Gudelj en De Jong blijven dromen over Keulen 22 Alles is anders bij hervatting Champions League, behalve de grote namen Veel wijkt af van wat we gewend zijn als de Champions League vanavond weer op gang komt. Vanaf de kwartfinale slechts één wedstrijd op neutraal terrein, geen uit- en thuisduels meer. Voor welke clubs is dit unieke format voordelig? En wie is al met al de grootste kanshebber? Het mag dan een beetje gek zijn, de Champions League-ontknoping in het midden van de zomer, met ook wedstrijden in het weekend en geen tweeluiken van uit- en thuis wedstrijden meer. Toch zal de voet balliefhebber echt wel warmlopen voor het Manchester City van coach Pep Guardiola, voor het dure sterrenensemble van Paris Saint- Germain, of voor de laatste kunst jes van Cristiano Ronaldo (35) en Lionel Messi (33). En anders zetten ze de televisie wel aan voor het verrassende voet bal van het bescheiden Atalanta van Marten de Roon en Hans Hate- boer. Zij zijn, samen met de halve Duitser Robin Gosens, de Neder landse schakels bij de enige overge bleven club in de Champions League die geen spelers in de gele deren heeft die minimaal 50 mil joen euro waard is. De club ook uit PROGRAMMA de stad in Noord-Italië die zoveel te lijden had tijdens het begin van de coronapandemie. En dan hebben we de Spaanse kampioen Real Madrid nog niet eens genoemd. Ronald de Boer, met Ajax in 1995 winnaar van de Cup met de Grote Oren, gaat er zeker voor zitten. ,,Want Manchester City in bloed vorm tegen de kersverse Spaanse kampioen Real Madrid, dat is toch een wedstrijd die je niet dagelijks ziet. Door de overwinning van City in Madrid zijn zij in het voordeel, maar ik weet het nog zo net niet." De Boer noemt het afmaken van de Champions League op een ma nier als deze 'het best denkbare sce nario.' ,,En heel erg anders hadden ze het niet kunnen doen ook." En dus zet ook Khalid Boulahrouz (acht Champions Leaguewedstrij den voor Chelsea, Sevilla en VfB Stuttgart) zich schrap voor wat ko men gaat. ,,Sergio Ramos is ge schorst hè, die is toch wel heel be langrijk voor Real", weet hij. ,,Zeker is dat geen ploeg meer boven zich zelf uit kan stijgen in het eigen sta dion met behulp van alle suppor ters", denkt Pierre van Hooijdonk, die in zijn carrière elf keer uitkwam in het toernooi voor Feyenoord en Fenerbah^e. ,,Nu dat wegvalt, krijg je toch een andere dynamiek in de stadions." Nederig Zijn mogelijke kleinere clubs dan in het nadeel? ,,Echt kleine clubs zit ten er niet meer tussen", zegt Van Hooijdonk. ,,Al is Atalanta wel een kleine club tussen al die big spen ders. Iedereen gunt ze de titel." ,,Ook omdat ze gewoon heel leuk en goed voetbal spelen", aldus Bou lahrouz. ,,Ze stellen zich nederig en dankbaar op, maar in het veld is er altijd spektakel. Er gaat veel over de zijkanten. Daarmee spelen ze alle tegenstander kapot. En ze scoren veel. Zij zijn een voorbeeld voor an dere clubs." Dat zal dus voor tegen- stander Paris Saint-Germain niet zomaar een walk-over worden. ,,Het is sowieso een leuk vraagstuk hoe die Franse clubs het doen", zegt Van Hooijdonk. Lyon en PSG heb ben al lang geen grote wedstrijden van belang gespeeld. Nu gelijk pie ken is dan moeilijk, al geef ik Lyon best een kans tegen Juventus." Juventus-Lyon is ook alweer een duel om je als Nederlander op te verheugen. ,,Matthijs de Ligt tegen Memphis, dat kan mooi worden", zegt Boulahrouz. De Boer: ,,Van Memphis moeten we gewoon blij zijn dat hij al op het veld staat. Mat- thijs is in topvorm, heel stabiel." ,,Maar die schouderblessure ziet er ernstig uit", sipt Van Hooijdonk. ,,Als hij erop valt, is het klaar. Dat is wel cruciaal." De Boer: ,,Matthijs is wel een heel stabiele persoonlijk heid. Ik ben ervan onder de indruk hoe hij zich heeft ontwikkeld in Italië na de twijfels die er waren." Toch is De Boer is er niet zeker van dat Nederlanders een grote rol gaan spelen in het vervolg van het toernooi. ,,Frenkie de Jong komt toch in een moeilijk draaiend elftal terecht. Ik ben gek van Bar^a, maar ze hebben het moeilijk de laatste tijd. Ik vind ze geen favoriet om de Champiosn League te winnen." ,,Als Messi in grote vorm is, kan Barcelona zomaar weer heel goed zijn", zegt Van Hooijdonk. ,,Maar is hij in de