Bottas nog een jaar in stoel 2 23 Verschil tussen coureurs bij Red Bull is onwenselijk groot Red Bull Racing heeft twee coureurs met een totaal verschillend perspectief. Max Verstappen (22), die weet dat hij dit jaar ook tevreden moet zijn met derde plaatsen. En Alexander Albon (24), die daar alleen maar van kan dromen. Barcelona stelt renovatie uit Kyrgios wil ook Parijs skippen Van der Wiel traint bij RKC FORMULE 1 Ze hebben dezelfde auto tot hun beschikking, maar groots is het ver schil tussen de prestaties van de coureurs van Red Bull Racing. Het is de strijd van de troonopvolger die een proeve van geduld aflegt, ver sus de semi-rookie die moeite houdt met structureel leveren. Een tamelijk ongelijke strijd. Verstappen staat weer keurig derde achter Mercedes na vier races. Hoe groot het verschil met Lewis Hamilton en Valtteri Bottas ook is, de 22-jarige Nederlander beleeft met 52 WK-punten (zelfs inclusief uitvalbeurt) cijfermatig zijn beste seizoensstart. Alexander Albon (24) volgt pas als zesde met 26 pun ten en een McLaren- en Ferrari- coureur in significant tragere auto's nog voor hem. Dus heeft hij bij elk media-moment weer wat uit te leggen in het Formule 1-circus. Waar Verstappen voor race 2 op Silverstone nog maar eens routi- lk moet helemaal niet bezig zijn met hoe Max het doet. Hij is mijn teamgenoot, ik moet zelf verbeteren neus zijn vaste verhaal ('Mercedes is te snel, dat heb ik maar te accep teren') afdraaide, zat Albon er min der zelfverzekerd naast. Hij nam de naam 'Mercedes' niet eens in zijn mond, terwijl Verstappen toch race na race bewijst dat ook hij met de RB16 het volledige veld minus de twee zwart gespoten zilverpijlen aan moet kunnen. Portie pech Zeker, de Thaise Brit had dit jaar al zijn portie pech. Maar er waren ook onnodige crashes, incidenten en bij de laatste twee kwalificaties sneu velde hij zelfs al in Q2. Dat zijn mo tor het begaf in race 1, daar kon Al- bon niets aan doen. Maar het her stel met een vierde plaats in Stier marken werd met een vijfde plaats in Hongarije en een achtste plaats in eigen land niet voortgezet. Dus werd hem door de Britse pers ge vraagd wat hij er zelf van vond, van de seizoensstart. ,,Zo verschrikke lijk als het wordt neergezet, was het niet", zo verde digde Albon zichzelf. „Het liep niet altijd soepeitjes, maar we hebben toch een aardig aantal punten gepakt." Dat is echter niet genoeg bij Red Buil, waar Verstappen als constante factor steeds weer voor genadeloos confronte rend vergelijkingsmateriaal zorgt. ,,Maar daar moet ik helemaal niet mee bezig zijn'', meende Albon. ,,Max is mijn teamgenoot, ik moet zelf verbeteren.'' En rap ook, want hoelang blijft teambaas Christian Horner hem nog verdedigen door alle kritiek 'ongefundeerd' te noemen? Voor nu doet Albons marginale bijdrage amper pijn, Red Bull speelt een bij rol in het kampioenschap. Maar maakt Verstappen straks in 2021 of 2022 een grotere kans, dan moet er ook een sterke tweede man naast. En vlekkeloos verloopt de al dertien races durende sollicitatie van Albon vooralsnog niet. Verstappen spendeerde er giste ren weinig woorden aan. Hij vroeg zich meer af waarom velen veron derstellen dat hij in een frustre rende situatie zit, zo duidelijk niet opgewassen tegen Mercedes. ,,Ik moet accepteren dat ik niet mee ga doen voor het