II IN DE REGIO Brand zorgt voor explosie 4 SLACHTOFFER EXPLOSIE HOGEWEG Het leven lachte René de Bijl niet altijd toe. Sukkelen met zijn gezondheid, een verleden met drank, aan lager wal geraakt. Net nu de 64-jarige Vlissinger zijn leven weer op de rails had, werd een zware explosie in zijn appartement aan de Hogeweg hem vorige week fataal. MIJN DORP, MIJN STAD Het loopt donderdag 30 juli al tegen midder nacht als de deurbel gaat bij Ton de Bijl in Deurne. Er staan twee agenten voor de deur. Ze hebben een verdrietige mededeling. Haar broer René is om het leven geko men bij een zware explosie in zijn huis in Vlissingen. De volgende ochtend neemt ze meteen contact op met haar zoon Ruud en vertelt hem het verdrietige nieuws. ,,Ik ben toen meteen op internet gaan kijken en zag wat er gebeurd was. Verschrikkelijk om de beelden te zien, zo onrealistisch", vertelt Ruud van den Einden over de laat ste momenten van zijn oom. ZUURSTOFFLES/ heel lieve man. In 2015 zat ik zelf in een moeilijke situatie en toen heeft hij me meteen geholpen", vertelt Van den Einden, die het woord voert namens de familie. ,,De laatste maanden kwam hij weinig buiten. Bang voor corona, hij zat in de risicogroep met die copd. Het enige contact met de buitenwereld verliep via Facebook. Ik stuurde regelmatig berichtjes, ging het over koetjes en kalfjes." René de Bijl had geen uitvaart verzekering. Om hem toch een waardig afscheid te kunnen geven, begon Van den Einden vorige week een crowdfundactie. ,,Elk mens verdient een mooie begrafe nis en een waardig afscheid." De crematie vindt donderdag om 15.00 uur plaats bij het uit vaartcentrum in Vlissingen. De Brabander ziet hoe het ap partement van zijn ome René compleet is verwoest en hoe an dere bewoners uit het gebouw worden gered. Na de zware explo sie, waarbij de raamkozijnen uit de sponningen worden geblazen, breekt er brand uit in de flat. De chaos is compleet, hulpdiensten rijden af en aan. René de Bijl, die copd heeft en daardoor niet erg mobiel is, is kansloos. Hij overlijdt ter plaatse. Het is een dramatisch einde dat wel een beetje past bij het leven van De Bijl, zeggen zijn nabe staanden. ,,Maar juist op het mo ment dat hij zijn leven weer op de rit heeft, gebeurt dit. Het is schrij nend en verdrietig." De explosie in het huis van De Bijl heeft alles te maken met zijn ziekte, zo blijkt uit onderzoek van de brandweer en politie. De 64-jarige Vlissinger is al jarenlang afhankelijk van de zuurstofcilinders die in zijn huis zijn geplaatst. Zijn longen zijn zwaar beschadigd, traplopen en boodschappen doen ging al niet meer zonder de cilinder waarmee hij dag en nacht is verbonden. Alleen in zijn scootmobiel dook René nog met grote regelmaat op in het Vlissingse straatbeeld. Een opvallende verschijning was-ie, baardje, petje op zijn hoofd en slangetjes in zijn neus. ,,Het liefst maakte hij een ronde over de bou levard. Hij voelde zich echt thuis in Vlissingen. Hij is er voor de liefde naartoe vertrokken", vertel len zijn familieleden. ,,Hij heeft van alles meegemaakt in zijn le ven, raakte aan de drank, maar krabbelde weer op. Het was een Elk mens verdient een waardig afscheid. Vandaarde crowdfundactie Oud-Hollandse spelen in pannakooi Gitaarconcert Elly van Munster woensdag 5 augustus 2020 'Het ging net wat beter met René' Maurice Steketee Vlissingen De explosie waarbij René de Bijl om het leven kwam is het gevolg van een brand. Zoals veel buurtbewoners al ver moedden, werd de klap ver oorzaakt door een ontplofte zuurstofcilinder. Dit gebeurde nadat brand was ontstaan in de woning. De oorzaak daar van valt door de explosie niet meer te achterhalen, zo meldt de politie. Wel kon al eerder worden vastgesteld dat er geen sprake is geweest van brandstichting. Uit onderzoek bleek dat de druk in de zuur stofcilinder door de brand ex treem hoog was geworden. Het apparaat heeft geen in tern overdrukventiel, waarna de cilinder uit elkaar is ge klapt. Het brandonderzoek is afgesloten. Het appartement van René de Bijl (l) op de eerste verdieping aan de Hogeweg. foto dirk-jan gjeltema, foto familie -Ruud van den Einden, neef René GOES Het Jongerenwerk van SMWO houdt vandaag Oud-Hollandse spelen in de Goese Polder. Van 10.00 tot 11.30 uur worden er diverse spel activiteiten georgani seerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De activiteiten vinden plaats bij de pannakooi tussen de Cort van der Lindenstraat en de Groen van Prinsterer- straat. Voor ouders, opa's, oma's en buurtbe woners is er koffie, thee of fris. Aanmelden vooraf is niet nodig en deelname aan de activi teit is gratis. Meer informatie is te vinden op Instagrampagina @jongerenwerkgoes. THOLEN Het Stadhuisconcert van zaterdagmiddag in het Oude Stadhuis van Tholen, georganiseerd door de Stichting Antho- nie Keldermans Concer ten, wordt gegeven door gitariste Elly van Mun ster. Zij zal een zomers ne- gentiende-eeuws pro gramma spelen, met souvenirs uit verschil- M Het gitaar concert door Elly van Mun ster is zater dag in het Oude Stadhuis in Tholen. FOTO ROB PAARDEKAM lende Europese landen. Een van deze souvenirs is de bewerking van een in die tijd zeer bekende Schotse melodie The Blue Bells of Scotland, van de Italiaanse gitarist en componist Mauro Gi- uliani. De aanvang is om 15.30 uur. De toegang is gratis. Wel wordt er om een vrijwillige bijdrage gevraagd. Aanmelden is noodzakelijk via keldermansconcerten.nl. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje, 13.30-16.00 uur: Zomerexpositie Bart Calbo Creatief? Met...siBart, GOES Historisch mu seum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Di verse exposities, o.a. over de Zuid-Beve- landse jongerencul tuur in de 19e eeuw; HANSWEERT West- havendijk, 09.00, 11.00 en 16.15 uur: Af vaart zomerveer Hansweert-Perkpol- der; Jeugdsoos, vanaf 13.30 uur: Puz zelspeurtocht voor basisschoolkinderen Kamperland, Nieuwstraat 65, 13.00-16.00 uur: Rommelmarkt v.v. Be velanders; KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; KRABBENDIJKE Dorpshuis, 10.00 11.30 uur: Knutseldag voor kinderen uit groep 1 t/m 8; HEINKENSZAND Bin nenuit Woonplaza, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Foto expositie van John van de Woestijne; STAVENISSE Van de Leck de Clerqplein, 09.00 12.00 uur: Week- markt; WEMELDINGE Kerkweg 5, 14.00 17.00 uur: Openstel ling Maartenskerk; YERSEKE Haven, vanaf 10.30 uur: Mos selboulevard met na- tuurvaartocht en mossel-tour; Haven- dijk 28, 13.30-14.30 uur: Rondleiding over de Oesterputten. Voor veel activiteiten- moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51