20 Feyenoord-aankoop Linssen heeft geen last van 'Kuip-vrees' 'Vaker testen al in de planning' Hij traint al een poosje mee bij Feyenoord, maar gisteren beleefde Bryan Linssen (29) eindelijk zijn eerste officieuze optreden in de Kuip. De van Vitesse overgekomen aanvaller genoot ervan, ook al waren slechts 1800 toeschouwers aanwezig. België: kijken in de bioscoop ,,Ja natuurlijk ben ik geschrokken", zegt Bryan Linssen, kort nadat hij zijn eerste publieke training als Feyenoord-speler heeft afgewerkt. De van Vitesse overgekomen aan valler doelt op het nieuws dat bij concurrent Ajax dertien werkne mers -onder wie een aantal voet ballers- antistoffen tegen COVID- 19 hebben aangemaakt. Het onderstreept volgens Linssen nog maar eens de gekke tijd, die ook aan het voetbal niet voorbijgaat. ,,Maar", voegt de Limburger eraan toe. ,,Als j e eenmaal op dat veld staat voel je geen angst. Dan wil je maar één ding: lekker voetballen. Feyenoord traint deze woensdag morgen voor het eerst openbaar. En dat is in coronatijden een wat an dere voorstelling dat gewoonlijk in Hoe gekker het publiek, hoe meer vleugels ik krijg. Ik krijg er energie van de Kuip. Ja, er trekt wat vuurwerk op vanaf de korte zijde. En ja, de 1800 toeschouwers applaudisseren voor hun helden, van wie de her stellende Steven Berghuis en licht geblesseerde doelman Justin Bijlow ontbreken. Maar een gepassio neerde voetbalsfeer is ver te zoeken. Net als de helikopter, waaruit nog weleens nieuwe oogst wil stappen. Meest aanwezige Feyenoorder is vandaag nog wel stadionspeaker Peter Houtman, die de training an derhalf uur lang van live commen taar verzorgt voor de mensen op de tribune. Apart Hij stelt de nieuwe spelers Mark Diemers, Christian Conteh en Linssen voor, daarna de stafleden, later ook de materiaalverzorger en zijn gevolg en constateert kort voor de partijvorm dat het zonnetje er al vroeg bij is vandaag. Houtmans aanstekelijke enthousiasme ten spijt; opnieuw wordt duidelijk dat voetbal in een nagenoeg leeg sta dion een weinig opwindende dy namiek kent. ,,Het is apart, ja", erkent Linssen, die weet dat de Kuip tijdens het aanstaande oefenduel met Sparta (zondag 14.30 uur) evenmin druk bevolkt zal zijn. ,,Je wil in een volle CORONA Kuip spelen, dat lijkt me logisch. Anderzijds: ook als er straks maar zevenduizend supporters zitten, zullen ze goed te horen zijn. Dat merk je ook wanneer Feyenoord een uitwedstrijd speelt. Ook al zijn de supporters met weinig; in elk stadion hoor je ze er bovenuit." Mooie retoriek voor een nieuw komer, uiteraard. Toch past het wel bij de voetballer die Linssen is. Een publieksspeler is hij, de aanvaller die zijn profloopbaan begon bij Fortuna Sittard en later uitkwam voor MVV, VVV, Heracles, FC Gro ningen en Vitesse. Een gifkikker die het vuurtje op de tribunes graag oppookt. En dat is ook in Rotter dam-Zuid zijn streven. Voor 'Kuip- vrees', een fenomeen waaronder zo velen van zijn voorgangers gebukt gingen, is hij niet bang. ,,Welnee", zegt Linssen. ,,Ik ben niet het type dat snel ergens van onder de indruk is. Ik vind het alleen maar mooi, voetballen in de Kuip. Ik wil me heel graag laten zien. Hoe gekker het publiek, hoe meer vleugels ik krijg. Ik krijg er energie van." Emotiesport Maar deze snikhete woensdagmor gen valt het met die hectiek dus al lemaal wel mee in het Rotterdamse stadion, waar het gros van de aan wezigen zich keurig houdt aan de anderhalve meter afstand en stadi onspeaker Houtman hen er tijdens zijn live-commentaar nog maar eens op wijst dat het veld prachtig gemaaid is. Slechts een enkele keer stijgt -tegen de corona-richtlijnen in- het 'Hand in Hand Kameraden' op vanaf de korte zijde. Het is een overtreding die publiekspeler Lins- sen wel door de vingers wil zien, bekent hij na afloop. „Voetbal is een emotiesport. Als ik thuis op de bank zit kan ik ook niet negentig minuten aan een stuk mijn mond houden, hoor." Neymar: 'Nu in de beste vorm' Van der Hoorn: exit Swansea donderdag 6 augustus 2020 Bryan Linssen trainde gisteren voor het eerst in de Kuip, de ploeg kreeg een warm onthaal van de 1800 toeschouwers. foto bsr agencyik 'Ik ben niet snel onder de indruk' Dennis van Bergen Rotterdam - Bryan Linssen (29) ROTTERDAM Feyenoord gaat de spelers en staf eind deze week testen op het corona virus. Dit bevestigt Raymond Salo mon van de Rotterdamse club. Volgens de zegsman van Feyenoord houdt het testen van spelers en staf geen ver band met de ontwikkelingen bij Ajax. Salomon stelt dat Feyenoord 'het testen op co rona sowieso al wilde intensi veren'. ,,Nu de eerste wedstrij den gespeeld gaan worden, gaan we wel vaker testen op corona. Dat stond al op de planning", aldus Salomon. VOETBAL Belgische sup porters kunnen voorlopig hun favoriete ploeg nog niet in de stadions aan moedigen, maar krijgen wel de gelegenheid om de eer ste twee speeldagen live op een groot scherm te be kijken in de filmzalen van Kinepolis. Dat maakten de Pro League, rechtenhouder Eleven Sports en het bios coopbedrijf bekend. De Pro League belooft een veilige omgeving, omdat filmzalen onderworpen zijn aan een reeks coronamaatregelen. Een toegangskaartje kost negen euro. VOETBAL Neymar (27, foto) is bezig aan zijn beste periode bij Paris Saint-Ger main. Dat zei de Brazili aanse aanvaller aan de vooravond van de herstart van de Champions League. ,,Ik ben in de beste vorm sinds ik naar Parijs ben ge komen. We willen de Champions League winnen en ervoor vechten. We zijn nog nooit zo dichtbij ge weest", zei Neymar, die het komende woensdag met zijn club opneemt tegen Atalanta Bergamo. Inzet van dat duel met de Itali aanse club is een plek in de halve finales. VOETBAL Mike van der Hoorn moet op zoek naar een nieuwe club. Het aflo pende contract van de 27- jarige Nederlandse verde diger wordt door zijn hui dige club Swansea City niet verlengd. Van der Hoorn speelde vier jaar lang voor de club uit Wales, dat hem in 2016 overnam van Ajax. Van der Hoorn speelde voor Swansea, dat in Engeland uitkomt in het Championship, in totaal 125 wedstrijden. Daarin maakte hij zes doelpunten. Swan sea slaagde er niet in dit jaar om via de play-offs te promoveren naar de Pre mier League. In Nederland speelde Van der Hoorn, naast Ajax, ook nog voor FC Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20