kampioenschap, maar ik maak er zelf gewoon het MERCEDES beste van. Is dat een derde plaats, dan moet ik die pakken'', aldus Ver stappen, die met wat geluk vorige week nog tweede werd. ,,Ik vecht nog steeds voor de podiums. Veel beter dan achteraan rijden.'' Albon had gehoopt dat hij een jaar na zijn promotie van Toro Rosso naar Red Bull hetzelfde zou kunnen zeggen, maar de realiteit blijkt weerbarstiger. Vorige week kreeg hij in de kwalificatie en de race nog klop van Pierre Gasly. Nota bene de coureur die twaalf maan den terug voor hem moest wijken. vrijdag 7 augustus 2020 GO VOETBAL De opleverings datum van de renovatie en uitbreiding van het stadion van FC Barcelona, Camp Nou, is uitgesteld tot mini maal 2025. Dat heeft, zo geeft de club aan, mede te maken met het coronavi rus. Barcelona wil onder meer de capaciteit verho gen van 99.000 naar 105.000 toeschouwers en een dak plaatsen. Het plan werd in 2014 al goedge keurd en de werkzaamhe den zouden in 2017 begin nen. Volgend jaar had het stadion eigenlijk al af moe ten zijn. TENNIS Nick Kyrgios (25, foto) heeft erop gehint dat hij ook afziet van deelname aan Roland Garros. De Australische tennisser doet later deze maand ook al niet mee aan de US Open. ,,De kans dat ik naar Eu ropa afreis is nagenoeg nul procent", zei Kyrgios op de Australische televisie. ,,Ik ga mijn tijd gebruiken om te trainen en tijd met mijn familie en vrienden door te brengen. Ik neem mijn ver antwoordelijkheid en wacht totdat ik denk dat de om standigheden om te spelen weer beter zijn", aldus Kyrgios. VOETBAL Gregory van der Wiel (32) is gisteren aange sloten bij de selectie van RKC Waalwijk. De verdedi ger wil terugkeren in het betaald voetbal. ,,Dat hoofdstuk betaald voetbal heb ik nooit afgesloten. Ik ben nog steeds verliefd op het spelletje en wil weer dagelijks op professioneel niveau met de bal bezig zijn en met teamgenoten op het veld staan", licht Van der Wiel zijn besluit toe. Van der Wiel kwam 46 keer uit voor Oranje, waaronder de verloren WK-finale van 2010. Hij speelde onder meer voor Ajax, Paris Saint-Germain en Toronto FC. In januari van het vorig jaar stapte hij op bij die Ca nadese club. Verstappen veel te snel voor Albon Arjan Schouten Rotterdam/Silverstone -Alexander Albon (24) Niet soe pel: Albon. FOTO REUTERS WK-STAND NA 4 VAN DE NU 13 GEPLANDE RACES Coureurs 1. Lewis Hamilton (GBr/Mer) 88 pnt 2. Valtteri Bottas (Fin/Mer) 58 3. Max Verstappen (Ned/RB) 52 4. Lando Norris (GBr/McL) 36 5. Charles Leclerc (Mon/Fer) 33 6. Alexander Albon (Tha/RB) 26 7. Sergio Pérez (Mex/Rac) 22 8. Lance Stroll (Can/Rac) 20 9. Daniel Ricciardo (Aus/Ren) 20 10. Carlos Sainz jr. (Spa/McL) 15 SILVERSTONE Het begeerde tweede zitje bij Mercedes is voor 2021 niet meer vacant. De renstal heeft het aflopende contract van de Fin Valtteri Bottas met een jaar verlengd. Het betekent dat Bottas in 2021 opnieuw teamgenoot is van zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton. „Valtteri is een harde werker, recht door zee en hij heeft met iedereen in het team een goede relatie, ook met Lewis'', aldus teambaas Toto Wolff. De 30-jarige Bottas stapte in 2017 over van Williams naar Mercedes. l Max Verstappen gaat teamgenoot Alexander Albon voor bij de kwali ficatie, vorige week op Silverstone. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23