vorm van de laatste tijd, dan helpt ook hij Barcelona niet verder." Dan lijkt Bayern München een grotere kans te maken. De club won al zijn wedstrijden na de coro nabreak. Boulahrouz: ,,Ze hebben dan nu wel weer even geen wed strijden gespeeld. Die nieuwe trai ner van ze, Hans-Dieter Flick, heeft er een positieve sfeer in gebracht. Dan geloof ik het wel wat betreft dat fysieke gedeelte." De Boer heeft meer twijfels: ,,Ze zullen niet meer in die schwung zitten waarmee ze de Bundesliga hebben afgesloten." Hij zal vermoedelijk nauwelijks nerveus zijn geweest, gisteravond, thuis op de sofa in Spanje. Daarvoor ontbrak het hem tijdens het kijken naar Sevilla-AS Roma te nadrukke lijk aan spanning. Maar geen mens die Nemanja Gudelj zal hebben ho ren klagen in de stad van de sinaas appelen. Dankzij de 2-0 overwin ning op de Italianen houdt de voor malig steunpilaar van Ajax, AZ en NAC zicht op zijn ultieme einddoel voor dit seizoen: de Europa League winnen. Het verhaal van Gudelj is wel zo'n beetje bekend. Ruim een week geleden testte de Servische Neder lander positief op het coronavirus. Vandaar dat de 28-jarige midden velder het duel van gisteravond noodgedwongen in quarantaine moest beleven. Dat is niet per se on overkomelijk voor hem. Zijn coach Julen Lopetequi rouleert doorgaans immers al veel en vaak, vandaar dat basisplaatsen duur zijn in Estadio Ramón Sanchez PizjuSn. Maar dat EUROPA LEAGUE Gudelj specifiek deze ontmoeting moest missen, zal toch aan hem hebben gevreten. Juist omdat hij tijdens het Europa League-toernooi tot dusver vrijwel consequent ex celleerde. Een constatering die on derstreept wordt met de statistie ken. Van de honderd ballen die Gu delj verstuurde, kwamen er 95 aan. Tropisch Toch bleek gisteravond in het nage noeg lege, maar tropisch hete Spaanse stadion dat Sevilla het ook zonder zijn 'koning van de pass' kan. Een enkele fase in de eerste helft daargelaten, beet AS Roma zich negentig minuten lang stuk op Sevilla, de zonderlinge mengel moes van Zuid-Amerikanen, Span jaarden en een enkele Achterhoeker in de persoon van Luuk de Jong (de Oranje-international mocht pas in blessuretijd invallen). Bij de Italiaanse ploeg bleefJustin Kluivert negentig minuten lang in de dug-out. In de tiende minuut van de blessuretijd trok scheids rechter Bjorn Kuipers rood voor AS Roma-verdediger Gianluca Man- cini, die wat al te lustig inbeukte op het hoofd van De Jong. Die finale staat gepland op vrij dag 21 augustus in Keulen. Daar voor wachten nog kwart- en halve finales, die elk over één partij wor den afgewerkt in Duitsland. Alle mogelijkheden dus nog voor De Jong en Gudelj om dan wél weer een hoofdrol op te eisen. vrijdag 7 augustus 2020 Sterren in uniek format Nik Kok Rotterdam CHAMPIONS LEAGUE Vandaag, achtste finale, returns 21.00 uur Juventus - Ol. Lyon (O-1 21.00 uur ManCity - Real Madrid (2-1 Morgen, achtste finale, returns 21.00 uur FC Barcelona - Napoli (1 -1 21.00 uur Bayern M. - Chelsea (3-O) Kwartfinale, over één duel Woensdag 12/8 21.00 uur Atalanta - Paris St.-Germain Donderdag 13/8 21.00 uur RB Leipzig - Atlético Madrid Vrijdag 14/8 21.00 uur Barc/Napoli - Bay./Chelsea Zaterdag 15/8 21.00 uur City/Real - Juventus/Lyon Halve finale, over één duel Dinsdag 18/8 21.00 uur Leipzig/Atlético - Atal./PSG Woensdag 19/8 21.00 uur Tweede halve finale Finale: zondag 23/8, 21 .OO uur Alle wedstrijden vanaf de kwartfinale in Lissabon, zonder publiek Cristiano Ronaldo van Juventus tijdens de heenwedstrijd tegen Lyon. Links: Lucas Tousart. foto epa Ze speelden gisteravond niet en nauwelijks bij Sevilla, Nemanja Gudelj en Luuk de Jong. Toch zullen ze tevreden terugkijken op de wedstrijd tegen AS Roma in de achtste finale van de Eu ropa League. Dankzij de 2-0 overwinning is er nog steeds uit zicht op de finale in Keulen. Dennis van Bergen Rotterdam PROGRAMMA Achtste finales Woensdag Donetsk* - Wolfsburg 3-0 (2-1) Kopenhagen* - Basak. 3-0 (O-1) ManUnited* - LASK 2-1 (5-O) Inter* - Getafe 2-0 (éen duel, geen return) Gisteren Sevilla* - AS Roma 2-0 (één duel, geen return) Leverkusen* - Rangers 1-0 (3-1) Basel - Frankfurt nnb (3-O) Wolves - Olympiakos nnb (1-1) naar kwartfinales

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22