'Het woord lui komt niet voor in mijn vocabulaire' gratis Buitenkansje van de PZC! KAF KOREN 13 AKWASI leuk, maar ben je ook snel zat. Mijn ad vies: ga voor een tijdloos model. Bijvoor beeld een (in de grond ingegraven) spotje, of een sokkellamp in de vorm van een koker of een paal. Qua kleur: hou het bij aardse tinten, zoals antraciet. Als je de mooie elementen in je tuin maar ver licht, is het 's avonds altijd feest.'' i Kies voor zacht licht Kies bij het verlichten voor een zacht licht dat je eventueel kunt dimmen. Alle oude verlichting, zoals gloei- en spaar lampen, hebben plaatsgemaakt voor led-verlichting. ,,En dat is de laatste jaren alleen maar mooier geworden'', zegt Van Riel. Qua installaties heeft de tijd overi gens ook niet stilgestaan. Je kunt kiezen uit zwakstroom (12 volt) of netspanning (230 volt). Tot voor kort was die laatste variant het meest gebruikelijk. Terwijl die voor de doe-het-zelvers het minst ge bruiksvriendelijk is. ,,Daar is kennis voor nodig'', legt De Valk uit. ,,De bedrading heeft een hoge intensiteit en moet je diep ingraven, minstens 60 centimeter diep. En dat is niet zonder risico's.'' i Neem een 12 volt-systeem Voor wie zelf wil experimenteren, advi seren de experts daarom een 12 volt-sys- teem. „Daarmee kan iedereen werken. Je hebt wel bedrading, maar die is onge vaarlijk en hoeft niet diep te worden in gegraven'', zegt Van Elteren. ,,Die draden kun je zelfin een lus door de tuin leggen, waaraan je armaturen kunt verbinden'', zegt De Valk. i Tot slot: zonne-energie? Je kunt ook zonne-energie gebruiken, zonder bedrading. ,,Dat wordt veel ver kocht'', zegt Van Elteren. Alleen ben je wel afhankelijk van de zon. Als die niet schijnt, heb je ook geen licht. Dat vind ik niet ideaal.'' Bovendien wordt het zon nepaneel verwerkt in het armatuur. Dat maakt dat de lamp vaak een stuk opzich tiger is, meent De Valk. ,,Als het kan, is het mooi meegenomen, maar het moet geen doel op zich zijn. Laat de lamp zelf altijd ondergeschikt zijn aan je complete lichtbeeld.'' Lang Leve de zomer! Wij verrassen je dagelijks met kado's en zomerse artikelen! ZoaLs gratis e-books, korting op tijdschriften, gratis wandeLtoohten, noem maar op Het kado van vandaag is het boekje TesseL zit op Tinder. JE KADO STAAT NU KLAAR OP PZC.NL/BUITENKANSJES Ondanks alles is er genoeg te lezen, kijken, beleven en luisteren deze zomer. Wat doet rapper Akwasi (32)? ,,Een aantal surrealistische strips van Philémon, gemaakt door de Franse kunstenaar Fred. Ik ben zo'n fan dat ik onlangs de hele reeks van zeven tien albums heb gekocht. Ik ben sowieso een groot stripliefhebber en hier ben ik wel even zoet mee.'' Favoriete muziek voor onderweg: ,,Ik kan onderweg genieten van The Cinematic Orchestra en in het bijzonder hun album Man with a Movie Camera. Maar ook Radiohead, J. Cole, Kendrick Lamar en soms Nina Simone of Gregory Porter. Afhankelijk van hoe laat het is en hoe het weer eruitziet.'' ,,La casa de papel heb ik nog niet afgekeken. Ik kijk 'm eerst in het Engels en daarna in het Spaans, dan kan ik ook nog een beetje mijn Spaans opkrikken.'' ,,Dat voelde niet echt als uitgaan, want dat was optreden in Bitterzoet, een club in Amsterdam. Zo'n livestreaming feestje, waarbij je voor thuis kaartjes kon kopen en zo kon intunen. Het voelde alsof er naast de band en ik toch nog veel mensen om ons heen waren." Luie of actieve vakantie: ,,Actief. Ik word blij van een bootcamp, ook op vakantie. Het woord lui komt niet echt voor in mijn vocabulaire, ik ben altijd wel bezig. En of ik nou in Spanje, Portugal, Aruba of Ghana zit, als het maar warm is, heerlijk. Ik zoek op vakantie graag de warmte op.'' 'Ik geef mijn geslaagde gerechten namen, net als in een restaurant' Tip voor op of bij de barbecue: ,,Ik ben enorm fan van zoete aardappelen. Je kunt een zoete aardappel in aluminium wikkelen en op de grill gooien, een beetje gepoft is-ie héérlijk.'' Klassieker: ,,Pulp Fiction. Ik ken bepaalde monologen uit mijn hoofd. Het is een van de weinige films die ik vaak heb gezien, ik denk wel twaalf keer. Ik heb zelfs het script gelezen. De hoofdrolspelers, Samuel L. Jackson en John Travolta, zijn een iconisch duo.'' ,,Ik kwam door de coronamaatregelen tot de conclusie dat ik beter wil eten, ook vanuit de gedachte 'food is your medicine'. Dus zelf voor je eten zorgen en minder bestellen. Koken geeft me een bevrijdend gevoel. Je kunt eindeloos ex perimenteren en ik geef mijn geslaagde gerech ten namen, net als in een restaurant. Spaghetti Veganaise bijvoorbeeld, helemaal plantaardig met vegan gehakt en vegan strooikaas.'' DONDERDAG 6 AUGUSTUS 2020 (.'•'Wi" Dit boek heb ik voor de vakantie bewaard: Ideale serie voor een regenachtige dag: De eerste keer uitgaan na de lockdown: Nieuw ontwikkelde hobby tijdens corona: -ONNO LAKEMAN AKWASI treedt morgen, zaterdag en zondag op in Paradiso, Amsterdam. Het aantal bezoekers voor de zaal is gelimiteerd, de concerten kunnen thuis gestreamd worden. paradiso.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41