njoyhotels.nl KR Kabinet grijpt in Walcheren Hotel Spoorzicht SPA www.enjoyhotels.nl °een boeukingfkos,en of bel 020 - 225 48 81 Nieuwsmedia Ben je lekker aan het fietsen, steekt er zomaar een groepje bruine ratten over. In de buurt van het Vlissings Bolwerk in Middelburg weten ze er alles van. Daar kruipen de ratten massaal uit hun holen, maar ook op andere plekken rukken ze op. De volle terrassen, drukbezochte stranden en feestende j ongeren spe len het coronavirus momenteel in de kaart, constateerde de premier gisteravond op een persconferentie. ,,Dat virus verspreidt zichzelf niet, wij verspreiden het.'' Het kabinet grijpt - na overleg met de veiligheidsregio's - in met maatregelen die vooral de horeca, reizigers, studenten en voetbalfans raken. Grote landelijke ingrepen houden Rutte en coronaminister Hugo de Jonge nog op zak. De horeca gaat voor binnen én buiten werken op basis van reserve ring, een gezondheidscheck en het toekennen van een vaste zitplaats. Daarnaast krijgen alle bezoekers de vraag zich te registreren. Bij een be smetting op die locatie kunnen ze dan worden gevonden. Het is echter niet verplicht hieraan mee te wer ken. Pretpark Als een bioscoop, horecaonderne- ming, pretpark, theater of museum de grote besmettingshaard blijkt, dan gaat de boel standaard dicht; maximaal voor twee weken. Nu is dat slechts een optie voor lokale be stuurders. Burgemeester Aboutaleb maakte daar in Rotterdam al meer maals gebruik van. Verder zal binnenkort op Schip hol een teststraat worden ingericht voor reizigers uit risicogebieden. Bij aankomst is het de bedoeling dat mensen zich laten testen, maar ook dit is niet verplicht. De GGD zal wel telefonische controles uitvoeren. Eerder lekte al uit dat de introduc tiedagen van studenten aan banden worden gelegd. Bijeenkomsten van onderwijsinstellingen vinden alleen plaats in kleine groepen, hebben een eindtijd van uiterlijk 22.00 uur en er wordt geen alcohol gedronken. Stu dentenverenigingen mogen geen nieuwe leden ontgroenen. Harald Bergmann, plaatsvervan gend voorzitter van de Veiligheids regio Zeeland (VRZ), ziet de pers conferentie van Rutte vooral als het benadrukken van het belang om ons aan de regels te houden. De VRZ praat met de HZ en de UCR over de introductie-activiteiten. Beide in stellingen gingen op voorhand al uit van zo veel mogelijk online activi teiten. Fysieke bijeenkomsten wor den beperkt tot kleine groepjes met inachtneming van alle regels. Voor de studentenverenigingen in Vlis- singen en Middelburg zijn introduc tiebijeenkomsten niet mogelijk. Tot slot wordt het besluit om voetbalsupporters in het betaald voetbal weer toe te laten, versoberd. De veiligheidsregio's kunnen bij ge varen voor de volksgezondheid grote samenkomsten verbieden en dus ook publiek uit een voetbalsta dion of bij trainingen weren. Volgens premier Rutte zijn deze besluiten nodig nu het aantal be smettingen weer oploopt. »P4 EN ZEELAND2 Loppersum Groningen FOTO GETTY IMAGES Kijk voor meer informatie en meer Enjoyhotels op: JT A Geen aanbetaling ■4 Geen aanbetaling M Geen toeslag 1-persoonskamer vrijdag 7 augustus 2020 Op weg naar een hittegolf 34°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 r~i IInc> in/>/iifii/if i ir~t !ss~\nfi'or> De mooiste streken van België, Duitsland alles inclusief vakanties en Nederland! Aankomstdata en prijzen 2020 13,17 september 21, 25, 29 september 3, 7,11,15,19, 23, 27, 31 oktober 4, 8,12,16,20,24,28 november 2,6,10,14,18 december ZEELAND 1 299,95 p.p. 319,95 p.p. 319,95 p.p. Teugels aangehaald om opmars coronavirus Nederland hoeft nog niet op nieuw op slot van het kabinet, hoewel het coronavirus weer om zich heen grijpt. ,,Er is nog geen sprake van een tweede golf, maar de situatie is wel zorgwek kend'', aldus premier Mark Rutte. Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1