland afgelopen seizoen) zich heeft gemeld. Meerdere goed ingevoerde bronnen zeggen dat de Engelse ,txlub de centrale verdediger wil overnemen en be reid is aan de vraagprijs van ruim twee miljoen euro te voldoen. NAC inlaat weten dat het alle maal nog veel te prema- >>^~tuur is en dat er interesse is van meerdere clubs. Het ak koord tussen NAC en AS Mo naco over Van Hecke van begin juni lijkt een zachte dood te sterven. vrijdag 7 augustus 2020 GO Het FC Twente van de Sou- burgse voetbal ler Godfried Roemeratoe (foto) speelt vanavond de eerste oefen wedstrijd van de voorberei ding op het nieuwe sei zoen. Om 19.00 uur is derdedi visionist Excel- sior'31, compe- titiegenoot van Hoek en Goes, de tegenstan der in de Grolsch Veste. Patrick Vervaet is na anderhalf jaar weer écht een tennisser 3 Hoewel het erop leek dat de Zeeuwse Hardloop3Daa- gse dit jaar niet door zou gaan, gaat vanavond toch de eerste van drie etap pes van start. Vanaf 19.30 uur vertrekken de atleten van de tien kilometer en vijf minuten later volgt de vijf kilometer. De komende twee vrijdagen zijn de tweede en derde etappe. 1911 Henk van de Voorde Sint Jansteen Tennisser en marathonloper Patrick Vervaet moet zijn doelen bijstellen. foto peter nicolai - Patrick Vervaet a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37