WIM HOFMAN Liften Hennepkwekers weten na dik tien jaar wat ze de Staat schuldig zijn 4 Kom jij ons team versterken? f200 Ga aan de slag in Middelburg of Vlissingen Meerdere wijken beschikbaar Interesse of aanmelden? krantenbezorgen.nl Er was een tijd dat je gemakkelijk weg kon gaan door te liften. Je ging ergens langs de weg staan, je stak je duim op, desnoods in Breskens of bij Perkpolder en al gauw stopte er dan een auto en mocht je meerijden. Men bracht je dan allicht wel er gens, bij Brugge of Gent of bij een benzine pomp in een dorp, waar je weer een andere auto vond die je meenam, de wijde wereld in. Je had niet altijd een bepaald doel, je kwam wel ergens. Bij Parijs of Orleans of verder nog, ergens op het eindeloze boeren land van Frankrijk. bij de grens van België naar Frankrijk. Bij Menen bijvoorbeeld. Daar was aan de grens een vrachtwagencafé. Ik herinner me dat het er druk was. Chauffeurs aten er gebakken aardappelen met koteletten, dronken een glas bier of speelden een soort pudebak, een spel waarbij je munten in de bek van een ko peren kikker moest gooien. Of ze wachtten op hun beurt voor de daar hard werkende prostituee. Het was een meisje, veel jonger dan ik. Haar moeder regelde een en ander. moest de douaniers iets geven. Ze kregen een stuk vlees uit een vleeswagen of een flesje drank. Ik had een paar sigaren, super bolknakken waar ze wel gevoelig voor waren en dus hielpen ze me een lift te krijgen. Jaap met een vrachtwagen mee kon rijden, moesten we lang halt houden bij de grens bij Maubeuge. De douane was een modelac tie begonnen. Er stonden een paar aanhang wagens met mosselen uit Yerseke te stinken. De chauffeurs hadden een of ander roze pa pier niet bij zich en waren dus teruggegaan naar Yerseke. Wij moesten vurenhouten kratten waarin machineonderdelen zaten openbreken. Het werd donker en we moch ten nog niet weg. We sliepen in de cabine van de vrachtwagen. De volgende ochtend werd ons bevolen het dekzeil van de auto af te halen, zodat er meer ochtendlicht op de machineonderdelen en de kapotte planken met spijkers viel, en de beambte de ravage vanuit zijn kantoortje in ogenschouw kon nemen. Hij zette daarna langzaam een paar stempels en we mochten weg. We moesten wel eerst het dekzeil terug aanbrengen. Ik herinner me dat mijn neef en ik blij waren eindelijk in Parijs aangekomen te zijn en we glimlachten naar elkaar en dronken een glaasje witte wijn op het verdere succes van onze reis. En dan komen ze nog 'goed weg', want de rechtbank heeft die tien jaar wachten gehonoreerd met een korting van 25 procent wegens het overschrijden van de redelijke ter mijn. Er waren bedragen (ook al inclusief een korting van tien pro cent) van 621.668 en twee keer 187.712 euro geëist. Maar met of zonder korting: de drie zitten fi nancieel volledig aan de grond en tobben ook nog eens met hun li- chamelijke gezondheid. Het ziet er dan ook naar uit dat de drie in plaats van betalen zullen moeten gaan zitten. Hennepkwekerijen Na een melding in 2007 bleek dat de drie betrokken waren bij twee hennepkwekerijen. Een in Bors- sele met 510 planten en een tweede kwekerij in Middelburg waar 440 planten werden aange troffen. Taakstraffen Daarvoor werden ze in 2009 voor hennepkweek veroordeeld tot taakstraffen. Drie jaar later wees het Hof in Den Bosch arrest. Om dat er toen cassatie volgde moest er wéér worden gewacht met de ont nemingsvordering. Dit verklaart dan ook het lange wachten. r start premie Maandag t/m vrijdag voor 07,00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties Na de inwerkperiode een welkomstgeschenk minimumleeftijd 15 jaar MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 7 augustus 2020 WA De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Soms ging het niet snel en stokte de reis al Je was daar niet zomaar de grens over. Je Een andere keer, toen ik met mijn neef Na meer dan tien jaar wachten weten de 57-jarige J. K., zijn 56- jarige zuster S.K. en zijn zwa ger E. van A. (53) alle drie uit Middelburg eindelijk hoeveel euro de Staat der Nederlanden van hen wil ontvangen: ruim zeven ton. J. K. 466.251 euro, en S. K. en Van A. elk 140.784 euro. Geld dat ze met de hen- nepkweek hebben verdiend. Ad Roos Middelburg De Nederlandse Staat vor dert ruim zeven ton van de drie verdachten van hennep- kweek. 466.251 van hoofdver dachte J.K. en 140.784 ieder van de beide andere verdach ten S.K. en E. van A. AAGTEKERKE Galerie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Bert Breman ARNEMUIDEN Klaverakker 31, overdag: Tweedehands boekenverkoop, opbrengst voor Kerk in actie BIGGEKERKE Valkenisseweg, 11.15-12.00 uur: Aanwezigheid ZBBUZZ voor antwoorden op tal van praktische vragen GAPINGE Schellachseweg, 09.00-09.45 uur: Aanwezigheid ZBBUZZ voor antwoorden op tal van praktische vragen GRIJPSKERKE Pioniersweg 2a, 13.00-17.00 uur: Openstelling Tuin de Pionier-Ster KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4, 10.00-17.00 uur: Privétuin 'De Houtenhandsche Hof' open MIDDELBURG Tuin Kloveniersdoelen, 11.00-18.00 uur: Beeldenexpositie 'Gymnasten'; Galerie Gerritse, 13.00-17.00 uur: Expositie Christina de Vos met Schilderijen; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'Pinocchio'; vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Fahim' en 'Catvideofest 2020' SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweeractiviteiten voor de jeugd en expositie 'Brandweerveteranen' VLISSINGEN Spuistraat, 8.30 16.00 uur: Weekmarkt Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32