s? Een zesje voor Mark Rutte Kamermuziekfestival krijgt een wintereditie Europa 2 SPOOFING INTERNETOPLICHTERIJ Internetcriminelen lichten vooral oudere Zeeuwen voor duizenden euro's op. „Het is zó geraffineerd hoe ze te werk gaan", zegt een van de slachtoffers. ,,Dat is niet te filmen." Commentaar Zie het maar als een laatste waarschuwing. Nederland gaat weer in een lockdown als we niet allemaal ons best doen om een nieuwe grote uitbraak van corona te voorkomen. Rutte hamert terecht op de eigen verantwoordelijkheid van men sen. Alle jongeren moeten ook meedoen. Hij speculeert op de werkelijkheidszin van het grote publiek. Nu we het aantal besmet tingen beangstigend snel zien stijgen, zullen we toch wel begrij pen dat we de coronaregels moeten blijven respecteren? Rutte geeft tegelijk wat hoop. We kunnen het tij nog keren als we ons aan de regels houden en als we de gezondheidsdiensten de kans geven om de vele kleine coronabrandjes te blussen. De premier noemt Goes en Hillegom als voorbeelden waar dat is ge lukt. Is deze waarschuwing sterk genoeg? De coronaopleving is zo ernstig, dat de premier in dit stadium best een beetje mag prikke len. Dat gebeurt nauwelijks. Rutte is niet in staat of niet bereid het messcherp te verwoorden. Hij en Hugo de Jonge zijn niet bij zonder hartelijk of inspirerend. Dat blijkt uit de eerste reacties. Die gaan vooral over de praktische kant. Niet over bezieling. Rutte is reëel als hij opmerkt dat Nederland geen dictatuur is waarin de overheid een bepaald gedrag kan afdwingen. We zijn een vrij land, waarin de premier iedereen beleefd moet vragen mee te vechten tegen corona. Maar niets staat hem in de weg een indringend moreel appel te doen. Zolang Rutte dat nalaat, blijft zijn leiderschap dun. Weinig inspirerende oproep om toch allemaal mee te doen in strijd tegen coronavirus MIDDELBURG Festival Middel burg krijgt een wintereditie. De Zeeuwse Concertzaal staat van 10 tot en met 13 december in het teken van kamermuziek. Het eigenlijke festival kon on langs vanwege het coronavirus niet doorgaan. De programmering is daarom verplaatst naar volgend jaar. Als overbrugging hebben Stich ting Kamermuziek Zeeland en de nieuwe artistiek leider, Lisa Jacobs, besloten een winterevenement op zetten. Op die manier willen zij musici weer een podium bieden en de verbindende rol van muziek, juist in deze tijd, benadrukken. De programmering is geïnspi reerd op de huidige omstandighe den, met thema's zoals eindigheid, dromen en eenzaamheid, maar ook met een positieve blik op de toe- ALMANAK Dialect is mooi. En dialect is meestal leuk. Maar het kan ook voor verwarring zorgen. Dat on dervond die Mariekerkse bijna vijftig jaar geleden toen zij als zesjarige bij een vriendinnetje mocht spelen. Er werd schooltje gespeeld in het huis van de buren. Met de komst. Er staan drie grote concerten op het programma, waaraan diverse musici meewerken. Stichting Kamermuziek Zeeland wil musici weer een podium bieden Daarnaast is er vrijdag 11 decem ber een speurtochtconcert voor kinderen. Dichter Ingmar Heytze presenteert zaterdagmiddag 12 de cember een poëzieconcert. Finalis ten van het Prinses Christina Con cours verzorgen samen met festi valmusici die avond huiskamercon certen in Middelburg. oudere zus van het vriendinne tje als strenge juf. En zoals ge woonlijk was het weer hart stikke leuk. Totdat 'juf aan de zesjarige vroeg wat Europa was. Dat was de zesjarige, in het dia lect opgroeiende jongedame iets te veel. ,,Wêêt jie da nie dan? Eur opa is toch ok joe opa?" Is dagje strand het waard om uren in de file te staan? Dagjesmensen moeten zich de vraag stellen of ze tijdens de hittegolf het risico willen lopen om uren in de file te staan op weg naar de Zeeuwse stranden. Dat zegt plaatsvervan gend voorzitter van de veiligheidsregio Harald Bergmann. De VRZ houdt de situatie op de Zeeuwse wegen in de gaten en sluit des noods wegen af als een verkeersinfarct dreigt. De VRZ wil voorkomen dat mensen in de zinderende hitte vast komen te zit ten. Wie toch naar de kust wil komen doet er verstan dig aan de verkeersbe- richten in de gaten te houden. File naar het strand door ongeval N57 Door een kop-staartbot- sing bij Serooskerke (Walcheren) ontstond gisterochtend een lange file naar het strand. Het ongeval gebeurde even na half elf op de N57, net voor de rotonde bij Serooskerke. Bij het ongeval waren een busje en een auto betrokken. Er was alleen blikschade. De inzittenden zijn door ambulancepersoneel on derzocht. Door het onge val was er op N57 een rij strook geblokkeerd, waardoor een lange file ontstond. Vlissingen 'Mondkapjes binnen en coaches buiten' 3> -*53$, Achterafkan Henk* zich wel voor z'n kop slaan. Door één telefoonge sprek raakte hij in totaal zo'n 13.000 euro kwijt. En hij werkte er onbe doeld zelf aan mee. ,,Op enig mo ment ga je nattigheid voelen, maar dan kun je niet meer terug. Je zit in een fuik waar ze je heel slim in heb ben gepraat." De Zeeuwse politie waar schuwde deze week dat internet- criminelen momenteel volop toe slaan. Die bellen mensen op die en- Op enig moment ga je nattigheid voelen, maar dan kun je niet meer terug kele jaren geleden al waren verleid om zogenaamd te investeren in bit- coins of andere cryptomunten. Nu worden ze opnieuw bena derd en met succes. De daders ma ken, met verschillende tactieken, niet zelden duizenden euro's buit. Ze opereren vanuit het buitenland en werken met spoofing van tele foonnummers, waardoor het lijkt alsof bijvoorbeeld de eigen bank belt. Volgens de politie zijn de gedu peerden vooral ouderen, maar ook de 57-jarige Henk tuinde er met open ogen in. Drie weken geleden ging bij hem de telefoon: een num mer in Engeland. De beller deed zich voor als een medewerker van de firma waar Henk enkele jaren geleden voor een bescheiden be drag aan bitcoins had ingelegd. ,,Hij zei dat ik er inmiddels een paar dui zend euro mee had verdiend. Maar er moest wel eerst tijdelijk geld op een rekening worden geparkeerd om dat te vereffenen." vrijdag 7 augustus 2020 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG SEROOSKERKE (W) Mondkapjes op in beslo ten ruimten en corona- coaches op drukke plaatsen, dat zou de SGP in Vlissingen graag zien. De partij wil weten of de burgemeester en de wethouders daar voor voelen. Dat dagelijkse bestuur is, op wakend wethouder Rens Reij- nierse na, even met reces. De twee SGP- raadsleden vanaf van daag ook. Ze vragen op de valreep niet om mondkapjes verplicht te stellen in binnenruim ten, maar om een 'drin gend advies' ze wel te dragen. k 11 lr"k«i.i M H *1 w,., h '•er»niZr^',ri11"* U 'Je stinkt er toch in en de schaamte is enorm' Rolf Bosboom Vlissingen Henk, slachtoffer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30