Otten en Krol opgelucht na vertrek Van Kooten: 'divagedrag' NIEUWS 15 Wethouder onder vuur door opgepakte zoon bij drugstransport En wéér wordt vissersdorp Urk geteisterd door een drugsschandaal. Een truckchauffeur uit het dorp werd bij Calais betrapt met 400 kilo coke en speed in zijn wagen. Het blijkt ook nog eens de zoon van een Urker SGP-wethouder. Urk Ruim 400 kilo cocaïne en speed, 'vakkundig' verstopt in containers met dubbele bodems vol bloemen in een vrachtwagen. De chauffeur (32) uit Urk is opgepakt, na één van de grootste drugsvangsten van dit jaar in het Verenigd Koninkrijk. Wist hij, zoon van Urker wethou der Geert Post, van de drugspartij in zijn trailer? Het is 29 juli om 22.50 uur. De chauffeur en eigenaar van trans portbedrijf JP Trans Urk rijdt met zijn vrachtwagen in de 'scanner', in de haven van Coquelles bij Calais. Klaar voor de oversteek naar Enge land. De controle vindt plaats op En gels grondgebied door officieren van de Britse douanedienst Border Force. De vrachtwagen van de Ur ker chauffeur vervoert een grote la ding zonnebloemen en rozen. Hij zou de vracht hebben opgehaald op de veiling van FloraHolland in Rijnsburg (Katwijk) voor een rela- tief nieuwe klant. De Britse Border Force stuit in de vrachtwagen op 43 containers met een dubbele bo dem. Wanneer de grenspolitie de con tainers openmaakt, blijkt dat in 35 stuks daarvan in totaal 250 kilo co caïne en 169 kilo speed verstopt zit. De straatwaarde: 15,7 miljoen euro. Volgens de Border Force is het een van de grootste drugsvangsten in het Verenigd Koninkrijk dit jaar. Zonnebloemen Wéér een drugsschandaal voor Urk. Het dorp heeft toch al de naam een drugsprobleem te hebben. Vorig jaar stelde een onderzoeksrapport nog dat 'soms hele families betrok ken zijn bij de cocaïnehandel'. Twee bemanningsleden van een viskotter werden recent veroor deeld tot lange gevangenisstraffen omdat ze op zee tassen vol drugs hadden overgeladen vanuit een an der schip. De chauffeur is zoon van SGP- wethouder Geert Post op Urk, die op dit moment ook onder vuur ligt. Post bleek naast wethouder ver- voersmanager te zijn bij het nu ver dachte transportbedrijf van zijn zoon. Ook blijkt hij sinds maart dit jaar eigenaar van zijn eigen ver- huurbedrijfJP Trans Beheer. De ge meente Urk wist van niets. Post zegt dat zijn zoon en hijzelf niets te maken hebben met de drugs. De chauffeur mocht in Rijnsburg niet aanwezig zijn bij het laden vanwege coronamaatregelen. Daarom zou hij niet hebben gewe ten wat er precies de trailer inging. Royal FloraHolland, de coöperatie van veilingen in de regio Rijnsburg, zegt nog niet op de hoogte te zijn van de zaak. De chauffeur wordt na de actie direct opgepakt op verdenking van drugssmokkel en vervolgens naar Het is natuurlijk een persoonlijk en politiek drama voor Post Engeland overgebracht. Hij zegt te gen de Engelse politie onschuldig te zijn. Serieuze zaak In Urk vergaderden gisteravond de fractievoorzitters van de partijen in de gemeenteraad over het lot van de wethouder. Kan vader Post aan blijven nadat hij had verzuimd te melden bij het transportbedrijf be trokken te zijn? Hans Crebas, frac tievoorzitter van het CDA voor de vergadering: ,,Ik wil niet te veel vooruitlopen op de bijeenkomst, maar we nemen het hoogst serieus. En het is natuurlijk een politiek en persoonlijk drama voor Post.'' Zoon Post blijft in ieder geval vastzitten tot hij op 1 september weer voor de rechter verschijnt. Femke Merel van Kooten maakte gisteren bekend dat zij per direct uit de Partij voor de Toekomst stapt, die zij drie maanden geleden met Henk Krol (oud-50Plus) op richtte. Krol en partijvoorzitter Henk Otten zeggen totaal verrast te zijn door haar vertrek. Volgens Van Kooten is zij buiten vrijwel alle besprekingen gehou- Het anker is los, het schip kan weer varen den over de eind juni aangekon digde fusie tussen de Partij voor de Toekomst en de partij GO van Ot ten (ex-Forum voor Democratie). ,,Elke stap is gewoon bespro ken'', reageert Krol. ,,Maar ik heb daar geen bewijs van. Dat is dan heel vervelend, het is het woord van de een, tegen het woord van de ander. Mensen die mij kennen, weten dat ik dit soort dingen nóóit zou verzwijgen.'' Echtgenoot Krol wijt het vertrek van Van Koo- ten aan haar man, die als mede werker voor haar werkt. ,,Hij moest zo nodig secretaris worden van de nieuwe fractie'', zegt Krol. ,,Hij was al onbezoldigd fractiese cretaris van Femke Merel en nu moest dat ineens een betaalde functie worden. Hij kreeg snel met iedereen binnen de partij grote mot.'' Krol vervolgt: ,,Femke Merel had in onze ogen wel een aantal ach terhaalde ideeën, met name over immigratie. Zo wilde zij voor de motie stemmen om honderden asielkinderen uit Griekse kampen naar Nederland te halen. Als je een beetje in het belang van die kinde ren denkt, dan wil je dat niet. Maar daar dacht zij anders over.'' Otten: ,,Ze vertoont nogal diva gedrag. Dat heb ik genoeg meege maakt bij mijn vorige partij, met Thierry Baudet. Daar zit ik niet meer op te wachten.'' Krol wil ondanks alles vooruit kijken met de Partij voor de Toe komst. Over het vertrek van Van Kooten zegt hij: ,,Het anker is los, het schip kan weer varen. Het is niet anders. Ik had het leuk gevon den met haar. Maar het is niet leuk met haar en haar man. Dus ik ben er blij mee. Het is beter zo.'' vrijdag 7 augustus 2020 GO Politiek krakeel na arrestatie chauffeur uit Urk Stefan Keukenkamp - Hans Crebas, CDA Urk Henk Krol en Henk Otten zijn to taal overrompeld door het ver trek van Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten uit de Partij voor de Toekomst. „Maar ik ben er blij mee'', concludeert Krol. Peter Winterman Den Haag - Henk Krol Henk Krol (links) en Henk Otten willen nu vooruitkij ken. FOTO ANP Zicht op Urk. FOTO SHUT- TERSTOCK SGP- wethouder Geert Post. De drugs vangst. FOTO'S BORDER FORCE, JASPER VAN LOO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15