Zoeken naar identiteit in hedendaags Berlijn Mannen deugen toch in Nederlandse Bridget Jones 25 Stammenoorlog in Trollenland beren dit te verijdelen. Zij krijgen te maken met veel medestanders, met de stemmen van sterren als Kelly Clarkson, Mary J. Blige, George Clinton en Ozzie Osbourne, die vanzelfsprekend voor het hardrock- gedeelte is ingeschakeld. Levende legende ,,Al die grote namen bliezen mij omver toen ik hoorde dat zij hun medewerking hadden toegezegd'', memoreert Timberlake. ,,Ik noem maar iemand als George Clinton, die het funkgedeelte voor zijn reke ning neemt. Die man is toch een levende legende! Hetzelfde geldt natuurlijk voor hardrocker Ozzie Osbourne.'' Hoewel de film vooral is gemaakt om zoveel mogelijk families te ple- zieren zit er ook een duidelijke boodschap in verborgen. Timber- lake, die als 12-jarige al te zien was in The New Mickey Mouse Club van Disney: ,,Ik wil niet te sentimenteel klinken, maar deze film gaat ook over eenheid en harmonie in de wereld. Een film als deze kan na tuurlijk alleen maar een positieve inslag hebben. En dat komt goed van pas in deze barre tijden.'' De popster vertoonde de film tij dens de coronaproblemen zelf aan zijn 5-jarige zoontje en een aantal vriendjes. ,,Ze begrepen natuurlijk niet alle grappen, maar ze genoten er enorm van. Zo kregen zij ook als bonus een muzikaal lesje in wat voor verschillende muzieksoorten er zijn. Dat was toch mooi meege nomen.'' TROLLS WORLD TOUR Berlin Alexanderplatz Bij het horen van de titel Berlin Alexanderplatz denkt de litera tuurliefhebber meteen aan de schrijver Alfred Döblin, die het boek in 1929 publiceerde. De film liefhebber memoreert meteen de gelijknamige, veertiendelige tele visieserie die regisseur Rainer Werner Fassbinder in 1980 ervan maakte. Veertig jaar na Fassbinder duikt de titel Berlin Alexanderplatz op nieuw op, maar ditmaal als speel film in de bioscoop. Het grote ver schil met de voorgaande versies is dat het verhaal naar het heden is verplaatst. Ook de hoofdpersoon is niet meer de Berlijnse gauwdief Franz Biberkopf, maar een vluch teling uit Guinee-Bissau die in het drugsmilieu verzeilt. Hij heet Francis B., die naar mate hij meer acclimatiseert in de onderwereld van Berlijn, ook Franz wordt genoemd. Ook hij is een man die op zoek is naar zijn identiteit. Hij twijfelt zelfs over zijn seksuele voorkeur. Ook de geweldsspiraal waarin hij belandt wordt steeds heftiger. Met speel- duur van drie uur is dit drama wel ruim bemeten. - A.Z. Alles Is Zoals Het Zou Moeten Zijn Achter de lange titel Alles Is Zoals Het Zou Moeten Zijn gaat de verfil ming schuil van de gelijknamige roman van Daphne Deckers. Het is het zoveelste verhaal over een bijna 30-jarige vrouw, in dit geval programmamaker Iris, die zich moedig door tegenslagen in haar leven slaat. Een soort Bridget Jo nes op zijn Nederlands, maar iets minder onhandig. Barbara Sloe- sen speelt Iris, die na de geboorte van haar eerste kind in de steek wordt gelaten door haar jeugd liefde, een arts die er met een col lega vandoor gaat. De komedie doet zeker niet onder voor vergelijkbare Neder landse romcoms. Sloesen draagt de film als een bekwaam jongleur die alle bordjes in de hoogte houdt. Vilein is de film niet. Hij had makkelijk kunnen ontaarden in de stelling dat de meeste man nen niet deugen. Dat valt bij na der inzien reuze mee. - A.Z. donderdag 6 augustus 2020 GO Justin Timberlake met de trollen Branch en Poppy. foto getty images ANIMATIE Regie: Walt Dohm. Originele stemmen: Justin Timberlake, Anna Kendrick en Kelly Clarkson. Het onvermijdelijke vervolg op de eerste Trolls-film uit 2016 heeft veel meer te bie den dan zijn voorgan ger. Het verhaal is deze keer veel ambiti euzer opgezet. Duide lijk was al dat de trolls van popmuziek hou den, zo bleek in hun eerste avontuur. Maar zij zijn niet de enige muziekliefhebbers in hun fantasiewereld. Er zijn ook stammen die zweren bij techno, funk, klassiek, country en hardrock. Maar wie zet de toon en bepaalt welke muziekrichting de dienst mag uitma ken? Het hardrockgilde, onder leiding van Queen Barb (ingespro ken door Rachel Bloom), wil de overige muzieksoorten onder drukken, maar vindt Queen Poppy (Anna Kendrick) op zijn weg. Zij meent dat elke mu zikale uiting bestaans recht heeft. Door dit gegeven zit Trolls World Tour vol met klassiekers uit de diverse genres die zeer kleurrijk in beeld zijn gebracht. Kritiek op de concurrentie is soms heftig in Trollen- land: een bepaald pop nummer wordt door Queen Barb vergele ken met een oorwurm die onder je hersenpan zit. Dit soort pittige scènes geven deze zuurstokgekleurde ani matiefilm (waarin Jus tin Timberlake weer zijn opwachting maakt met een nieuw num mer) een extra lading die een en ander niet al te kinderachtig maakt. - A.Z. DRAMA Regie: Burhan Qurbani. Hoofdrol len: Welket Bungué, Jella Haase en Albrecht Schuch. Vluchteling Francis B. raakt verzeild in het Berlijnse drugs milieu. FOTO SEPTEMBER FILM KOMEDIE Regie: Ruud Schuurman. Hoofd rollen: Barbara Sloesen en Jan Kooijman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25