II II 9 Concertbezoeker voelt zich vip Verreweg de meeste concert bezoekers voelen zich on danks het coronavirus veilig in de muziekzalen waar de 1,5 meter afstand zo veel moge lijk gegarandeerd is. Dat zeg gen Het Concertgebouw in Amsterdam en TivoliVreden- burg in Utrecht na eigen on derzoek. Ze deden navraag bij tweeduizend bezoekers van de eerste concerten na de lockdown: 96 procent van hen zei zich veilig en ontspannen te voelen. De ingevoerde maatregelen, de instructies vooraf en ter plaatse, de publieksbegelei- ding en de looproutes werden verder als duidelijk ervaren. De 1,5 meter afstand gaf zelfs een soort vipgevoel. ,,Bezoe- kers vertellen dat dit onverge telijke concerten zijn; heel in tiem met een klein publiek en tafeltjes, een soort privécon- certen'', zegt Concertgebouw directeur Simon Reinink. TivoliVredenburg bedacht vanwege corona iets nieuws: Walk The Line. Het publiek wordt in kleine groepen langs vier verschillende zalen en vier verschillende artiesten geleid. Ook daarop kwamen positieve reacties. Wat ik hem heb aangedaan is onvergeeflijk. Niemand zou wegens zijn mening moeten sterven Coalitie akkoord met plenair coronadebat De Tweede Kamer houdt vol gende week woensdag een plenair debat over de ontwik kelingen rond corona. De coa litiepartijen hebben daarmee ingestemd. Oorspronkelijk stond voor die dag een com missievergadering gepland. Daar komt het plenaire debat voor in de plaats. Een belang rijk verschil is dat Kamerle den nu direct met voorstellen kunnen komen. Een voorstel van de PvdA om al deze week te debatteren, haalde het niet. het thuis onbehaaglijk warm hebt, kun je misschien je dagrooster een beetje aanpassen en vroeger be ginnen, bevroren flesjes water voor de ventilator zetten of gordij nen goed dicht doen. Mogelijk kun je deze dagen wel op kantoor wer ken, of in overleg een bureau hu ren in een flexkantoor.'' Mocht het thuiswerken structureel worden ingevoerd, dan kan dat leiden tot veranderingen. ,,Een werkgever heeft de zorg voor een goede werkplek. Als er meer hittegolven komen, gaat dat aspect zwaarder meewegen.'' Drinken Veel mensen zullen er in het thuiskantoor voorlopig dus het beste van moeten maken. Bij hoge temperaturen is het daarom heel belangrijk dat je genoeg blijft drin ken: de beste manier om warmte kwijt te raken is namelijk door te zweten. ,,Je moet voldoende vocht hebben om te kunnen transpire ren'', legt Hopman uit. ,,Je moet al snel denken aan een halve liter tot een liter extra per dag.'' Hoeveel precies, dat verschilt per persoon. ,,Mannen transpireren over het al gemeen meer dan vrouwen, oude ren minder dan jonge mensen. Dat bepaalt ook hoeveel vocht je nodig hebt. En let op de kleur van je urine: wordt die donkergeel, dan weet je zeker dat je te weinig drinkt.'' Een minder voor de hand lig gende tip: ga naar buiten. ,,Er zijn veel mensen die bij warm weer graag de koelte opzoeken. Het na deel is dan dat het lichaam zich niet aanpast'', zegt Hopman. ,,Je moet juist zorgen dat je je af en toe blootstelt aan de warmte, dan gaat Veel mensen zoeken bij warm weer graag de koelte op, maar dan past je lichaam zich niet aan je lichaam daar eerder op reage ren.'' Dat blokje om buiten, als pauze tijdens je werkdag? Gewoon blijven doen dus. Een voetenbadje onder je bureau of een koude doek in de nek kan helpen om af te koe len. ,,Je hoofd, handen en voeten zijn het beste doorbloed, maar je handen in een bak met water stop pen is met thuiswerken natuurlijk niet zo handig.'' Stress Een laatste factor die veel mensen parten speelt, is 'het hele stressge- beuren eromheen', weet Hopman. ,,Er zijn mensen die min of meer in de stress schieten bij het idee dat het 35 graden wordt. Ze slapen daardoor niet goed en zijn bang dat ze slecht functioneren. Dan beland je in een vicieuze cirkel. Het is niet voor niets dat mensen in zuidelijker landen over het alge meen wat meer relaxed zijn. Het is een uitdaging om zo ontspannen mogelijk te blijven, mee te bewe gen met het weer - je kunt er toch niets aan veranderen - en niet in de stress te schieten.'' Halal slacht verliep 'goed' Opgepakt na horlogeroof Vermiste man is overleden donderdag 6 augustus 2020 UTRECHT Stephan Ernst heeft spijt van het vermoorden van de Duitse politicus Walter Lübcke. DEN HAAG Het lijkt onbegonnen werk, maar een man in de buurt van Marseille spuit zijn villa manmoedig nat met een tuinslang terwijl vlammen door de lucht brullen. Zuid-Frankrijk wordt geteisterd door bosbranden. foto afp - Maria Hopman, hoogleraar Fysiologie DEN HAAG Slachthuizen heb ben de regels voor dierenwelzijn en voedselveiligheid over het algemeen goed nageleefd tijdens het Offer feest. Dat meldt de NVWA, die extra controles uitvoer de. Een slachterij in de provincie Utrecht werd wel tijdelijk stilgelegd omdat er niet hy giënisch genoeg werd gewerkt. Bij twee boeren, in Zuid-Holland en Noord-Holland, werden illegaal ge slachte schapen aangetroffen. SCHIPHOL De marechaussee heeft een 37-jarige Bulgaar aanhou den die betrokken zou zijn bij de dief stal van een lading Apple Watches, op 16 mei op een in dustrieterrein bij Schiphol. De 4400 horloges zouden een half miljoen euro waard zijn. De man zou de chauf feur zijn geweest. SEVENUM De politie heeft gisteren een stof felijk overschot gevonden in een recreatieplas bij camping De Schatberg in Se- venum. Het gaat zeer waarschijnlijk om de Poolse man die zaterdag onder water verdween en sindsdien werd vermist. Er werd dagenlang naar de man gezocht, onder meer met een sonarboot, honden en duikers. Er wordt nog on derzoek gedaan naar de doodsoor zaak. voor thuiswerker MOED DER WANHOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9