Playland Axel gaat eind dit jaar dicht Scheldorado houdt deuren nog gesloten Vernieuwde kade bij Rosier begint vorm te krijgen 5 Op het bouwterrein klinkt met tus senpozen een hoge, wat klagerige toon. ,,Da's de damwand die je hoort", legt Remco Kok uit. Kok is coördinator voor hoofdaannemer Walhout. Hoewel de in elkaar grij pende stalen platen van de nieuwe damwand, twintig meter de bodem in gaan, bewegen ze toch door de golfslag. ,,We zijn bezig met lange gording tegen de wand aan te las sen. Dan zul je dat geluid niet meer horen. Dat is nog een hele klus, alles moet nog met de hand vast gelast worden." De nieuwe kade die Walhout sa men met onderaannemers reali seert, bestaat uit twee stalen dam- wanden. Een wand aan het water die twintig meter de bodem in gaat en iets verder landinwaarts een iets minder diepe stalen wand. Tussen de wanden wordt een enorme la ding zand gestort. Om te voorko men dat beide wanden daarna wij ken, worden ze bijeengehouden door trekankers. Werkvolgorde Als coördinator van het bouwpro ject heeft Kok een leuke uitdaging aan de Westkade. ,,Het is een com plex project, zeker. We hadden hier te maken met een instabiele situa tie, leidingen in de bodem en de werkzaamheden van Rosier die ge woon doorgaan." Hij wijst naar het schip dat met kunstmest geladen wordt. ,,Zeker de werkvolgorde en de planning zijn heel belangrijk. Als we zand gaan storten voor de nieuwe kade moet het niet zo zijn dat dat ineens ook met vrachtauto's moet gebeuren. Dan zouden we vanwege de uitstoot ineens boven de norm voor stikstofverbindingen komen en kunnen we niet verder." Transparantie Via het tijdelijke pad passerende fietsers kijken door de hekken naar de vorderingen. „We hadden de afrastering ook kunnen blinderen. Dat hebben we expres niet ge daan zodat de mensen kunnen zien hoe het We doen wat we kunnen, daarom werken we tijdens de bouwvak ook door -Remco Kok, coördinator Westkade loopt. Die transparantie vinden we echt wel belangrijk." ,,We doen wat we kunnen, daarom werken we tijdens de bouwvak ook door, we willen de weg zo snel mogelijk weer open heb- r* ben" K°k "k* -Wwislk. weet van het belang van de weg. De Mid delburger woonde zelf vier jaar in Sas. „Als je aan de voorkant aan het hek staat en je ziet niks, alleen dat het onkruid hoger staat, dan snap ik dat het allemaal lang lijkt te duren. Reken maar dat er hier kei hard gewerkt is. We hebben maar één belang: dat de weg weer open gaat." Van de oude kade rest nog een beetje. Ruim honderd jaar geleden gestort beton en veel roestig staal. De oude kade was een L-vormige betonnen constructie en rustte op talloze boomstammen. Niet ge bouwd voor een levensduur van meer dan een eeuw, zeker niet voor zwaar vrachtverkeer. Omdat de houten funderingspalen te slecht werden, dreigde de hele betonnen constructie in het kanaal te kuke len. ,,Petje af voor de bouwers hoor", zegt Remco Kok nu met res pect over zijn voorgangers. ,,Die kade heeft het toch een eeuw volge houden. Het was een van de eerste kades waar ze gewapend beton ge bruikten. De nieuwe kade die wij nu bouwen moet het zeker vijftig, zestig jaar volhouden en dan denk ik dat ik nog voorzichtig ben." TERNEUZEN De vergunning voor Playland in Axel loopt eind dit jaar af en wordt, aldus een woordvoerster van de gemeente, niet verlengd. Terneuzen zal het geruime tijd zonder speelauto- matenhal moeten stellen. Het was de bedoeling dat de sluiting van Playland, door het aflopen van de vergunning eind 2020, naadloos zou overlopen in de opening van een moderne speelautomatenhal in Terneu- zen. Dat is niet gelukt. De ver gunningprocedure voor de nieuwe speelhal is stopgezet, omdat er maar één gegadigde was die volgens de gemeente ook niet aan de gestelde eisen voldeed. Eisen Een nieuwe procedure is on langs in gang gezet. Vanaf 9 sep tember kunnen liefhebbers zich inschrijven tot 7 oktober voor een exploitatievergunning en tot 21 oktober voor een bouwver gunning. Terneuzen stelt op nieuw behoorlijk wat voorwaar den. Zo moet de uitbater ook twee andere recreatieve voorzie