'Van die slechte danspasjes kom ik nooit meer af' O radio Hilversum BNN Vara Rob Stenders nieuws 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? GLENN MEDEIROS KENNISMAKING PETER DE VRIES Peter de Vries (48) werd in januari zendermanager van NPO Radio 2 en 5. Een onbekende? Niet in het radiowereldje. Hij begon als 'manusje van alles', las het nieuws voor, produceerde, presenteerde en was hoofd radio van BNNVara. Een kennismaking in acht delen. Hij denkt zelf ook dat de videoclip van Nothing's gonna change my love for you in grote mate heeft bijgedragen aan het succes van de hit uit 1987. Glenn Medeiros kan het ook anno 2020 niet an ders verklaren, want het origineel van George Benson is zoveel beter. ,,Dat vind ik nog, ik luister daar liever naar'', vertelt de op Hawaii geboren Amerikaan met Portugese roots in een video-interview. De inmiddels 50-jarige Medeiros is voor ons een onehitwonder, voor Amerikanen is hij ook bekend van een nummer dat hij opnam met Bobby Brown, She ain't worth it. Dat werd aan die kant van de oce aan een nummer 1-hit in 1990. Als 16-jarige won hij op Hawaii een talentenjacht met zijn mier zoete versie van George Bensons Nothing's gonna change my love for you. „Geschreven door Michael Masser, die ook The greatest love of all voor Benson schreef. Whitney Houston scoorde daar een hit mee en de platenmaatschappij zag voor mij eenzelfde route. Dat zagen ze goed, want het werd een groot succes.'' Van zijn 16de tot zijn 24ste stond Medeiros in de belangstel ling. Al beviel het muzikanten leven hem maar matig. ,,Ik ben altijd een familieman geweest, als je over de wereld tourt, is dat een een zaam bestaan. Bovendien is dat financieel niet zo lucratief als mensen denken. Het kóst vooral ook veel geld.'' De platenmaatschappij dumpte Medeiros, die dat niet erg vond. ,,Ik ben teruggegaan naar school, dat was mijn redding.'' Medeiros bleef optreden, maar vooral voor de lol. Hij werd leraar geschiedenis, behaalde zijn dokterstitel en werd in 2015 hoofd van de katholieke Saint Louis school in Honolulu. Medeiros, sinds 1996 getrouwd met Tammy, gaf zijn genen op meerdere manieren door aan zijn twee kinderen. Niet alleen gaf hij zijn zoon (2000) en dochter (2001) de muzikale namen Chord en Lyric, ze zijn inmiddels allebei ook verdienstelijke studenten. Hoewel hij zo nu en dan nog optreedt - hij zong enkele jaren terug nog in een vrouwengevangenis - is Medeiros al lang geen muzikant meer. Spijt heeft hij niet van zijn muziekcarrière: ,,Het was een periode waarin ik veel heb geleerd. Maar één ding had ik an ders willen doen. Was er maar iemand geweest die me bij het opnemen van de clip voor She ain't worth it had weerhouden van het dansen. Toevallig begonnen mijn kinderen daar onlangs nog over. Van die slechte danspasjes kom ik nooit meer af.'' Als je over de wereld tourt, is dat een eenzaam bestaan Kerstcircus naar 2021 Terug: Onze Boerderij ,,Ik ben opgegroeid in Onstwedde, een dorp in Oost-Groningen, mijn vader was dierenarts. Ik had één droom: werken bij de radio. Op mijn zolderkamertje draaide ik de spea kers naar buiten, zodat iedereen de muziek in de straat kon horen. Later begon ik bij de lokale zender, Radio Westerwolde, maar Hilversum, dat was als kleine jongen zó ver weg." ,,Op m'n 24ste kwam die droom uit en belandde ik in Hilversum nadat ik journalistiek had gestudeerd. Ik kwam bij de NPS, als redacteur, pro ducer, eigenlijk als manusje van alles. Voor mijn generatie een herkenbare route. Ik mocht Tom Blomberg ver vangen om het popnieuws te presen teren. Ik dacht: nu ben ik hier, ik ga nooit meer weg. Daarna heb ik tien jaar het nieuws voorgelezen bij 3FM." ,,Je kent dat zinnetje misschien nog wel: dit is de radionieuwsdienst ver zorgd door het ANP. Dat kon smeu ïger vond ik. Toenmalige zenderbaas Paul van der Lugt trok ergens een paar ton vandaan en liet mij en een paar jongens onze gang gaan. Heb ben we het uitgebreide journaal be dacht. De quootjes, de bliepjes, de verslaggevers ter plaatse. Elke zender kreeg bovendien zijn eigen nieuws bulletin. Het is nog altijd iets waar ik trots op ben. De volgende stap was Als klein jongetje had ik één droom: werken bij de radio Top 2000 gaatdoor om het Radio 1 Journaal in de ochtend op de schop te nemen, samen met Jurgen van den Berg. De luistercijfers waren langzaam aan het teruglopen. We introduceerden allerlei nieuwe elementen, zoals de 'Kritiek van Jan Publiek'." ,,In 2017 koos ik ervoor om bij BNNVara achter de schermen te wer ken. Ik deed de eindredactie van on der meer Jan-Willem Start Op en Sten- ders Platenbonanza. Na een jaar ver trok zowel de directeur als het hoofd van de radio. Of ik die laatste functie wilde vervullen, was de vraag. Prompt vertrokken Gerard Ekdom en Domien Verschuuren. Toch wel een momentje hoor, als mensen als Domien je kantoor binnen stappen, nerveus gaan zitten en zeggen: ik ga weg. Ik begreep hem wel trouwens. Domien was bij 3FM de laatste die de hoogtijdagen had meegemaakt. Had keihard gewerkt, veel teleurstellin gen meegemaakt. Tja, wat doe je dan als verantwoordelijke? Dan slik je een meloen door, herpak je je en ga je aan de slag. Dat hebben we gedaan met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte in de ochtend. Prima gelukt, al zeg ik het zelf." ,,En toen dreigde Rob Stenders óók nog weg te gaan. Nou, het vertrek van een derde kopstuk had ik niet ge trokken. Dan had ik daar consequen ties aan verbonden en was ik ook ge- donderdag 6 augustus 2020 PC Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: zanger Glenn Medeiros. Alexander van Eenennaam THEATER Het Wereld kerstcircus in Carré is met een jaar uitge steld tot 2021. De organisatie nam dat besluit omdat maar een derde van de 1500 toeschou wers aanwezig mag zijn van wege de coro- naregels. Dat is niet rendabel. TELEVISIE Yvon Jaspers komt vanaf 6 september met een derde reeks van Onze Boer derij. Wekelijks schetst ze hoe bekende boeren uit Boer zoekt Vrouwen onbe kende boeren zich redden in deze door co rona gedomi neerde tijd. 3 ■o Dennis Jansen ijn doel? Meer vrouwen op de radio' 44 De Top 2000 gaat ook dit jaar door, zowel op radio als te levisie. ,,Met het Top 2000 Café in Beeld Geluid. Uiteraard moeten we goed na denken over hoe dat eruit komt te zien. Daarover zijn we in overleg met de NTR, de eigenaar van dat café. In november gaan we bekijken hoe we dat invullen. Of we bezoekers kunnen ontvangen en zo ja, hoeveel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22