Ron kan niet zonder barbecue: 'Pulled pork is het ware weekeind' BUITEN KOKEN 'STOKER IN DE HEL' 15 Laat de luxe keuken even links liggen. Deze zomer ontdekken we de charme van buiten koken. Van primitief op vuur tot chic met een moderne barbecue. Er zijn barbecueliefhebbers en er zijn grote fans, en dan heb je ook nog men sen als Ron Beenhakker (57) die zo'n beetje slapen naast de barbecue. Zijn huis staat niet meer in de buurt van de Kuip - hij komt uit Rotterdam-Zuid - maar in Overveen, waar het ook best barbecueën is. ,,Ik heb er drie in de tuin staan: een Weber, een Big Green Egg en een offset smoker." Zo vaak als maar kan steekt Beenhakker een van de apparaten aan. ,,Op dit moment is dat drie, vier keer per week. Als mijn vrouw aan het werk is, maak ik groente, vlees of vis. Net waar ik zin in heb. Wil ik iets langzaam garen, zoals pulled pork, dan doe ik dat in het weekend.'' Barbecueën op gas of elektriciteit? Dat doe je niet, vindt hij. ,,Toen we klein waren, namen mijn vriendjes en ik al een oude pan en olijfolie mee van mijn moeder en stookten we een vuur tje om aardappelen te bakken. Ik ben nog steeds een vuurtjesstoker, alleen nu met barbecues en kwaliteitsvlees. Een stoker in de hel, zoals mijn vrienden zeggen.'' Die liefde voor de buitenkookplek, waar voer en vuur samenkomen, leidde tot veel moois. ,,Ik heb vrienden aan een kamado geholpen, een ke ramische barbecue, en vrienden en buren vra gen me of ik bij een verjaardag of feest kom bar- becueën. Ik doe dat niet bij iedereen hoor. Ik ben geen professionele chef, maar als ik het doe dan pak ik graag uit. Ik heb wel de horecavakschool en de slagersvakschool gedaan. De Big Green Egg gebruik ik het meest: vooral voor grote stukken zoals lamsbout. Of ik rook een hele zalm onder de 100 graden op de smoker, een recept van J ord. Als ik veel mensen wil be dienen pak ik vaak de Weber, daar kan meer op: hamburgers en satés.'' Er is maar weinig dat kan tippen aan Beenhakkers liefde voor de barbecue. Behalve dan zijn liefde voor 'de enige voetbal club'. Als hij zou moeten kiezen: nooit meer naar de Kuip of nooit meer fikkie stoken, dan is hij even stil. ,,Daar kan ik niet tussen kiezen.'' Beenhakker werkte tien jaar op cruiseschepen en was verantwoordelijk voor het eten en drin ken aan boord. Bij Holland Casino en Schiphol zette hij dat werk voort. „Horeca loopt als een rode draad door mijn le ven. Barbecueën heb ik altijd leuk gevonden. Jord Althuizen, die het in Nederland naar een hoger niveau heeft getild, ken ik nog uit de tijd dat hij de hogere hotelschool deed in Scheveningen. Ik gebruik vaak recepten uit zijn boeken. Ik heb veel respect voor hem. Het was toch vaak steak en speklapjes, maar Jord heeft langzaam garen en grote stukken vlees op de kaart gezet.'' 