Klap voor al aangeslagen land 5 LIBANON westen verloren sinds ze wordt gesteund door de militante Hezbollah- groep en haar bondgeno ten. Het sjiitische Hezbol lah heeft de steun van Iran en wordt door de Golfsta ten en de VS gerangschikt als 'terroristische organi satie'. Hezbollah en Israël zijn de laatste weken in vijandigheden verwikkeld geraakt. Gisteravond waarschuwde de Israëli sche premier Hezbollah na een eerdere - mislukte - terreuraanval op zijn land waarbij vier mannen wer den gedood. Vanwege dat oplopende geweld dach ten velen in Beiroet bij de grote knal aan een Israëli sche tegenzet. Ondertussen leeft meer dan de helft van de Liba nese bevolking in armoe de als gevolg van de eco nomische crisis en de poli tieke wanorde. De waarde van de Libanese munt daalt met de dag. Ruilhan del is op straat een manier geworden om aan voedsel te komen. Libanezen die het zich kunnen veroorlo ven vertrekken naar het buitenland. Vanwege alle ellende was er een golf aan zelfmoorden. Libanese politici zijn vooral bezig met geruzie tussen clans en er wordt nu weer geprobeerd hulp te krijgen van China. De VS weigert hulp vanwege Hezbollah, ook Saoedi- Arabië en de Golfstaten haken om die reden af. Bij de Andere bronnen spreken van een explosie vielen wapendepot in het havengebied. vele gewon- Wilde geruchten deden gister den. De stra- avond de ronde. Was het inderdaad ten van de een verschrikkelijk ongeluk ge- stad liggen weest? Was een 'preventieve aan- vol puin. val' van Israël op een arsenaal van FOTO'S AFP, AP Hezbollah? Was het een terreur aanslag door een nog anonieme groepering? De Israëlische autori teiten meldden meteen dat zij niets van doen hadden met de explosies. De Libanese premier Hassan Diab zei gisteravond in een toe spraak op de nationale televisie dat degenen die verantwoordelijk wa ren voor een explosie in een 'ge vaarlijk' pakhuis in het havenge bied daarvoor de prijs zouden beta len. Aan wie hij dacht, zei hij niet. Inmiddels hebben onder meer Frankrijk, Groot-Brittannië en Iran het land hulp aangeboden. Volgens Europees president Charles Michel staat ook de Europese Unie klaar om ondersteuning te bieden. De Libanese regering heeft voor vandaag een dag van rouw afgekondigd, maar de verwachting is dat burgers behalve hun verdriet ook boosheid kenbaar maken. Boosheid over een falende regering die het land naar een eco nomische afgrond heeft laten afglijden en die ken nelijk ook niet in staat was zo'n ramp te voorkomen. De Libanese regering heeft veel goodwill uit het woensdag 5 augustus 2020 GO Ravage en paniek na de gigantische explosie in de Libanese hoofdstad. Een groot gebied rond de haven werd verwoest. FOTO'S AFP, AP, EPA EN REUTERS Kijk op de site bij /video naar beelden van de ontploffing. Brand in opslagplaats veroorzaakt explosie BEIRi SYRIË ISRAËL flitste boven de stad De enorme explosie treft een toch al zeer aange slagen land. Het ooit door burgeroorlog ver scheurde Libanon maakt de ergste politieke en financiële crisis in de cennia door. De corona crisis versterkt dat alles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5