'Een standbeeld van Alf zal hier jaren blijven staan' O 'Docenten geschiedenis zijn blij, onze bulletins zijn Een jaar Jochem Myjer in beeld 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? ALF Het is een simpele vraag: hoe is het nu met Alf? Maar de wereld - in elk geval onze planeet - wacht al dertig jaar op een antwoord. In 1990 was voor het eerst het vierde en finale seizoen van de Amerikaanse comedyserie Alfte zien, over de avontu ren van een Alien Live Form (Alf) die met zijn ruim teschip is gevlucht van zijn ontploffende planeet Mermac en neerpletterde op aarde, in de garage van de oer-Amerikaanse familie Tanner. De Tanners de den er van alles aan om hun exotische huisgenoot verborgen te houden, vaak zonder al te veel mede werking van de alien. In de 102de en laatste aflevering leek Alf met twee andere vluchtelingen van Mermac per ruimteschip te rug te keren naar een nieuwe vorm van 'hun' planeet, maar vlak voordat ze vertrokken verschenen Amerikaanse le gervoertuigen in beeld. En de gele letters: to be continued... Het Duitse dorp Alf kon dagelijks nieuwe plaatsnaam borden bestellen Waar Alf gebleven is, weet de mensheid al drie decennia niet. Even leek er in 2018 een antwoord te komen op die prangende vraag, toen The Hollywood Reporter berichtte dat filmmaatschappij Warner Bros. werkte aan een vervolg van de comedyserie, die in de jaren 80 en 90 vooral in Amerika, Nederland en Duitsland immens populair is. Op de hoogtijdagen van Alf konden gemeentewerkers in het Duitse dorp Alf, vrijwel dagelijks een nieuw plaatsnaambordje be stellen. Die naam was zo populair dat het bord vaak gestolen werd. In 2004 keerde Alf terug op de Amerikaanse tv, als presentator van Alfs Hit Talk Show, waarin beroemd heden met het ruimtewezen babbelden. Het pro gramma werd geen succes. De acteur die in het pak van Alf rondliep, de slechts 84 centimeter lange Michu Meszaros, overleed in 2016 op 76-jarige leeftijd. De geestelijk vader, die ook de markante stem van het wezen voor zijn rekening nam, Paul Fusco, zou betrokken zijn bij de verder weinig concrete plannen de serie nieuw leven in te blazen. Fusco is afkomstig uit New Haven, Connecticut. Een andere inwoner van die plaats stelde vorig jaar voor een bronzen standbeeld voor Alf op te richten in New Haven. ,,Het zal hier duizenden jaren staan'', voorspelde deze Ray Willis in The New York Post. ,,Het zal voor New Haven dezelfde betekenis hebben als de beroemde piramides van Gizeh voor die plaats.'' Comedy over politie Nieuw duo voor 'Paleis' WOII BEVRIJDINGSJOURNAALS Aanvankelijk klonk er enige kritiek, maar al snel sloot de kijker de Bevrijdingsjournaalsvan de NOS in het hart. Medebedenker en eindredacteur Paul Vloon vertelt over de impact, de enorme berg research die achter het project schuilgaat en de nieuwe serie die sinds gisteren te zien is op NPO 1. ,,De oorlog gaat echt in je hoofd zitten.'' enig argeloze kijker begreep er op 3 juni 2019 even helemaal niets van. Her man van der Zandt terug als presentator van het NOS Journaal? Maar wat doet die fiets daar in het decor? En correspondent Groot-Brit- tannië Tim de Wit die een verhaal afsteekt in een decor van tanks, afweergeschut en laagvliegende oor logsvliegtuigen? ,,Het verwijt dat we een toneel stukje opvoerden, vond ik niet te recht'', zegt eindredacteur Paul Vloon (62) van NOS Evenementen die de Bevrijdingsjournaals bedacht en deels tot leven bracht. ,,Ja, we spelen een beetje een spel, maar de verslag gevers doen gewoon hun werk. Héél veel anders