'Vrienden vragen me of ik bij een feest kom barbecueën' GO WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2020 GEMEENTE PLAATSEN/PARKEERTERREINEN UURTARIEF MAXIMUM OF DAGKAART BIJZONDERHEDEN Den Helder Den Helder, Huisduinen, Julianadorp aan Zee gratis gratis Schagen Groote Keeten, Callantsoog, Sint Maartenszee, Petten gratis gratis Bergen Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee €1,95 €12 Hargen aan Zee €1,95 €6 Castricum Castricum aan Zee x €7,50 Vast dagtarief van €7,50. Na 16.00u €6 Heemskerk Heemskerk gratis gratis Beverwijk Wijk aan Zee gratis gratis Alleen bij grote drukte €3 op de Dorpsweide, die dan opengaat. Velsen Strand Noordpier (parkeerterrein en langs Reyndersweg) gratis gratis Als alle parkeerpleken bezet zijn, wordt Reyndersweg afgesloten. IJmuiden aan Zee (Kennemerstrand) €10 0-30 min gratis, 30-60 min. €1,80, daarna €1,30 per 30 min. Parkeerplekken IJmuiderslag zone I €1,80 x Maximale parkeerduur 2 uur. IJmuiderslag zone II €1,80 x Maximale parkeerduur 4 uur. IJmuiderslag zone III €1,40 €6,70 Geen maximale parkeerduur. Bloemendaal Bloemendaal aan Zee €3,25 €20,80 Zandvoort Boulevard Barnaart €2,50 €13,60 5-uurs kaart voor €10,30. Zandvoort aan Zee (De Zuid) €2,50 €11,60 Noordwijk Noordwijk aan Zee Wantveld €1 €7,50 Vanaf 3de uur €2. Noordwijk aan Zee Langevelderslag €1 €5 Vanaf 3de uur €3. Katwijk Parkeergarages €1,80 €10 Parkeren op straat €3 €10 Wassenaar Wassenaarseslag: P. de Kuil en P. Zeelust x €5 Den Haag Scheveningen, P Boulevard (671 plaatsen) €3,40 €25 Scheveningen, P Strand (2020 plaatsen) €3,20 €19,20 Scheveningen, P Kurhaus (250 plaatsen) €3,40 €30 Strand Scheveningen, P. Zwarte Pad (450 pl.) P. Noordelijk Havenhoofd (330 plaatsen) €3,85 €23,25 Kijkduin gratis gratis Ter Heijde, strandopgangen Strandweg en Karel Doormanweg gratis gratis Aantal parkeerplaatsen zeer beperkt. Monster, strandopgang Molenslag 's-Gravenzande, Beukel en Vlugtenburg gratis* gratis* €8 €8 Eerste twee uur gratis, daarna €2,50. Eerste twee uur gratis, daarna €2,50. Rotterdam Hoek van Holland gratis gratis Maasvlakte gratis gratis Westvoorne Oostvoorne, nabij restaurant Aan Zee gratis gratis Rockanje €1,75 €7 Goeree-Overflakkee Ouddorp gratis gratis Zestien duinovergangen. Brouwersdam gratis gratis Schouwen-Duiveland Scharendijke, nabij strand Brouwersdam gratis gratis Renesse, Rampweg/Nieuwe weg €0,80 €5 Renesse, 't Klokje €1,20 €10 Renesse, Rampweg, Laöne, Scholderlaan, Jan van Renesseweg €1,20 €8 Nieuw-Haamstede, Strandweg/Torenweg €1,20 €8 Westenschouwen, Adriaan v. d. Weijdenweg €1,20 €8 Ingang boswachterij. Westenschouwen, De Rotonde, De Punt €0,80 €5 Veere Neeltje Jans, Noordzeezijde gratis gratis Oosterscheldekering. Noord-Beveland De Banjaard €1,20 €6,50 Veere Vrouwenpolder, Oostkapelle, De Veerse Dam, Oranjezon, Breezand, Biggekerke, Koudekerke €1,70 €8 Domburg, P. Jan Tooropstraat, Badhuisweg, Van Voorthuijsenstraat €2,80 €14,50 Westkapelle, Zoutelande gratis gratis Vlissingen Op straat en parkeerterreinen €2 €8,50 Sluis Diverse parkeerterreinen in Breskens, Retranchement, Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Cadzand-Bad €1 €4 Cadzand-Bad, Boulevard de Wielingen, Leeuwerikenlaan, Stijn Albregtsstraat €1,50 €4 Cadzand-Bad, Strandparking €5 vanaf €2 voor 0-2 uur. Globaal overzicht volgens opgave en websites kustgemeenten. Voor veel terreinen gelden de tarieven alleen voor het recreatieseizoen (van maart of april tot en met oktober) en voor overdag (bijvoorbeeld van 09.00 tot 19.00 uur). -ELLEN DEN HOLLANDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43