zomer Mijn financiële administratie is een zooitje: hoe verander ik dat? s< o> m Stadsmens Het Amersfoort van Fien Vermeulen Alsieblieft, een i HOE DAN? Als het gaat om Amersfoort kan presentatrice Fien Vermeulen alleen in superlatieven spreken. ,,Voor niets of niemand ga ik weg uit deze stad.'' HET FINANCIËLE PLAATJE N z ,,Om overzicht te krijgen, moet je eerst alle rekeningen openen en ordenen. Leg ze op datum en bekijk wat er weg kan en wat nog betaald moet worden. Internetbankieren kan helpen om het overzicht te bewaren. Het is praktisch om alle vaste lasten zoals huur, hypotheek, verzeke ringen, gas, water en licht zo veel mogelijk automatisch te betalen. Ook de jaarlijkse aanslagen, zoals de gemeente- en water schapsbelasting, kun je automatisch in maandelijkse termij nen overmaken. Dat doe ik zelf ook. Die automatische betalingen zorgen ervoor dat je weinig omkijken naar je financiën hebt. in elk geval één keer per maand je reke ning te openen om de betalingen te contro leren. Als het saldo bijvoorbeeld ontoe reikend was, kan het zijn dat een rekening toch niet betaald is. Ook is het mogelijk om in de bank-app een melding in te schakelen. Die geeft een seintje als er een bedrag wordt af- of bijgeschreven. Bij automatische betalingen is het natuurlijk wel belangrijk om wijzigingen op tijd door te geven. Ga je verhuizen, is je partner overleden of ben je net bevallen, meld dat dan. Zulke gebeur tenissen kunnen invloed hebben op de hoogte van premies en facturen. Internetbankieren is een handig instrument om overzicht op je financiën te houden, maar in de praktijk zie ik dat vooral ouderen hier moeite mee hebben. Sommigen ontvangen en betalen liever alle rekeningen per post. Ook dan is het belangrijk om het overzicht te bewaren. Ons advies is om alle facturen gesorteerd op da tum in een ordner te bewaren. Dan heb je alles bij elkaar als je iets wilt controleren. Als er overal stapeltjes rekeningen liggen, zorgt dat voor chaos.'' 'Laat de jaarlijkse aanslagen automatisch overmaken, dat scheelt' H 00 cc I LU er N EE lu III _i LU CD Z CC LU CC LU Dat komt door de herin nering aan de constant schijnende zon en de rust die ik ervaarde. Geen ge- stress, alles was relaxed. Het liedje herinnert mij ook aan de mooie accom modatie en het uitzicht op de omgeving. Als ik het hoor, denk ik direct terug aan deze vakantie met mijn gezin en dat we toen direct hebben besloten om het jaar erna terug te gaan.'' n Amersfoort schijnt de zon altijd'', zegt Fien Vermeulen lachend, terwijl ze wijst op de strakblauwe lucht boven het Lieve Vrouwekerkhof. ,,Dat is typisch iets voor deze stad, zet dat maar in de krant. Al jaren vertel ik aan iedereen die het horen wil hoe leuk het hier is.'' Volgens haar is Amersfoort - waar ze ook opgroeide - de mooiste stad van Ne derland. ,,In de mediawereld denken de mensen nog weleens dat de wereld stopt bij de grenzen van Amsterdam. Maar wat een onzin is dat! Ik ben zo trots op deze plek. Iedereen die ik hier een rondleiding geef, is meteen verliefd.'' Bij haar is dat gevoel nooit verdwenen. ,,Kijk nou toch hoe mooi,'' zegt ze ver rukt, als we langs de grachten van de Krommestraat wandelen. Op haar Amersfoort-fiets - gemaakt door een lokale fietsenmaker - crost ze graag op vrije dagen door de stad, van restaurantje naar koffietent en weer terug. „Ontbijten doe ik bijvoorbeeld met een banana pan cake bij The Blueberry, dan koffie bij Long John's of het Stadscafé, wat later op de middag een gin-tonic bij Alberts - de beste gin-tonics van de stad - en 's avonds doen we vaak met vrienden ka raoke bij café Thuis.'' Zelfs toen ze in Amsterdam ging stu deren, besloot ze hier op kamers te gaan. ,,Het is een halfuur met de trein en ik kon een tof huisje in het centrum krij gen. Bovendien woont het gros van mijn vrienden hier. Dus waarom weggaan?'' Het antwoord op die retorische vraag geeft ze meteen zelf. ,,Ik heb nooit ergens anders willen wonen. Misschien is het gevaarlijk om te zeggen, maar ik denk echt dat ik voor niets en niemand wegga uit Amersfoort.'' ,,Hier moet je twee weken van te voren reserveren, want het zit altijd vol. Het eten is er heerlijk. Vrijwel alles komt van de barbecue en wordt met veel aandacht gemaakt. Hun zacht gegaarde buikspek is zo lekker. Echt top.'' ,,Op zaterdagmiddag zit ik hier vaak aan mijn vaste tafel buiten, met mijn gezicht richting het Lieve Vrouwenkerkhof. Daar is dan meestal een kleine markt. Ik vind het heerlijk om te kijken naar alle «8r mensen die voorbijkomen. Lekker met een krantje en een een kop koffie erbij. Ik ben hier ook regelmatig op vrijdag avond, voor een drankje met vrienden.'' ,,In 2010 opende Charles Gray dit restau rant. Hij is een echte Amersfoorter en wilde hier iets opzetten wat er nog niet was. Zijn burgers zijn fantastisch. Mijn Klusjes die maar bleven liggen pak je nu aan. Bianca Denekamp (47), die mensen met schulden begeleidt, over de financiële administratie. Toch adviseer ik om -MARJOLEIN KOOYMAN WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2020 PC ïipt'i L'esercito del selfie van Takagi Ketra (2017) Het Italiaanse nummer L'esercito del selfie is voor Walter Kranendonk (52) onlosmakelijk verbonden met de zomervakantie van 2017. „Samen met mijn vrouw Mirjam, zoon Ruben en dochter Noa vierde ik vakantie in Dependance La Novella. Dit huis in het Italiaanse dorp Magione ligt aan een heuvel. Er is een prachtig uitzicht op het meer van Trasimeno, vooral tijdens zonsonder gang. Dit nummer was destijds erg populair in Italië, je hoorde het overal. Nog altijd krijg ik er een blij gevoel van. RIANNE VAN DER MOLEN 'De zon schijnt hier altijd' O Restaurant Hete Kolen Krankeledenstraat 7 ©Long John's Pub Hotel Krankeledenstraat 20-22 ©Charlie's Burger 33 Krankeledenstraat 18 Ontdek je gratis kado

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40