dan normaal is het nu ook weer niet. Journalisten vertellen over en duiden gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden.'' ,,De enige verschillen zijn eigen lijk: je ziet geen live kruisgesprekken Je krijgt de geschiedenis zo veel intenser mee, dat is grote winst en die gebeurtenissen vonden niet dezelfde dag, maar 75 jaar geleden plaats'', gaat Vloon verder. Het Bevrij dingsjournaal ter gelegenheid van de bevrijding van de Duitse bezetting in Nederland in 1944 en 1945, telt in middels 47 afleveringen. Gisteravond ging de laatste reeks over de capitula tie van Japan in Azië van start. Vloon: ,,De eerste uitzending was heel spannend. De NOS is een orga nisatie waarvan je dit soort gewaagde vormen niet verwacht. We zijn meestal nogal rechttoe rechtaan, zo objectief mogelijk en ontdaan van elke opsmuk. Dat de eerste afleverin gen niet bij iedereen even goed vie len, begreep ik wel. Toch hebben kij kers het snel gepikt.'' Hij biecht eerlijk op het idee te hebben opgedaan bij het zien van een eenmalig soortgelijk programma van de Britse BBC. ,,Heel boeiend vond ik dat, want normaal gesproken is de vorm die we bij het onderwerp oorlog kiezen: lange documentaires met zware muziek, een voice-over en interviews met oude mensen. Niks mis mee, maar het is ook heel span nend dit eens mee te krijgen via een De documentaire Jochem Myjer - Nog eentje dan van regisseur Suzanne Raes gaat woensdag 16 september in pre mière in Carré. Vanwege de co ronamaatregelen mogen er slechts 190 mensen bij zijn, maar de documentaire komt ook op tv: 28 september in Het Uur van de Wolf op NPO 2. Het duurde even voordat Myjer zich liet overhalen om zich een jaar lang te laten fil men, maar hij is er nu blij mee: 'Na vele discussies en lang be raad heb ik Suzanne toch toe stemming gegeven, omdat ik groot fan ben van haar als maakster en omdat ik haar ver- trouwde dat ze er iets goeds/echts van kon maken, wat misschien voor mijn kin deren later ook leuk is om te zien', meldt hij op Insta- gram. De cabaretier heeft de film inmiddels ge zien en is 'nog steeds lichtelijk in shock'. 'Op het podium staan voor een groot publiek is al vrij kwetsbaar, maar deze docu is zo kwetsbaar dat ik er zelf bijna niet naar kan kijken'. Het was voor Myjer een jaar van uitersten. Hij stond hon derd keer in Carré, maar miste in die tijd wel zijn vrouw en kinderen. Ook had hij pijn, door naweeën van de in 2011 verwijderde goedaardige tu mor in zijn ruggenmerg. 'Zelden in mijn leven ben ik zo bang ge weest om dit te delen - - met iedereen', be- kent hij. 'Maar/bek it. Ik ben wie ik ben. Ie mand die zielsveel van zijn vak houdt, van men sen vermaken en pleasen en aan de andere kant ook een goede vader en partner wil zijn en en net als iedereen moet omgaan met de obstakels die het leven op ons pad metselt. Dus laat het maar zien.' Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: ruimtewe zen Alf. Jeroen Schmale vrijdag 7 augustus 2020 PC TELEVISIE Henry van Loon, (foto) Jelka van Houten en Theo Maassen zijn vanaf 20 sep tember te zien in de BNNVara- serie Niks te Melden. De serie gaat over agenten en cri minelen die niks te doen hebben en met elkaar de tijd doden. TELEVISIE Het SBS 6-pro- gramma Paleis voor een Prikkie keert 26 augus tus terug met twee nieuwe in- terieurdesig- ners. De Bra bantse Brian en Peer nemen het over van Frank en Rogier, die begin dit jaar naar RTL over stapten. 3 ■o perfect voor pubers' Gudo Tienhooven Paul Vloon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24