ningen realiseren, bijvoorbeeld een bowlingbaan, poolcentrum, kartbaan of hotel-restaurant. JVH Gaming uit 's-Hertogen- bosch, eigenaar van Playland, was eerder als enige geïnteres seerd. Of het bedrijf weer mee dingt, is niet bekend. Een reactie was dinsdag niet te verkrijgen. Andere speelhalexploitanten lie ten tot nu toe verstek gaan, om dat ze onvoldoende rendement verwachten, gezien de eisen van Terneuzen. De vergunning is maar voor vijf jaar, met een ver lengingsmogelijkheid van vijf jaar. Terneuzen heeft eind dit jaar geen nieuwe automatenhal, zoveel is duidelijk. Als zich al ge gadigden melden, volgt nog een lange procedure. De inrichting van een speelhal, met de geëiste extra recreatieve voorzieningen, is ook niet zomaar geregeld. Al sinds 1 maart is Scheldorado niet meer open geweest. Oostappen heeft, aldus Mennen, helemaal zelf standig besloten het zwemparadijs dicht te doen en vooralsnog op slot te houden. ,,Wij willen elk risico op besmetting met het coronavirus vermijden", verklaart hij. Elders in Zeeland zijn vergelijk bare zwemparadijzen wel weer ge opend. Mennen acht het risico nog te groot. „Bovendien", stelt hij, ,,op vakantiepark Marina Beach bij Hoek kunnen onze gasten goed uit de voeten aan het water, waar ze voldoende afstand kunnen hou den." Onderhoud Op welke termijn Scheldorado weer de deuren opent, durft Men nen niet te voorspellen. Het is vol gens hem zeker de bedoeling het bad te heropenen. Er vindt nog al tijd noodzakelijk onderhoud plaats. Mennen: ,,Je kunt zo'n bad niet zo maar sluiten en niks doen." Voor de medewerkers is gezorgd, voegt hij eraan toe. Oostappen nam in 2013 Marina Beach én Scheldorado over voor sa men zes miljoen euro, nadat beide bedrijven failliet waren verklaard. Wie op Marina Beach een verblijf boekte via Oostappen, kreeg vrij toegang tot Scheldorado. Eind vorig jaar sloot Oostappen een overeenkomst met de in Axel gevestigde, tot dan onbekende, BV Braakmaneiland Projectontwikke ling over de verkoop van Marina Beach. Of Scheldorado deel uit maakt van deze deal wil Mennen niet zeggen. Hij doet over de ver koop - waarmee volgens het con tract 61,25 miljoen euro is gemoeid - sowieso geen uitspraken. Op basis van een onlangs bij het Kadaster opgevraagde eigendoms akte van Marina Beach blijkt dat de Oostappen Groep nog altijd de ei genaar is. Op de akte staat dat er een verkoopovereenkomst is gesloten, met als einddatum 13 juli 2020. Op vakantiepark Marina Beach bij Hoek kunnen onze gasten goed uit de voeten aan het water, waar ze voldoende afstand kunnen houden Deze dag is geruisloos gepasseerd. Een woordvoerder van Braak maneiland Projectontwikkkeling gaf eerder aan dat volop wordt ge werkt aan de financiering en dat hij verwacht dat het dit jaar nog tot een afronding komt. Inmiddels is wel een website vakantieeilandde- braakman.nl geopend, waar een bungalow op Marina Beach kan worden geboekt. Een pijnpunt bleek eerder dit jaar dat ruim veertig eigenaren van bungalows op Marina Beach die hun woning op erfpachtgrond moesten verkopen, na stopzetting van hun contract, nog geen geld hadden gekregen. Een groot aantal is inmiddels uitbetaald, maar nog niet allemaal. Er lopen nog proce dures. woensdag 5 augustus 2020 VL Geen bouwvak voor bouwers op Westkade Bouwvak of niet, het werk aan de Westkade in Sas van Gent gaat gewoon door. De nieuwe stalen damwanden zitten erin. De vernieuwde kade krijgt vorm. Guido van der Heijden Sas van Gent De damwand die aan de zijde van Rosier werd geplaatst vergde voorzichtigheid omdat er veel lei dingen lagen, waaronder hoogspanningsleidingen. Rechts een schip dat wordt geladen met kunstmest. Dat werk gaat gewoon door. foto anne hana Aquadome Scheldorado in Ter- neuzen blijft voorlopig gesloten. Jos Mennen, directeur beheer en ontwikkeling van eigenaar Oostappen Groep, kan niet zeg gen wanneer het zwemparadijs weer opengaat. ,,Dat is afhanke lijk van hoe corona zich verder ontwikkelt." Harmen van der Werf Terneuzen - Jos Mennen, directie Oostappen Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54