Dikke Toren mogelijk weer open Bouw vier stadswoningen Karnemelksevaart begint SCHOUWEN-DUIVELAND 5 RESTAURANT KLOPPEND HART ZORGBOERDERIJ DE STELLE 'Elk nadeel heb se voordeel', luidt de lijfspreuk van een bekende voetballer. Zorgboerderij De Stelle moest door het coronavirus restaurant De Trotse Tafel in Zierikzee sluiten. Maar Astrid van Kleeft en Jaco Groenendijk pakten de volledige inboedel op en maakten er thuis in Ouwerkerk minstens zoiets moois van. Het voelt achteraf een beetje alsof het zo had moeten zijn, zegt eigenaresse Van Kleeff trots op het resultaat. ,,En dan is het nog niet eens helemaal af! We willen dezelfde sfeerele menten nog verder doortrekken in de andere ruimten die je van hier uit ziet. Buiten komt er een Itali aanse tuin, met een steenoven waarin kinderen ook hun eigen pizza kunnen bakken. We zijn be zig met de picknickplekken en zo hebben we nog tal van andere ideeën." Eén van de schuren op het 43.000 vierkante meter grote ter rein aan de Stelweg is in enkele weken tijd omgetoverd tot vol waardig restaurant, waar Pascal Koster in de keuken de scepter gaat zwaaien. De voormalige kok van De Barbier in Ouwerkerk en Petit in Bruinisse krijgt alle gele genheid zijn talenten te ont plooien. ,,We vonden het zonde om niet écht gebruik te maken van zijn kwaliteiten", zegt Van Kleeff. En dus komt er straks een uitge breidere menukaart; naast de vers gekookte warme maaltijd voor 7,50 euro die de Trotse Tafel ken merkte voor mensen met een smallere beurs. „Natuurlijk komen mijn master-spareribs, waar men sen voor omreden, straks op tafel", glundert Koster. ,,En poke bowl, saté en een goede maaltijdsalade. Buiten de kaart om wil ik ook gaan experimenteren met seizoenspro ducten. Een lekker visje op z'n tijd. We willen nog een kruidentuin aanleggen, er is vers fruit uit de ei gen boomgaard, eieren van onze kippen, aardappelen van de boer om de hoek. Dat maakt het hier We vonden het zonde om het talent van de kok niet volledig te benutten voor mij extra leuk om te doen." De Stelle blijft onder de noemer van TROTS ook dagelijks bereide diners bezorgen bij ouderen en mensen uit de eigen doelgroep die zelfstandig wonen in Zierikzee. Daarnaast blijft de voornaamste focus de begeleiding en dagbeste ding van mensen met een verstan delijke beperking of 'rugzakje'. Maar samen met partner Jaco Groenendijk brengt Van Kleef toch ook weer meer en meer de re creatieboerderij terug in beeld die De Stelle ooit was, voor zij de ge bouwen en het terrein in 2007 kocht ,,Wij noemen het een be- leefboerderij." Met het restaurant mikt De Stelle nu ook op gasten van omlig- gende campings of fietsers die on derweg toe zijn aan een versnape ring. Koster: ,,We gaan rond kof fietijd open, met huisgemaakte saucijzenbroodjes, bolussen en ge bak. Vandaag wordt, net als giste ren, met een aantal trouwe bezoe kers van de Trotse Tafel, cliënten en begeleiders van de zorgboerde rij proefgedraaid. ,,Vanaf 17 augus tus is het dan van maandag tot en met vrijdag vol gas!" Uiteraard is het restaurant coro- naproof ingericht. Met pluche be ren die stoelen op een verant woorde manier bezet houden en alleen opstaan voor gezinnen. ZIERIKZEE Zeeuwland ver wacht eind deze maand te be ginnen met de bouw van vier stadswoningen aan de Karne- melksevaart in Zierikzee. Daar bij wordt gebruik gemaakt van houtskeletbouw, zodat de hui zen al binnen enkele weken kunnen worden opgeleverd. De nieuwbouw komt te staan op de plek van het rijtje verou derde arbeiderswoningen uit de jaren vijftig. Dat blok werd afgelopen voorjaar gesloopt en wordt nu vervangen door wo ningen die voldoen aan de hui dige eisen voor isolatie, gasloos verwarmen en elektriciteit via zonnepanelen. Dat houdt de energierekening laag. De huizen zijn met twee slaap kamers op de eerste verdieping bedoeld voor huishoudens met maximaal drie mensen. Zeeuwland rekent een huur prijs vanaf 619 euro. Belangstel lenden kunnen vanaf vandaag 20.00 uur reageren via de site van zuidwestwonen. De be doeling is dat de aankomende bewoners begin november de sleutels krijgen uitgereikt. Ze krijgen tijdens de bouw de kans zelf een keuken, badka mer en toilet naar eigen smaak uit te kiezen. De Sint-Lievensmonstertoren. Goed voor tienduizenden bezoe kers per jaar die komen voor een rondleiding of om de toren te be klimmen. Maar in 2020 blijft de tel ler steken op een fractie daarvan. Het coronavirus is daarvan de voor naamste reden. Maar er is nog iets. Tot 1 mei van dit jaar huurde VVV Zeeland de kerktoren en zorgde deze organisatie ervoor dat toeris- ten er een rondleiding konden krij gen en de toren konden beklim men. Maar het contract liep af en de or ganisatie houdt eind dit jaar op te We gaan kijken of we een oplossing voor de korte termijn kunnen vinden bestaan. Na die eerste mei bleef de toren dicht, terwijl hele hordes toe risten dagelijks nieuwsgierig aan de deur rammelen. Tevergeefs. Toch lijkt er goed nieuws aan te komen. De Stichting Monumentenbezit, de eigenaar van het gebouw, heeft volgende week een gesprek met een partij die de rol van het VVV wil overnemen, zegt directeur-be stuurder Mark van den Bos. ,,Dat betreft een eerste kennismaking. We gaan kijken of we een oplossing voor de korte termijn kunnen vin den. Zodat de toren in de komende weken open zou kunnen. Dat zou den we graag zien." Exploitant Van den Bos wil niet zeggen om welke partij dat gaat. Wel wil hij kwijt dat de stichting ook in ge sprek is met een andere potentiële exploitant. ,,De insteek van dat ge sprek is om te zoeken naar een structurele oplossing voor de lange termijn." donderdag 6 augustus 2020 SD Trotse Tafel is weer helemaal terug Marcel Modde Ouwerkerk -Astrid van Kleeff, zorgboerderij De Stelle De Dikke Toren in Zierikzee gaat mogelijk binnenkort weer open voor publiek. Daarmee zou er een einde komen aan de im passe waarin de toeristische topattractie nu al maanden ver keert. Michiel Bouwman Zierikzee -Mark van den Bos, Stichting Monumentenbezit Kok Pascal Koster serveert Astrid van Kleeff en Jaco Groenendijk een broodje in het nieuwe restaurant van zorgboerderij De Stelle in Ouwerkerk. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50