7 vrijdag 7 augustus 2020 nachtportier die gelden als alle gas ten slapen en de andere werknemers naar huis zijn. „Lekker is dat, hoor. Ik kan mijn eigen regels bepalen. Een heel hotel voor mij alleen. Mijn hotel, zo voelt dat dan een beetje." Holst van de nacht Zo af en toe, echt een enkele keer per nacht, stapt er iemand de lobby bin nen. Bijna altijd iemand die voor zijn werk in Zeeland zit en door zijn baas bij Van der Valk is ondergebracht. Vaak mensen uit het buitenland. ,,Job done for today?", vraagt Rinie aan een uitgeput ogende arbeider, die in het holst van de nacht binnen komt slenteren. De man vertelt dat de klus nog niet is geklaard en hij snel moet gaan slapen, want in de ochtend moet hij weer aan de bak. Maar wat de man niet weet, is dat Rinie er dan al voor gezorgd heeft dat er in ieder geval een uitgebreid ont bijtpakket voor hem klaar staat. Rond 02.30 uur is de nachtwaker de keuken in gedoken. Door de geur van de frietpan zou je bijna denken dat daar een stel kroketten stiekem een nach telijke duik heeft genomen. Rinie is geen spelbreker. Hij laat de friteuse voor wat-ie is en koerst recht op zijn doel af: de ontbijtkoeling. Achter de grote, stevige deur staat een kar met een stuk of acht kleine doosjes erop. De ontbijtpakketten, die op bestelling worden gemaakt. De nachtportier rijdt ermee naar het kantoor achter de receptie. Daar heeft hij een koelkastje met drinken en Ik vind het heerlijk als ik hier zo in mijn eentje sta - Rinie de Bruijne chocoladerepen. ,,De keuken zet de doosjes klaar. Drie soorten ge smeerde broodjes erin en een stuk fruit." Aan Rinie vervolgens de taak om het af te maken. ,,Ik controleer of alles erin zit. Sommige gasten heb ben andere wensen, dat moet dus goed zijn. En ik doe het drinken en een snoepje erbij." Tienduizend stappen Als ook die klus is geklaard, is het tijd om het hotel langzaam weer klaar te maken voor de nieuwe dag. Eerst een wandeling naar de kelder, om de veeg- en zuigmachine terug te bren gen naar zijn standplaats. De zoveel ste expeditie door de gangen van het hotel. ,,Nee, stilzitten is er niet bij. Gelukkig maar, want door bezig te zijn blijf je het beste wakker", zegt Rinie. ,,Ik heb een stappenteller", vervolgt hij. ,,Per nacht kom je toch wel in de buurt van de tienduizend stappen." Op de terugweg ziet hij een eerste teken van leven. Of liever gezegd: hij hoort het. In de keuken laat ontbijt- kok Johnny twee pannendeksels op de vloer kletteren. ,,Het kan ook nooit eens een beetje zacht, he?", grapt Rinie. Zelf neemt hij de lobby onder handen. De waterval laat zich weer horen en de kaarsen gaan weer aan. De sfeer van de avond ervoor is in ere hersteld. Voor de gasten zal er tijdens hun slaap weinig veranderd zijn, maar Rinie weet wel beter. Als een tandenfee is-ie te werk gegaan. Onzichtbaar. Maar ook onmisbaar. zij n, geldt de wet van Rinie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35