MEDIA CULTUUR 25 Luxe hotel midden in Bielefeld NUWEGf^ Bestel nu op pzc.nl/nuw2043 cccr ^^"ÏÏÏÏÏÏL, SERIE soldaat die op Omaha Beach naar schatting zo'n duizend mensen ver moordde bijvoorbeeld. „Je moet al tijd uitkijken met daders, maar je krijgt toch wel enige compassie voor een jongen van slechts 19 die deed wat hem werd opgedragen. Hij werd overigens later een zeer actieve vre desactivist. Je wordt bijna gek van al die prachtige verhalen. Wij maken bij de NOS zeer geregeld pro gramma's over de oorlog, maar je moet nooit denken dat we het nu al lemaal wel zo'n beetje weten. Daar naast, ze geven je ook het belangrijke gevoel dat zoiets gruwelijks weer kdn gebeuren." journaal. Zo kan je Operatie Market Garden ook daadwerkelijk tien dagen volgen. En je voelt straks meer dat Ja pan pas op de 9de dag nadat de bom viel, capituleerde. Wat gebeurde er allemaal tussendoor? Je krijgt het zo veel intenser mee, dat is grote winst.'' Het aantal researchuren mag niet worden onderschat. Veel daarvan zie je ook met terug in de bewuste jour naals, zoals het digitaal verwijderen van woonboten die in 1945 nog niet in de Amsterdamse grachten lagen. ,,Een keer maakten we een fout met een zeker tanktype dat pas in oktober van dat jaar in productie ging. Dat er kijkers zijn die dat onmiddellijk op valt, is natuurlijk hartstikke leuk. Je moet als maker echt scherp blijven.'' Vloon staat erop dat daarbij de naam van Dennis Sibeijn, verantwoordelijk voor de animaties en digitale truca ges, wordt genoemd. ,,Hij kan niet genoeg worden geprezen. Aanvanke lijk monteerden we verslaggevers als Martijn Bink m archiefbeelden. Spec taculair, maar erg veel werk. Dat heb ben we helaas, ook om budgettechni- sche redenen, in de loop van de serie iets moeten terugschroeven.'' Respect schiedenis gedoken. Twee jaar na de oorlog leerde ze mijn vader kennen en toen was alles dus nog op de bon! Je krijgt ook diep respect voor men sen die toen dachten: meer smaken zijn er nu toch niet, aan het werk en opbouwen maar!'' Het mooiste compliment dat Vloon kreeg, kwam uit de hoek van docenten geschiedenis. ,,We zijn hier zó blij mee, hoor ik vaak. Ook omdat ze maar 8 minuten duren en in een lekker tempo verteld worden. Precies goed voor de aandachtsspanne van een gemiddelde puber.'' In december volgen nog enkele specials met sleutelfiguren die in de Bevrijdingsjournaals al even voorbij kwamen, verklapt Vloon. Een Duitse En daarna? „Tja, het grote zwarte gat hè?", zegt Vloon met een glimlach. ,,Ik ga er nog eens over nadenken wat we allemaal nog meer met deze vorm kunnen doen. Voorlopig is het even afkicken van de oorlog. Ik overdrijf niet, het gaat echt in je hoofd zitten.'' Hotel Bielefelder Hof vrijdag 7 augustus 2020 PC i •jZX'-ty- jf. Berïi/n ££P Het Bevrijdingsjournaal begon gisteren aan de vijfde en laat ste reeks. De eerste serie begon in juni 2019 en concentreerde zich op D-Day, de beroemde strijd om Normandië. In septem ber stond Operatie Market Gar den (bij Eindhoven en Arnhem) centraal. De derde serie betrof de Hongerwinter en de bevrij ding van het concentratiekamp Auschwitz en de vierde (in april) de bevrijding van Nederland. De vijfde zoomt in op de capitulatie van Japan. We zien onder meer wat er in Nederlands-lndië ge beurde, maar ook hoe Nederland zijn wonden likte. In de nieuwe reeks zitten heel veel beelden van hoe Nederland er toen bij lag. ,,Nou, dat is werkelijk met geen pen te beschrijven. Mijn moe der is niet zo heel lang geleden over leden. Ik ben een beetje in haar ge- Herman van der Zandt presenteert de vijf reeksen van het NOS Bevrijdingsjour naal. FOTO'S NOS Het NOS Bevrijdingsjournaal is dagelijks te zien rond 20.25 uur op NPO 1. Alle afleveringen staan op NOS.nl, NPO Start en YouTube. Je wandelt vanuit het hotel zo het historische en sfeervolle centrum van Bielefeld in. Paradepaardje van Bielefeld is de Middeleeuwse Burcht Sparrenburg, gelegen op een kam van het Teutoburgerwoud. Beklim de 37 meter hoge toren, waarvan je een panoramisch uitzicht hebt over de stad. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet gratis gebruik van fitness gratis koffie en thee op de kamer gratis 2 flesjes water op de kamer gratis WiFi per boeking 1 paar Camelia slippers t.w.v. €25 cadeau Op basis van 2-persoonskamer en beschikbaarheid. Meer informatie omtrent geldigheid, kinderkortingen, toeslag 1-pk en toeristenbelasting staat vermeld op onze website. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie? info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25